FILIP WĄCHAŁA WYGRAŁ TURNIEJ W SARAJEWIE

Występujący w kategorii -67kg Filip Wąchała z SAKO Gdańsk wygrał rywalizację w turnieju w Sarajewie (20. Mustafa Hajrulahovic Talijan Memorial). Reprezentant Polski pokonał trzech rywali, jednego przed czasem i dwóch jednogłośnie na punkty.

Filip rozpoczął zawody w Bośni i Hercegowinie od wygranej z Austriakiem Jasinem Bolutem przez RSC w drugiej rundzie.

W półfinale polski pięściarz spotkał się z Węgrem Milanem Fodorem, którego Damian Durkacz pokonał w drodze po olimpijską kwalifikację. 24-letni Wąchała triumfował 3:0.

W finale polski pięściarz wygrał z 21-letnim Słoweńcem Nejcem Petricem 3:0 i zdobył złoty medal.

- Będę chciał powołać Filipa na zawody w następnym miesiącu. Jest to utalentowany pięściarz, na którego zwróciłem uwagę podczas Mistrzostw Polski w Wałbrzychu - mówi Wojciech Bartnik, trener naszej kadry narodowej.

Wąchała startował w Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Jest brązowym medalistą mistrzostw Unii Europejskiej, Akademickich Mistrzostw Świata i seniorskich Mistrzostw Polski.