EUBANK JR vs BENN: GARŚĆ TYPÓW BRYTYJSKICH ZAWODNIKÓW

Wczoraj oficjalnie ogłoszono, że 8 października w Londynie zobaczymy hitową walkę Chris Eubank Jr vs Conor Benn w umownym limicie wagowym. Oto garść typów na ten pojedynek od brytyjskich bokserów.

George Groves (były mistrz świata wagi super średniej): to nierówna walka, Eubank Jr jest za duży, walczy w wadze super średniej i średniej. Osiągnie pewnie umowny limit, żeby pobić małego Benna z wagi półśredniej. Benn wciąż się uczy i robi spory błąd biorąc walkę z Eubankiem.

Darren Barker (były mistrz świata wagi średniej): Conor Benn zrobił w ostatnich latach największy postęp ze wszystkich brytyjskich zawodników. Może wyboksować Eubanka Juniora, który jest większy, silniejszy i ma bardzo twardą szczekę, ale skłaniam się w kierunku zwycięstwa Benna, który ma moim zdaniem mocne argumenty.

Harlem Eubank (bokser wagi junior półśredniej, kuzyn Chrisa Eubanka Juniora): Chris jest za duży, zbyt agresywny i zbyt zacięty. Na początku Benn będzie sobie dobrze radził, ale potem zostanie przyparty do muru i znokautowany.

Michael McKinson (zawodnik wagi półśredniej): Benn ma więcej atutów, a umowny limit może mieć negatywny wpływ na Eubanka. On jest większy i silniejszy, ale będę trzymał kciuki za Benna.

Przypomnijmy, że Benn zdemolował w kwietniu tego roku Chrisa Van Heerdena, natomiast Eubank pewnie wygrał w lutym na punkty z Liamem Williamsem.

Październikowe starcie Benna z Eubankiem Juniorem będzie na Wyspach wielkim wydarzeniem, m.in. dlatego, że obaj mają mistrzowskie ambicje i należą do światowej czołówki. Główny podtekst jest jednak historyczny.

Nigel Benn - legendarny ojciec Conora - dwukrotnie walczył z Chrisem Eubankiem Seniorem, legendarnym ojcem Chrisa Juniora. Pierwszą walkę, w 1990 roku wygrał przed czasem Eubank, zdobywając pas mistrzowski WBO wagi średniej, a w 1993 roku stawką były pasy mistrzowskie WBC (należący do Benna) i WBO (należący do Eubanka) wagi super średniej. Rewanż zakończył się remisem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 10-08-2022 18:54:52 
Bennowi to zupełnie niepotrzebne starcie, a Eubank jr powinien brać gości ze swojej naturalnej kategorii.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.