MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIKÓW: DOBRY POCZĄTEK

Daniel Murawski (-75kg) i Jerzy Armatys (-90kg) awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy Młodzików, które dzisiaj rozpoczęły się w tureckim Erzurum. Nie powiodło się natomiast Igorowi Kreftowi (-66kg).

Jako pierwszy boksował w 1/8 finału Igor Kreft (Garda Bytów), a jego rywalem był Turek Salih Babahanoglu. Niestety reprezentant Polski przegrał 0:5.

Pierwszym z kolei Biało-Czerwonym, który odniósł zwycięstwo był Daniel Murawski (Pomorzanin Toruń). W pojedynku z Rumunem Andrei Tanasescu prowadził po dwóch rundach 5:0, w tym u włoskiego sędziego 20-16. Ostatecznie triumfował jednogłośnie, a 16 sierpnia w ćwierćfinale zmierzy się z Ukraińcem Dmytro Diadią.

Bardzo dobrze spisał się także Jerzy Armatys (Iryda Mielec). W walce z Gruzinem Ravilem Alievem nie brakowało bardzo mocnych ciosów w półdystansie. Lepszy był Polak, któremu sędziowie przyznali wygraną 4:1. A we wtorek, podobnie jak Daniel Murawski, skrzyżuje rękawice z przeciwnikiem z Ukrainy. Będzie nim Artem Petriv.

W Erzurum startuje 19 reprezentantów Polski – 12 pięściarz i 7 pięściarek. W ćwierćfinałach jest 6 zawodniczek i 4 zawodników. Czyli już mamy 10 szans medalowych, a przed Biało-Czerwonymi jeszcze 8 pojedynków w 1/8 finału.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zombi
Data: 15-08-2022 17:05:22 
Jak dalej idzie naszym? Można gdzieś śledzić wyniki?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.