KLICZKO SKOMENTOWAŁ OGŁOSZENIE PRZEZ PUTINA MOBILIZACJI

Były ukraiński mistrz świata wagi ciężkiej Władimir Kliczko skomentował dzisiejsze orędzie Władimira Putina, który ogłosił mobilizację rezerwistów.

- Ogłoszona dzisiaj mobilizacja to przyznanie się do słabości. Rosja przyśpieszy tym samym swój upadek. Nic nie może tej Rosji odrodzić. A nas nic nie może zatrzymać. Wszyscy jesteśmy teraz Ukraińcami - stwierdził Kliczko.

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił dziś orędzie w sprawie przyłączenia okupowanych ukraińskich terytoriów do Rosji. 

- Zachód nie chce pokoju między Rosją a Ukrainą. Próbował zmienić Ukraińców w mięso armatnie - podkreślił. Rozkazał również "nadanie statusu prawnego" ochotnikom walczącym w Donbasie. Zdecydował też o częściowej mobilizacji, która "rozpoczyna się dzisiaj". 

- Mamy dużo broni, by odpowiedzieć. To nie jest blef - ostrzegł Putin, mając na myśli broń jądrową.

Jak poinformował minister obrony Siergiej Szojgu, powołanych zostanie 300 tysięcy osób z "doświadczeniem bojowym". Ten ruch to odpowiedź Rosji na ostatnie sukcesy ukraińskiej kontrofensywy na całej linii frontu, zwłaszcza w rejonie Charkowa. Eskalacja wojny przez coraz bardziej zdesperowaną Rosję staje się faktem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-09-2022 19:12:08 
Wpierw trzeba zaznaczyć, że ta wojna jest kontynuacją pandemiczną mającą na celu zaistnienie kolejnej rewolucji technologicznej, jednakże w tym wypadku najgłębszej ze wszystkich jakie miały miejsce. Zapewne jako, że aspekt pierwszy nie zdał egzaminu, nastąpiło przejście do etapu drugiego, który wcale nie musi być końcowym. Nikogo nie powinno zdziwić jeżeli w niedalekiej przyszłości potoczy się to w kierunku jeszcze bardziej niebezpiecznego starcia na Bliskim Wschodzie pomiędzy Izraelem, a Iranem i o ile Ukraina - Rosja to batalia zamiennika reprezentująca amerykańskie imperium z istotnym przeciwnikiem, o tyle Izrael - Iran to nadal bitwa pośredników, ale z tego miejsca już bardzo blisko do dania głównego z najważniejszymi aktorami w tle i nadal nie można zapominać o Rosji, w której obaj główni potentaci widzą sprzymierzeńca w finałowej rozgrywce i jak na razie wydaje się, że Pekin lepiej na tym wychodzi, aniżeli Waszyngton, a co do sił ponadnarodowych, które wywierają zapewne presje na owe wydarzenia, aby wcielić w życie swój projekt nowej normalności tu kluczem są technologie i w pewien sposób upadający obecnie system finansowy przez nich stworzony i kreacja całkiem nowego.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 21-09-2022 20:33:18 
@puncher48
Tu nie będzie żadnych etapów. Domyślam się, że "pandemię", początkowo pomyślaną jako dociśnięcie Chińczyków a później gładko przekształconą w dojną krowę koncernów farmaceutycznych uważasz za jakiś plan, spisek czy inne NWO. Ale to naprawdę było prostsze i prymitywniejsze.

Za to teraz zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Car teraz przeprowadzi brankę. Ale nie zagoni w kamasze od razu 300 tysięcy, początkowo dorwie pewnie ze 30-50 tysięcy mężczyzn. Pójdą na dwutygodniowe szkolenie po czym wsadzi się ich na jakieś czołgi i BTR-y i będą robić za uzupełnienia dla batalionów przetrzepanych na Ukrainie. Ukraińcy nie będą czekali, aż pojawi się ich więcej, tylko zaczną ich rozbijać. Jeśli zginie ich odpowiednia liczba, car użyje broni jądrowej.

Później nastąpi wyścig z czasem. Czyli my, tak jest, MY, bo w całości tkwimy po jednej stronie konfliktu, bez możliwości wycofania się, albo Rosja. Albo my, czyli Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi rozwalą carowi tyle aktywnych silosów i wyrzutni, żeby nie rozwalił całego świata, albo nie zniszczą. I wtedy świat zostanie rozwalony i będzie po nas, nawet jeśli sami nie oberwiemy. Bo padnie warstwa ozonowa, chroniąca nas przed promieniowaniem kosmicznym i ludzkość, cała ludzkość, po prostu wymrze z głodu. Poprzebywaj z rodziną, póki możesz.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 21-09-2022 21:16:11 
Anglosasi nie wejdą w ten konflikt, a dokładniej USA, które nie mają siły, aby być w dwóch miejscach jednocześnie czyli zmagać się Matrioszką i jednocześnie wojować na Pacyfiku. Uwiążą Rosjan nami tak jak zrobili to z Ukrainą i wyjdziemy na tym jak Zabłocki na mydle, dokładnie jak w 1939. Niemcy też nie są skore, choć presje Wuja Sama odczuwają, zresztą taki był Plan Marschalla, aby stworzyć Europę Federalną pod batutą Niemiec (do czego to zmierza) słuchającą bezgranicznie Szefa, tylko te sobie teraz siedzą na płocie i kalkulują, wchodzić słuchając słabnącego mocarstwa, czy czekać i robić deal z Chinami przy współudziale Rosjan. Moim zdaniem NWO jak najbardziej możliwe przy tak zaawansowanej technologii, co zresztą nie jest ukrywane, a gros informacji w zasięgu ręki, zresztą chyba najważniejszym pytaniem jest kto to finansuje i w ogóle na obecnej trwającej prawie 3 lata sytuacji zarabia krocie? Bo na pewno nie jest to klasa średnia, jak i ta najuboższa.
 Autor komentarza: Internet
Data: 21-09-2022 21:50:18 
W kontekście NWO i ogólnie tego, co się obecnie dzieje, przywoływane są - jak najbardziej słusznie - nazwiska Orwella i Huxleya. Nie mówi się jednak o naszym polskim autorze, który według mnie jeszcze trafniej opisywał to, co nas czeka. Chodzi o Janusza Zajdla i jego "Limes inferior" - genialną powieść dostępną za free na chomiku. Jest tam opisany świat jaki się nam szykuje i podziwiać należy Zajdla za jego przenikliwość i dalekowzroczność. Niczego nie ujmuję dwóm pierwszym autorom, ale Zajdla postawiłbym przed nimi. Końcówka powieści zawiera jeden kluczowy element, którego nie ma u Orwella ani u Huxlaya. Nie będę pisał jaki, kto ciekaw przeczyta.

Co do Chin to wydają się one stać w awangardzie NWO. Wygląda na to, że są one polem testowym rozwiązań mających być wprowadzonych globalnie - systemu kredytu społecznego i wszechobecnej inwigilacji obywateli. Chcesz wiedzieć co cię czeka - patrz na Chiny.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 22-09-2022 01:06:31 
@Stieczkin

Mocne te grzyby.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 22-09-2022 08:35:25 
@ELREY
Mi płacą za to, żebym wiedział, co będzie i zazwyczaj to wiem. Na chłodno, bez żadnych spisków, reptylian, masonów, ufoludków. Dostałeś analizę, zrób z nią co chcesz:) Jest jeszcze opcja, że carowi się ta mobilizacja zawali z powodu burdelu, braku szkoleniowców i sprzętu do szkolenia. Ale jak się nie zawali i walnie atomem, to będzie tak, jak napisałem. Jeśli cię stać, wyjedź, na przykład do Urugwaju. Piękne miejsce, masz szansę pożyć nieco dłużej.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-09-2022 10:06:31 
Zgadza się, Zajdel niczym Lem wyprzedził epokę, a Chiny wracają na swoje miejsce.
 Autor komentarza: Internet
Data: 22-09-2022 10:56:48 
Stieczkin

A kto Ci płaci?
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 22-09-2022 12:20:52 
@Internet
Klienci. Którzy proszą o przetworzenie i/lub przeanalizowanie materiałów z obcojęzycznych źródeł :) Przydaje się na przykład w biznesie. Jeśli we wtorek wiedziałeś, że car ogłosi mobilizację i miałeś wolnych 5 milionów złotych, mogłeś w jeden dzień zarobić co najmniej półtora procent. Czyli we wtorek miałeś 5 baniek a w czwartek już 5 baniek i 75 tysięcy bonusu za samą spekulację na dolarze. To dużo, jeżeli weźmiesz pod uwagę fakt, że banki dają ci na lokatach 8% ROCZNIE. I tak dalej. Czasem wykorzystuję to do obstawiania boksu. W ten sposób na Hrgovicu i Kownackim zgarnąłem kilka tysięcy, akurat przed urlopem :)
 Autor komentarza: Internet
Data: 22-09-2022 12:51:06 
Pięknie. Ale gdzie te banki co dają 8%? Te czasy dawno minęły. A poza tym ten spekulant mieszkaniowy z Tajlandii mógłby Ci naprawdę pozazdrościć :-) Pozdr.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 23-09-2022 08:03:15 
Panowie..
Nie będzie atomu..to by się wyrwało spod kontroli a władcy tego świata też mają dzieci..
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 23-09-2022 11:45:36 
Każda teoria/scenariusz pozostaje na razie tylko teorią, także miejmy nadzieję @Stieczkin, że nie sprawdzi się jak Twoje przewidywanie, że Kijów upadnie w kilka dni ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.