WBA: BIWOŁ MUSI WALCZYĆ Z RAMIREZEM, INACZEJ STRACI PAS

Władze World Boxing Association nieugięte dla swojego wielkiego mistrza. Dmitrij Biwoł (20-0, 11 KO) musi bronić pasa wagi półciężkiej z Gilberto Ramirezem (44-0, 30 KO).

Eddie Hearn robił co mógł, by skonfrontować Rosjanina Joshuą Buatsim (16-0, 13 KO). Ale odwołanie nie przyniosło skutku i wcześniejszą decyzję podtrzymano. Jeśli więc Rosjanin chce zachować tytuł, musi skrzyżować rękawice z "Zurdo", byłym mistrzem WBO kategorii super średniej.

Skąd tak twarda decyzja? Władze federacji tłumaczą to faktem, że ostatnią obowiązkową obronę Biwoł stoczył w marcu 2018 roku, gdy zdominował i zastopował w dwunastej rundzie Sullivana Barrerę.

Wyznaczony czas na negocjacje minął, a WBA nie zamierza dawać obozom Biwoła i Ramireza następnych tygodni. Dlatego też wkrótce możemy spodziewać się wyznaczenia daty przetargu, który wyłoni organizatora takiego pojedynku. Jeśli Biwoł odmówi walki z "Zurdo" i wybierze Buatsiego, zostanie pozbawiony tytułu. Przypomnijmy, że Meksykanin wygrał dwa eliminatory do tego pasa, pokonując wspomnianego wcześniej Sullivana Barrerę oraz Dominika Bosela.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 11-08-2022 12:48:24 
I bardzo dobrze. Nie będzie holowania, jeśli Bivol dalej chce być mistrzem to musi udowodnić swoja wartość, tyle że tym razem nie na tle sporo mniejszego rywala.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 11-08-2022 13:30:35 
Bivol nigdy nie walczyl z kims sporo mniejszym bo sam jest malym polciezkim, nawet supersredni Canelo glosil ze do ringu wnosi 180 lbs, przy 183 Bivola ;), Ramirez natomiast wniósł ostatnio 200+.

Walka swietna, mam nadzieje że Bivol wygra i zamknie japy malkontentom mu umniejszającym ( za rozjebanie 10-2 bożka ludu)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-08-2022 13:39:02 
Bawół nawet jak zejdzie do super średniej dla "Caneli" to dla Polakosa rudy po kolejnym wpierdolu będzie "sporo mniejszym rywalem" ścigającym Usyka :) kurwa co za karkołomna "logika" tego wyznawcy. Jak tak czytam Polakosa to cały czas muszę sobie przypominać, że w religii, wierze, nie chodzi o logikę :) tylko, że to nie jest gdzieś obok logiki to jest rozumowanie wbrew logice jak z siłą o tym samym kierunku ale przeciwnym zwrocie.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 11-08-2022 13:53:23 
@poszukiwacz
Nie do końca się zgodzę, bo w przypadku religii/wiary itd. często ta wiara opiera się na czymś czego co prawda nie można udowodnić ale za to nie można też obalić danej tezy (np. w Boga, nikt nie udowodni, że go nie ma [oraz że istnieje], a to jest podstawa wiary) tutaj natomiast mamy do czynienia z farmazonem który zakłamuje fakty.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 11-08-2022 14:00:11 
Nawet jeśli mieli zbliżona wagę to i tak Canelo bardzo możliwe, że musiał trochę dołożyć do pieca na potrzeby walki w półciężkiej i to mogło mieć wpływ na jego gorsza dyspozycję. Zresztą z tego co kojarzę to już o tym dyskutowaliśmy i sam przyznałes, że Ci brakuje dowodów.

Od kiedy umniejszanie to przypominanie faktów ? Gość boksujący całą karierę w półciężkiej vs gość który nawet na super średnia był za mały.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-08-2022 14:07:41 
marcinm
Czy bóg jest tak wszechmogący i wszechmocny, że może stworzyć kamień tak ciężki, iż nie zdoła go unieść? To jest pytanie człowieka kierującego się logiką do człowieka wierzącego w Boga wszechmogącego, stworzyciela nieba i ziemi. Tak więc wiara jest czasem na bakier z logiką. Jest tragedia, dzieje się np krzywda niewinnym dzieciom - człowiek wierzący mówi "niezbadane są wyroki boskie", inne dziecko zdrowieje po ciężkiej chorobie, wierząca matka mówi "dzięki Bogu". Polakos ze swoim rudym cielcem jest równie "konsekwentny" w myśleniu - bawół pokonał bożka - Polakos stwierdza, że bożek to "sporo mniejszego rywal" lub wyniknął "problem z rozmiarem" innym razem chce podkreślić wielkość meksykańskiego superczempiona - pisze coś w stylu "zaprawdę, powiadam Wam, Canelia nie zrezygnuje z pościgu. Nim kur zapieje sto razy dopadnie Usyka". No chyba, że Usuk jest mniejszy od bawoła :) to jedyna możliwość pogodzenia się tutaj z logiką :)
 Autor komentarza: marcinm
Data: 11-08-2022 14:12:25 
@Polakos
Ten mój brak dowodów (ktory rzekomo sam przyznaje) to zarzucasz cały czas ale w kwestii tej walki jako dowód podałem cytaty obydwu zawodników. Canelo wielokrotnie mówił [zarówno przed walka z Bivolem, przed walka z Kowalowem oraz w speklulacjach dot. walki z Makabu] ile wnosi/zamierza wnieść do ringu (180-181 LBS), Bivol po walce również przyznał, że ważył 183. Jedyne co się zgadza, że faktycznie Bivol mógł być cięższy o 0.9-1,35kg, ale takie różnice wagi (w trakcie walki) są notowane nawet w 140lbsach albo i niższych wagach.

Co do wagi Canelo już w czasach gdy występował w 154 też dawałem Ci suche fakty (oficjalne ważenia), gdzie już wtedy wnosił ponad 170 LBS.

Każdy kto czytał nasze dyskusje na ten temat nie ma wątpliwości kto operuje faktami a kto "eye-testem" wagi.

Puentując cytatem "Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty"

Mimo wszystko urywam, bo znowu skonczy sie tak samo tj. Ty bedziesz wypisywal jakies odklejone rzeczy a ja ponownie strace czas, żeby znaleźć linki źródłowe.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 11-08-2022 14:12:29 
dobrze. krótko trzymać go
 Autor komentarza: Scross
Data: 11-08-2022 14:28:35 
Polakos od razu zbulwersowany i nadaje na Bivola, który pokonał słynnego superczempiona Canelię Alvareza xD Walka z klasy tych, które trzeba obejrzeć. Zobaczymy dzięki temu ile oboje są naprawdę warci.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 11-08-2022 14:52:14 
Ramirez wygra ta walke i uwazam, ze walke z Canelo rowniez by wygral, do dzis ciekawi mnie czemu nie bylo bitwy o Meksyk, byc moze Canelo nie pasowalby Ramirez.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 11-08-2022 15:48:38 
^

Prawdopodobnie Ramirez nigdy nie miał żadnego atutu żeby Canelo mógłby się nim zainteresować. Niby był ten pas WBO, ale meksykański superczempion był w tym czasie zajęty podbojem kategorii średniej. No teraz ma szanse ten atut zyskać bo jakby pokonał Bivola to zapewne Alvarez zmieniłby obiekt swoich zainteresowań i zacząłby jego ścigać. Jego i Artura Baterbijewa.

Marcin, jeszcze raz powtórzę - nie kwestionuje tego co tutaj napisałeś. Tylko, że dalej twierdzę, że te dodatkowe kilogramy mogły się na Alvarezie odbić niekorzystnie. Cały czas podajesz walki powyżej limitu super średniej - Kowaliew, Bivol no i walka do której narazie nie doszło z Makabu. Ja mam wątpliwości i dalej twierdzę, że wyższa waga jest w tym przypadku robiona na potrzeby walk w wyższych limitach, a nie dlatego, że Alvarez czuje się z tą wagą niezwykle komfortowo. Co innego Bivol który boksuje tutaj całą karierę i pewnie taką wagę lub zbliżoną wnosi od wielu lat.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 11-08-2022 16:29:50 
Canela przegral bo byl mniejszy, jakby nie byl mniejszy (walki z PLantem, Kovalevem czy Smithem) to by wygral, proste.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 11-08-2022 17:39:02 
Cieszy mnie ta informacja. Mam nadzieję że Bivol podejmie wyzwanie, bo to takowym jest.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 11-08-2022 19:49:20 
@marcinm

"Mimo wszystko urywam, bo znowu skonczy sie tak samo tj. Ty bedziesz wypisywal jakies odklejone rzeczy a ja ponownie strace czas, żeby znaleźć linki źródłowe."

Spokojnie, ja czytałem i pamiętam. I pewno kilku innych useów też ;-)
Dzięki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.