CLARKE: KTOŚ POWINIEN BYŁ OCHRONIĆ JOSHUĘ PRZED SAMYM SOBĄ

Frazer Clarke (2-0, 2 KO) nie ukrywa sympatii do Anthony'ego Joshuy (24-3, 22 KO), którego uważa za swojego przyjaciela. Teraz nie ukrywa rozczarowania faktem, iż nikt nie powstrzymał go przed emocjonalnym wystąpieniem zaraz po walce.

- Zarówno "AJ", jak i cały zespół może być na mnie zły za to, co powiem, ale czuję, iż Anthony został pozostawiony na pastwę losu przez drużynę - stwierdził brązowy medalista olimpijski z Tokio. - Czuję, że ktoś powinien go ochronić. To słowa, ale w prawdziwym odzwierciedleniu boksu, to był czas Aleksandra Usyka na świętowanie zwycięstwa i Ukrainiec nie dostał tej możliwości od razu.

- Uważam, że to nie było właściwe, ale jeszcze raz podkreślam, Anthony to wspaniała osoba, robi wiele dla ludzi, zrobił wiele dla mnie, czuję jednak, że było tam trochę złych emocji. Nie było żadnych wymówek, niemniej był to czas Usyka. Do ludzi wokół niego, gdzie byliście? Ktoś powinien był tam wejść, zatrzymać i ochronić "AJ'a" przed samym sobą. To były tylko słowa, ale nieodpowiedni moment.

Przypomnijmy, iż kilka minut po zakończeniu wczorajszego boju na szczycie wagi ciężkiej Brytyjczyk rzucił na ziemię należące do Ukraińca pasy WBA i magazynu The Ring, potem wyszedł rozemocjonowany w ringu, by po chwili wrócić i poruszyć całą gamę różnych kwestii, począwszy od swoich problemów z prawem, przez swój brak podobieństwa do Rocky'ego Marciano, aż po Ukrainę i wysokie umiejętności swojego oponenta.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 21-08-2022 14:05:15 
Sie czepiaja jakby uj wie co zrobił. Wkurzyl sie chlopak bo cUl ze wygrał i zostal oszukany. I tak mała reakcja w sumie nic wielkiego. Ienzrobil. W latach 90 to byly wmocje w ringu i bikt sie nie rozwodzil nad tym czy wypada czy nie ...

Emocje musza byc. Po to jest boks
 Autor komentarza: Scross
Data: 21-08-2022 14:35:18 
No z tymi wysrywami i rzuceniem pasów to słabo ale oddał Ussykowi szacunek
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 21-08-2022 14:56:18 
Też mi się to nie podobało z pasami, ale to co zrobił i powiedział, niewykluczone że wyjebał z siebie wszystko co mu siedziało na wątrobie i paradoksalnie mu to pomoże. On ma dopiero 32 lata. Jakaś spokojniejsza walka pod koniec roku, a potem obserwować co się w HW wykuje. Bo parę fajnych walk jeszcze w tym roku będzie.
 Autor komentarza: Scross
Data: 21-08-2022 15:24:17 
Ja nigdy za nim nie przrpadałem ale po tej walce i powiedzeniu szczerze o sobie (poza tym wysrywem z marciano), zyskal u mnie wiecej szacunku niz we wszystkich poprzednich walkach.
 Autor komentarza: holy
Data: 21-08-2022 15:30:53 
A co powiedział. Mogliby panowie redaktorzy napisać, bo nie każdy wie.
 Autor komentarza: Scross
Data: 21-08-2022 15:58:18 
W skrócie, że dal z siebie wszystko, ze mial ciezkie zycie, ze byl we wiezieniu, ze boks to dla niego wszystko, ze jest ciezszy od tysona czy marciano i nie moze tak walczyc jak oni, ze usyk to wielki mistrz
 Autor komentarza: Sambor
Data: 21-08-2022 16:24:28 
Joshua może był pare dni i poszed na układę z papugą jak by on na prawde był we Więzieniu to by miał mental i jaja jak byk czyli jak ja
 Autor komentarza: slovik
Data: 21-08-2022 16:30:14 
I wychodzi na to, że mógł zostawić wieloletniego trenera, który był jego przyjacielem bo zmiana na niewiele się zdała.
 Autor komentarza: slovik
Data: 21-08-2022 16:38:46 
Jak się okazuje McCracken był dobrym trenerem. Przeprowadził go przez cały etap bycia prospektem, doprowadził do pierwszego mistrzostwa świata, do wygranej z Kliczko, do unifikacji z Parkerem, do udanego rewanżu z Ruizem. Z Ruizem też Joshua musiał zmienić taktykę i dostosować swój boks i mu się to udało z McCrackenem. Po prostu Usyk totalnie nie pasował Joshule i tu nawet trener VIP np. Freddie Roach na niewiele by się zdał.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 21-08-2022 17:33:36 
Usyk po prostu więcej umię + naturalny talent. Joshua to kawał boksera, ale na tle ukrainca wygląda to jak wygląda. Nie można mieć do AJ'a żadnych pretensji 99 % pieściarzy tak wygląda na tle Usyka.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 21-08-2022 17:38:18 
Czy tylko ja widziałem hammerfista w tył głowy Usyka w tej bodaj 9 rundzie?
 Autor komentarza: Scross
Data: 21-08-2022 18:20:30 
Nie tylko, do tego wieszanie sie na przeponie i pod koniec skabdaliczne faule.
 Autor komentarza: slovik
Data: 21-08-2022 19:25:44 
Generalnie jestem w stanie bronić planu taktycznego Joshuy na tę walkę i są różnice. W pierwszej walce chciał wypunktować Usyka co było bez sensu. We wczorajszej walce szukał po prostu jednego ciosu, który naruszy Usyka lub zakończy walkę co już było trochę lepszym pomysłem. A był mało aktywny bo chciał wytrzymać kondycyjnie.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 21-08-2022 19:55:47 
Może mu się wkurwienie włączy i będzie takim gościem co mu klatkę będą stawiać w face too face, widać było, że tonował emocje. Murzyni z ogóly to dla mnie idioci i jestem rasistą ale mam wyjątki jak Jordan czy właśnie AJ.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 21-08-2022 20:58:06 
Zapanowała taka narracja, że Joshua był o wiele lepszy, niż w pierwszej walce i wspiął się na swoje wyżyny, tylko Usyk, geniusz, filozof i czarodziej ringu, jest nie do przejścia dla zwykłego człowieka. A to wszystko gówno prawda. Joshua niewiele zrobił, żeby wygrać, bo on ewidentnie stracił jaja. Wszystko to jakieś bezpłciowe, bez wyrazu i pasji. Zaczęło się to od porażki z Ruizem. Dowiedział się wtedy, że nie jest tak wielki, jak mu wmawiano...
 Autor komentarza: Galed12
Data: 21-08-2022 21:20:57 
Też się zgodzę, że Joshua z obecnymi umiejętnościami ale z innym nastawieniem mógł wczoraj pokonać Usyka.

Joshule brakowało pewności siebie i to wszystko. Za dużo boksowania, bitka na ciągłym spięciu, mało prawego prostego, za mało agresywnych i odważniejszych akcji. Powinien go spychać na linii i tłuc ile fabryka dała.

Usyk jest bardzo dobry ale nigdy nie będzie nr 1 w HW. Jest za mały.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 21-08-2022 21:40:45 
Też uważam, że Joshua ma warunki fizyczne do tego by pokonać Usyka. Problem to mentalność Joshui. Wbrew obiegowej opinii Joshua nigdy nie miał psychiki George'a Foremana. AJ walczy dla siebie ostrożnie. Jego agresywny i efektowny boks pojawia się wtedy gdy AJ trafi mocno rywala i poczuje, że rywal jest do skończenia. Wówczas AJ przystępuje do dzieła zniszczenia i wygląda to efektownie. Jeżeli takiego przełomowego momentu nie ma to AJ po prostu boksuje.

Z Usykiem nie wolno boksować. Z Usykiem trzeba walczyć np. jak George Foreman. Jest to bardzo trudne i niewielu pięściarzy tak potrafi walczyć. Jak walczyć z dużo mobilniejszym i mniejszym zawodnikiem pokazał wczoraj Zhang Zhilei w walce z Hrgoviciem. Chińczyk nie przyjął zaproszenia do tańca, bo nie jest tancerzem. Chińczyk wyszedł po to żeby zrobić rywalowi krzywdę. On nie przejmował się punktacją, sędziami, tym, czy walka będzie ładna i tym ile ciosów przyjmie. Ważne, żeby on trafił rywala. Był gotowy przyjąć kilka ciosów na twarz, ale po to by samemu trafić rywala mocno chociaż raz. Tak trzeba walczyć z mniejszym, dużo szybszym i mobilniejszym rywalem. Trzeba walczyć na presingu, zabierać rywalowi miejsce to tańca, zaganiać do lin i odpalać mocne ciosy i nie przejmować się tym co mniejszy rywal ma w swoim arsenale.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 21-08-2022 23:04:21 
Ghostbuster, ale widzisz pewną różnicę między trafić Hrgovica a trafić Usyka?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 21-08-2022 23:12:02 
Nie no, znowu się zebrali... Bajka "Joshua musi być agresywny" została stworzona na potrzeby mediów przez ludzi chcących zaistnieć i teraz jest powtarzana przez ludzi nieumiejących samodzielnie analizować sytuacji. W pierwszej walce Joshua nie mógł być agresywniejszy, ponieważ i tak nie miał tlenu. Po walce siedział na stołku i umierał na zawał. Miał w baku 0%. Gdyby przyspieszył i chybił jeszcze więcej ciosów, to w ósmej rundzie miałby w baku -5% i na ten zawał by umarł. Dlatego w walce nr 2 był jeszcze oszczędniejszy i bił głównie wtedy, kiedy miał faktycznie szansę trafić i autentycznie prawie się udało.
Dwa różne plany taktyczne, stworzone przez dwa różne zespoły najlepszych na świecie analityków bokserskich i żaden z nich nie przewidywał takiej głupoty jak niekontrolowane pójście naprzód. Ale nie, ci dalej będą p...ć "więcej agresji" bo paru gości typu Chisora tak powiedziało w wywiadzie.
 Autor komentarza: Flakon
Data: 22-08-2022 14:56:50 
Dżoszóła udowodnił tylko że mentalnie jest na poziomie 10-latka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.