FIODOR ŁAPIN: NIE BOIMY SIĘ PORAŻEK W NASZEJ GRUPIE (SIWY-SOKOŁOWSKI)

- Iglesias pokonał ostatnio Chilembę, który ma znane nazwisko, ale już najlepszy okres za sobą. Następny rywal Osleysa będzie jeszcze lepszy, który przyjedzie tu po wygraną. Każdy zawodnik z naszej grupy na pewno dostanie taką szansę. Nie boimy się porażek i nie zamierzamy się cofać. Zresztą jeśli jeden z zawodników przegra, ale da dobrą walkę, to z pewnością dostanie kolejną szansę. Chcemy, by nasi pięściarze wychodząc do ringu mieli świadomość, że jeśli nie przepracowali dobrze okresu przygotowawczego, to mogą przegrać. Do końca roku zorganizujemy jeszcze sześć gal, w tym dwie we wrześniu - mówi Fiodor Łapin, wiceprezes Polsat Boxing Promotions. Porozmawialiśmy o projekcie w boksie olimpijskim, galach zawodowych, ale i przypadku Rafała Jackiewicza. Dobre 20 minut, zapraszamy!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 17-08-2022 13:07:08 
Łapin skromny "troche powiem, że znam sie na tym". Szczerze mowiac to był/jest kawał szkoleniowca który z gówna bat by ukręcił. Jego błędem (szkoleniowym) był schemat - ustawiał zawodników niemalże na jedną modłe tj. "garda, ljewy, zakroczna" w przypadku Wlodarczyka gralo to idealnie, ale każdy ma troszke inny styl, taki Głowacki mentalnie pasował (tak jakby potrzebowal autorytetu) do Łapina ale stylowo (agresywny bijok) to było jak pięść do nosa.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 17-08-2022 13:43:59 
@up
Wina nie leżała (i nie leży) po stronie Łapina, tylko jego pracodawców. Styl, w jakim Łapin się specjalizuje jest powszechnie znany. Jest w nim dobry i jeżeli dostanie do trenowania zawodnika, który akurat do tego stylu pasuje, to może osiągnąć sukcesy. Schody zaczynają się w momencie, w którym Łapin traktowany jest jako główny, a w zasadzie jedyny trener całej grupy. Wtedy po pierwsze ma za dużo różniących się podopiecznych, po drugie, siłą rzeczy będzie ich usiłował urobić pod swój ulubiony styl.

Taka "chałturnicza promotorka" i liczenie na to, że znajdzie się jakiś diament, z którego Łapin stworzy brylant. Stanie się on koniem pociągowym grupy a reszta zawodników będzie robiła za tło i kozły armatnie. Koszty niskie, dla promotora pewny, zarobek, który jednak głowy urywał nie będzie. W Polsce na inny styl nie ma co liczyć.

Można też zrobić tak, jak jest u Hearna, który współpracuje z wieloma trenerami i swoim najlepszym zawodnikom jest w stanie dobrać szkoleniowca dopasowanego do stylu boksera. Ale to jest Hearn, który ma się do polskich promotorów jak IKEA do Agata Meble. W Polsce przypadek dobierania trenera do zawodnika oglądałem tylko kilka razy, z czego przypominam sobie jedynie amerykańskie wojaże Szpilki.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-08-2022 14:45:10 
Czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć, że Daniel Łapin, który będzie boksować na undercardzie gali Usyk vs Joshua w sobotę w Dżuddzie ("po dobrej wódzie lepszy jestem w Dżuddzie") jest bratankiem Fiodora Łapina ewentualnie jest z nim w inny sposób spokrewniony? Ja to kiedyś gdzieś słyszałem (czytałem?) i sam powieliłem parę dni temu taką informację na orgu, ale w tej chwili intensywnie szukam jakiegoś źródła i nie znajduję nic. Może to tylko jakaś nieprawdziwa plotka lub przekłamanie?
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 17-08-2022 15:39:10 
@Hugo
Nie sądzę, żeby byli spokrewnieni. To popularne nazwisko. Tutaj masz na przykład takiego Łapina:

https://en.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Lapin_(general)

Podobno jeden z nielicznych kompetentnych rosyjskich generałów na Ukrainie. Poza tym Fiodor od tylu lat siedzi w Polsce, że jego związki z Rosją są już marginalne. Co zresztą słychać. Jeszcze kilka lat temu zaciągał tak, że Kargula z Pawlakiem by uszy bolały a teraz? Pełna kultura. Na Białostocczyźnie robiłby za lokalsa :P
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-08-2022 16:07:00 
@Stieczkin
No ale ten Daniel jest urodzony we Wrocławiu. To jest poszlaka przemawiająca za pokrewieństwem z Fiodorem.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-08-2022 16:38:37 
Chyba częściowo rozszyfrowałem zagadkę. https://de.wikipedia.org/wiki/Serhij_Lapin
Ojciec Daniela, Siergiej (ew. Serhij) Łapin to też znany trener boksu, który między innymi trenował Usyka. Nie ma nic na temat jakichś jego koneksji z Fiodorem Łapinem i z Polską. Tylko ten Wrocław jako miejsce urodzenia młodszego syna (starszy był dobrym bokserem amatorskim, mistrzem Ukrainy i zwycięzcą turnieju Stamma) nadal jest tajemniczy. No i 2 Łapinów, którzy obydwaj są znanymi trenerami boksu. Może jednak jacyś kuzyni?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-08-2022 16:45:40 
Przy okazji staje się jasne, dlaczego Daniel Łapin będzie boksować na tak prestiżowej gali. To ukłon Usyka pod adresem dawnego trenera.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.