MEMORIAŁ JANA SZCZEPAŃSKIEGO - ZAPOWIEDŹ

Po raz drugi zawodnicy z łódzkiego okręgu spotkają się na memoriale Jana Szczepańskiego. Pamięć o złotych olimpijczykach, właśnie dzięki takim imprezom, pozostaje żywa! Może kiedyś z takich imprez wyłoni się przyszły uczestnik IO. A to wszystko za sprawą Wójta Gminy Lubochnia Piotr Majchrowski oraz Prezesa Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi Adam Pokusa - to Oni postanowili zorganizować memoriał. Upamiętniając postaci Jana Szczepańskiego zadbali o zgodę rodzinny na imienną nazwę zawodów, zgody na patronat Polskiego Związku Bokserskiego i Marszałka Województwa Łódzkiego.

Pierwszy memoriał miał swoja inaugurację w trudnym okresie, ale w tak ważną 50-tą rocznice zdobycia przez urodzonego w miejscowości Małecz gmina Lubochnia Jana Szczepańskiego tytułu Mistrza Europy w Madrycie. Tym bardziej należało w kolejnym roku, kiedy to obchodzony jest jubileusz  50- lecia zdobycia przez Jana Szczepańskiego naIgrzyskach Olimpijskich w . Monachium 1972 upragnionego przez wszystkich złoego lauru Mistrza Olimpijskiego.

Podczas kariery zawodniczej Jan Szczepański reprezentował barwy Pogoni Zduńska Wola, Pilicy Tomaszów Mazowiecki, Legii Warszawa jako zawodnik której zdobył tytuł Mistrza Europy i Mistrza Olimpijskiego.

Mimo lokalnego charakteru imprezy,, juz teraz zgłosiły się kluby z województw Dolnośląskiego, Wielkopolskiego, Mazowieckiego, Świętokrzyskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Łódzkiego - choc czasu pozostało niewiele - bo do 12 września można zgłaszać swój akces poprzez mail: ozblodzbiuro@gmail.com

Organizatorzy poza walkami głównymi dla wszystkich kategori wiekowych, zaplanowali pojedynki sparingowe nad przebiegiem których czuwał będzie trener koordynator kadry wojewódzkiej Rafał Borkowski

II Memoriał im.Jana Szczepańskiego (17.09.2022) Lubochnia, Hala Sportowa - DOJAZD >>>

godz. 12:00 - start pojedynków

Memoriał Jana Szczepańskiego w Lubochni

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.