POWIETKIN TRZYMA KCIUKI ZA USYKA W REWANŻU Z JOSHUĄ

Emerytowany już Aleksander Powietkin wygłupił się komentarzami popierającymi wojnę Putina, ale przed rewanżem Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) ściska kciuki za Ukraińca.

- W prawdzie jest siła. To słynne zdanie odzwierciedla istotę tego, co dzieje się na Ukrainie. Walczyliśmy o prawdę przez te wszystkie lata, podczas gdy w Donbasie Słowianie byli eksterminowani. Dlatego trzeba stanąć w obronie zwykłych ludzi w walczyć z nazizmem. Każda wojna ma swój koniec i miejmy nadzieję, że ta również skończy się za kilka dni - stwierdził dawny mistrz olimpijski i "regularny" mistrz WBA wagi ciężkiej kilka dni po napaści Rosji na Ukrainę.

Usyk wrócił do ojczyzny, był gotów iść na front, postanowił bronić Ukrainy, ale tego Powietkin raczej się nie dowie z mediów w swoim kraju. Usłyszy co najwyżej jakiś propagandowy bełkot, który potem powtórzy... Sport ma jednak to do siebie, że tu polityka schodzi na drugi plan. I Rosjanin będzie trzymał kciuki za Ukraińca. Dodajmy jeszcze, że Joshua pod koniec września 2018 roku pokonał po trudnej momentami walce Powietkina przez TKO w siódmej rundzie. A pod koniec września zeszłego roku Joshuę z tronu IBF/WBA/WBO zrzucił Usyk.

Rewanż już za jedenaście dni! Zmiana warty, czy powtórka z rozrywki?

- Trzymam kciuki za Usyka, w pierwszej potyczce walczył bezbłędnie, wszystko zrobił dobrze. Jeśli Joshua zmieni taktykę i zmienił coś w swoich przygotowaniach, druga walka może wyglądać inaczej, mimo wszystko uważam, że Usyk pozostaje faworytem rewanżu. I będę mu kibicował - powiedział Powietkin, mistrz olimpijski wagi super ciężkiej z Aten (2004). Joshua i Usyk sięgnęli po złote medale w Londynie (2012) - odpowiednio w wadze super ciężkiej (+91kg) i ciężkiej (-91kg).

43-letni Rosjanin teoretycznie jest na sportowej emeryturze, wciąż jednak rozważa ewentualny powrót. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Capgras
Data: 09-08-2022 14:52:11 
Sasha generalnie czasem musi powiedzieć to co władza chce powiedzieć o ile chce mieć spokojną emeryturę. Nie zamierzam go bronić bo mógłby po prostu milczeć zamiast brać się za tematy które mogą mu zaszkodzić. Szkoda bo uchodził za ringowego gentlemana. Fajnie że chociaż oddał mistrzowi szacunek,swoją drogą też trzymam kciuki za Usyka. Nie rozumiem ludzi którzy nazywają go banderowcem.
 Autor komentarza: Capgras
Data: 09-08-2022 14:52:35 
Up co władza chce usłyszeć
 Autor komentarza: madmatt69
Data: 09-08-2022 15:12:03 
W którym momencie tej wypowiedzi on się wygłupił? Powiedział prawdę
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 09-08-2022 15:33:40 
madmatt69
choćby w tym zdaniu: "Dlatego trzeba stanąć w obronie zwykłych ludzi w walczyć z nazizmem". W obronie jakich ludzi? Przed kim? Nazistów czy jak wolisz neonazistów możesz spotkać wszędzie - wolałbym aby naszych ścigała polska policja niż putinowska armia, która przy okazji mordowałaby i gwałciła dzieci, kobiety w ramach walki o prawdę, obronę "zwykłych ludzi". Już kiedyś nas tak "wyzwalali" - myślisz, że gwałcili wtedy tylko Niemki w Berlinie? Jeśli tak myślisz to masz wiedzę niemal tak naiwną jak sielankowy obraz wojny rodem z "Czterech pancernych".
 Autor komentarza: Scross
Data: 09-08-2022 18:39:16 
Te ruskie bydło jak wjechało na kresy to wpierdalało smar bo myśleli, że to marmolada - autentyczna historia.
 Autor komentarza: Capgras
Data: 09-08-2022 18:56:40 
Właśnie o to chodzi. Retoryka rosjan jest tak oderwana od rzeczywistości że nawet nasi rodzimi politycy zwykle bredzący jak po narkotrance'owym festiwalu (i lewicy i prawicy) wydają się realistami chcącymi dla nas jak najlepiej
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 09-08-2022 18:58:24 
@Madmatt69

Nie ma co rozmawiać z polackim bydłem. Powietkin oczywiście powiedział prawdę.

Gdy przez prawie 8 lat banderowskie ścierwa zabijały Rosjan w Donbasie, gdy Rosjanie wielokroć domagali się przestrzegania zawartych umów (Mińsk) - to takie "poszukiwacze" czy inne "scrossy" tego nie widzieli. Teraz się skurwiele obudzili i serduszka im krwawią dla najpodlejszego narodu w Europie.

Putin to morderca, bo postanowił wreszcie zacząć bronić Rosjan, których rozpad ZSRR pozostawił poza granicami Rosji!

Brzydzę się polactwem. Naród nie tylko tępy, głupi i naiwny - ale w dodatku podły. Jeszcze wam, durne polskie świnie, banderowcy dadzą popalić... popierać swoich najgorszych wrogów może tylko skończony kutas.

Nie ma żadnej wiedzy w temacie, opiera się tylko na relacjach banderssynów - a wszelkie rosyjskie media zostały odcięte. Żeby przypadkiem ktoś nie dowiedział się, że rzekome "zbrodnie" wojsk rosyjskich są dokonywane przez banderowców-hitlerowców (tak jak w Buczy).

Ludzie na terenach wyzwolonych przez Rosjan są SZCZĘŚLIWI, ale skąd o tym może wiedzieć taki chuj, jak "poszukiwacz" czy śmieć "Scross".
Powtarza tylko to, co mu media podadzą.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 09-08-2022 19:00:21 
Najlepsze jest, że polskie media pierdolą o tym, że Rosjanie ostrzeliwują/bombardują elektrownię atomową w Zaporożu... a ona przecież jest w rosyjskich rękach!
Rosjanie sami siebie ostrzeliwują, a gównopolactwo w to wierzy.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-08-2022 19:27:03 
Potęga propagandy zachodniej jest większa aniżeli rosyjskiej, zresztą z tego kręgu świata wywodzi się jej twórca i nie był to Goebbels, który z kolei czerpał od niego pełnymi garściami, już abstrahuje od tego, że od dawien dawna wspominano o nadchodzących czarnych chmurach zbierających się nad otaczającą nas rzeczywistością i system ze względu na mocnego pretendenta trzeszczy w szwach. Dzisiaj już raczej nie ma wątpliwości, że żyjemy w ciekawych czasach, z których wyłoni się prawdopodobnie stary/nowy włodarz globu i zapewne to USA będzie prowodyrem głównego starcia o nie, gdyż czas gra na ich niekorzyść. Im dłużej to będą odwlekali, tym szybciej utracą prymat światowy, a wątpię, aby oddali koszulkę lidera bez walki, oby tylko tkanka ludzka nie ucierpiała nadmiernie.

Co do samego pojedynku, choć cenię i lubię oglądać w akcji Anthony'ego, szykuje się raczej powtórka z rozrywki.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 09-08-2022 21:28:58 
Kto tu jest trochę dłużej ten wie, że przez orga przewinęło się sporo trolli, lejwodziarzy, żuli i analfabetów, ale w historii tego szacownego portalu nie ma i nie było większej kurwy niż @Ygnac - sfrustrowany, słabo zarabiający ruski pomiot, który o boksie nie wie nic, za to w każdym wpisie wylewa do przestrzeni publicznej swoją żółć i frustrację wynikające z całkowicie spierdolonego życia:-)

Ta życiowa oferma, nieznająca historii, śmierdząca onuca naprawdę myśli, że informacje podawane przez polskie i zachodnie media (chociaż częściowo na pewno nieprawdziwe) są mniej wartościowe niż bezczelna propaganda chorego, od zawsze wrogiego Polsce, bandyckiego kraju, który w sianiu dezinformacji osiągnął już dawno master-level.

I jeszcze jak ładnie się samozaorał:
"popierać swoich najgorszych wrogów może tylko skończony kutas":-):-):-)

Jebać szmatę.
 Autor komentarza: GrzeIak
Data: 09-08-2022 22:27:07 
@Ygnac Chłopie, odpuść sobie, to jest jałowe ... Nikogo nie przekonasz. Oni i tak wiedzą lepiej. No jaki masz interes w takim przekonywaniu? I do czego chcesz przekonać? Wiesz coś więcej? Nic nie wiesz. Wiesz ile zjesz. Oni też wiedzą ile zjedzą. I taka to jest rozmowa/dyskusja.
Ja nie jestem po żadnej stronie, to tak dla wyjaśnienia.
A propaganda jest po obu stronach. Na pewno większej propagandy doświadczają Rosjanie. Ale czy my nie? Polska wspiera wojskowo i nie tylko wojskowo Ukrainę. Czy ktoś wierzy w to, że informacje związane z tą wojną są obiektywne ideologicznie? Podczas wojny prawda ginie jako pierwsza.
 Autor komentarza: pikawa
Data: 09-08-2022 22:43:38 
Yganc

200 tys. zamordowanych czeczenów, też się sami pomordowali. Co tam robili ruscy, przecież to terytorium czeczenów?

Ty jesteś dokumwentnie pierdolnięty. Zapomniałeś chyba o pakcie Ribbentrop-Molotov albo wogóle o nim nie słyszałeś. Zapomniałeś o Katyniu, o 45 latach niewoli w rękach sowieckich o morderstwach na Polakach walczacychbw w AK. Pierdolisz jak ćpun w transie o banderowcach i nic innego ci do pustego łba nie przyjdzie. Rosja to kraj który wymordował najwięcej swoich obywateli, Putin mówił, że to rozpad tego ZSRR-owskiego kuriwdołka to największa tragedia XX wieku. Ciebie popierdoliło do reszty gownopolaku. Nie chcę żeby taki idiota jak ty miał obywatelstwo polskie , wypeirdalaj do Rosji bronić ich odwiecznych wartości: imperializmu, biedy i wszechobecnej głupoty.

Którzy ludzie są szczęśliwi? Ci co nie mają prawa mówić, że Rosja prowadzi wojnę a nie operacje specjalna.Ci ludzie co umierają na korytarzasz szpitala w Mariupolu bo nie ma dla nich miejsca w środku ani lekarstw? Czy ty się idioto dobrze czujesz?

Co jak Putler zacznie bronić rosjan mieszkających w Polsce albo innym kraju, bo stwierdzi że im się krzywda dzieje? Też będzie miał prawo zaatakować pojebie?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 09-08-2022 22:47:04 
Grzelak dobry komentarz. Ja wspieram Ukrainę ze względów tak osobistych, jak i obiektywnych, ponieważ Ukraina w tym konflikcie ma rację.
Nie przeszkadza mi to dostrzegać racji drugiej strony, a jest sporo takich rzeczy, takich jak ataki wojsk Ukraińskich na rejon Doniecka, spalenie Rosjan w Odessie, czy zbrodnie batalionu Azov w walkach o tereny 'noworosji'.
Czytam jednych i drugich, wyrabiam swoją opinię, nie staję z założenie po żadnej stronie, po prostu chciałbym stać tam, gdzie jest prawda. Jest to bardzo trudne, ale moim zdaniem nie niemożliwe. Obecnie prawda jest po stronie Ukrainy, choć nie w tak różowo-romantyczny sposób, jak przedstawiają to polskie media.
 Autor komentarza: boolek
Data: 10-08-2022 00:20:21 
Nie wiem, ale to, że jesteśmy narodem głupim i naiwnym i podłym to akurat racja.
 Autor komentarza: Scross
Data: 10-08-2022 01:28:11 
@ygnac dowody, że ktoś gada, że rosjanie to ostrzeliwują. Na miejscu ukrów bym napierdalał w reaktory aż miło byle jak najwiecej ścierw orków padło. Niestety ukry starają się zachowywać zachodnie standardy
@ariosto
Osobiście nie lubię Ukraińców ale najbardziej nie lubię Rosjan i lepiej wziąć sojusz ze złym aby pokonać diabła.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 10-08-2022 08:20:40 
Ygnac
Sporo racji w tym co piszesz.. Generalnie wielu ludzi w pl w tym temacie jest odjlejonych od ramy i łyka propagandę.. natomiast nie należy tracić wiary w polskość i polski naród..są jeszcze patrioci, ludzie myślący itp..takie stwierdzenie że gardzisz polactwem to też chyba za dobrze nie świadczy o Tobie..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 10-08-2022 08:30:56 
Co do samych Ukraińców.. ludzie jak każdy inni..nie można opierać współczesnej polityki na tym co było lat temu..bo nikt tego nie robi.. Rosjanie, których miliony padło w wojnie ojczyźnianej dziś pracują z Niemcami.. Taki jest świat..sama Ukraina została napadnięta i ma prawo się bronić.. jakie to były przyczyny ataku to tak to już pole do szerszej dyskusji.. natomiast poprawie relacji polsko ukraińskiej nie pomaga służalcza postawa polskiego rządu wobec Ukrainy i USA.. ale czy to jeszcze jest polski rząd??
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-08-2022 10:29:16 
Wszystko fajnie, widzę zagorzałych zwolenników, jednej czy drugiej strony, ale może warto byłoby sięgnąć do korzeni, gdyż ten konflikt za naszą wschodnią granicą to interim(zamienna) wojna, to prawie jak z pasami i zapewne nie ostatnia( po drodze Bliski Wschód, ewentualnie Półwysep Koreański), aż dotrzemy do źródła, ale to już będzie danie główne o pełnoprawny tytuł, a i nie należy zapominać o pewnych ponadnarodowych ciałach wspierających owe działania, którym to w gruncie rzeczy jest na rękę, bo bez pogrzebania starej rzeczywistości, nie da się zbudować nowej.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-08-2022 10:29:16 
Wszystko fajnie, widzę zagorzałych zwolenników, jednej czy drugiej strony, ale może warto byłoby sięgnąć do korzeni, gdyż ten konflikt za naszą wschodnią granicą to interim(zamienna) wojna, to prawie jak z pasami i zapewne nie ostatnia( po drodze Bliski Wschód, ewentualnie Półwysep Koreański), aż dotrzemy do źródła, ale to już będzie danie główne o pełnoprawny tytuł, a i nie należy zapominać o pewnych ponadnarodowych ciałach wspierających owe działania, którym to w gruncie rzeczy jest na rękę, bo bez pogrzebania starej rzeczywistości, nie da się zbudować nowej.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-08-2022 10:32:39 
"Rosjanie, których miliony padło w wojnie ojczyźnianej dziś pracują z Niemcami." - miliony? i czy aby byli to stricte rosjanie? Czy obywatele związku radzieckiego? Mówisz o łykaniu propagandy, odklejeniu a sam mijasz się z prawdą w fundamentalnych sprawach. Oczywiście rosyjski propagandysta by się ucieszył, że kolejny Polak łyka propagandę o wojnie ojczyźnianej.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-08-2022 10:41:38 
lukaszenko
Dodam tylko, że mój dziadek specjalnie nasikał do pryczy udając obłożnie chorego aby go wyjebali z armii czerwonej. I plan się powiódł - udało się uniknął przymusu walki w ich szeregach i przynajmniej trafił do II armii. Tam niestety "po sąsiedzku" napatrzył się na tych ogrów tak , że potem po wojnie za czasów papy Stamma aż zacierał ręce jak nasz lał ruska. A ty pomijając te wszystkie nacje (włącznie z naszą) piszesz, że "Rosjanie, których miliony padło w wojnie ojczyźnianej" jakby powielając ich propagandę, że to tylko naród rosyjski tak się poświęcił.
 Autor komentarza: Scross
Data: 10-08-2022 10:59:29 
To nie jest żadne poświęcenie tylko brak liczenia się sowietów z ich narodem. Rozkazy typu że jeniec to zdrajca, no step back to barbarzyństwo wobec własnego narodu. Poza tym gdzie tu mówić o poświęceniu gdy równocześnie mieli conajmniej 8 mln ludzi w łagrach za tzw psi chuj. Poświęciła to się Polska w czasie drugiej wojny światowej najpierw będąc zaatakowana przez dwa zbrodnicze systemy, przez 6 lat będąc poligonem wojennym, regularnie doświadczając ludobójstwa z obu stron, a na koniec w podzięce za cierpienia wpadając na prawie 50 lat pod sowieta.

Niech nikt nie mówi o poświęceniu się sowieta, bo ofiary to także wypadkowa ich chorej polityki.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-08-2022 11:32:35 
Scross
oczywiście, że to nie jest poświęcenie. Tylko pamiętaj, że mi chodzi o ich propagandę "wojny ojczyźnianej" a tam robią z siebie bezczelnie Chrystusa wśród narodów. "Niech nikt nie mówi o poświęceniu się sowieta" właśnie oni mówią a niektórzy to łykają - jak widać nawet Polacy (a może nie) na tym forum.
 Autor komentarza: Scross
Data: 10-08-2022 11:45:26 
Podejrzewam, że to drugie, sporo kont, co jest aktywna tylko pod tematami wokół Ukrainy nie odzywa się w ogóle w innych - tak wynika z mojego mini śledztwa tutaj. Pomijam starych użytkowników oczywiście, a jedynie te "nieznane nowe" konta.
 Autor komentarza: Scross
Data: 10-08-2022 11:47:25 
@Poszukiwacz
Jeszcze do poświęcenia dodam, że to dla mnie prawie jakby Niemcy gadali, że poświęcili miliony żydów na walce... I jedni i drudzy mieli życie człowieka za nic.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-08-2022 11:55:50 
Scross
pamiętasz scenę z filmu "Wróg u bram" gdzie Zajcewa wypychają na szturm z innym kolesiem i jednym karabinem na dwóch. To było właśnie pokazanie ich liczenia się z ludźmi. Jeden karabin na kilku a jak któryś z pustymi rękoma chciał się cofnąć to kula w łeb od "zabezpieczających" tyły NKWDzistów. To jedyna hollywoodzka scena jaka pamiętam, w której dobitnie i to bez żadnej przesady ludzie zachodu pokazali jak było na wschodzie. Wiadomo, że ludzie traktowani gorzej niż zwierzęta sami także zachowują się gorzej od zwierząt. Dzicz przejawiała się nie tylko gwałtami, zabijaniem i niszczeniem dla samego niszczenia ale i poległymi "dzielnie" podczas picia gorzały zatrutej przez Niemców . Tak więc pisząc o "poświeceniu" mam na myśli tylko ich propagandę, która wszędzie jest zakłamana ale tam najbardziej.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-08-2022 11:59:06 
Stalin jak lord farquaad ze Shreka pewnie mawiał "jestem gotów na te poświęcenie", zresztą a jego słynne słowa: "śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć milionów to statystyka".
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-08-2022 11:59:44 
'... na to poświęcenie"
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-08-2022 12:10:22 
A ogólnie to polecam książkę "Sołdat" - pozamiata niektórym w głowach.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 10-08-2022 14:09:05 
Ygnac

Większość łyka propagandę, za to Ty czytając niezależne media z wykop.pl, albo innych nic nie wartych gównianych pseudo dziennikarskich źródeł, gdzie sączy się prawda w świecie pełnym kłamstw ... Kurwa trzymajcie mnie, co za bełkot jebanego foliarstwa, zwykłej durnoty i nienawiści do każdego i wszystkiego. Poznałem już takim tępych chuji i jak Ty, stąd dość obcesowy komentarz do bredni, które wypisujesz. Jesteście jak zaraza chełpiąca się wszelakim ANTY. Anty pis, anty PO, anty Rosja, anty Niemcy, anty homo, anty Żydzi, anty szczepionki, anty sprawdzone źródła informacji, anty autorytety, anty kurwa wszystko. Rozkminiliście system kończąc studia w internetach. Buahahahaha
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 10-08-2022 16:52:47 
Poszukiwacz
No cóż.. mówisz o swoich korzeniach i dziadku dezerterze z armii.. powiem ja o swoich.. pradziadek AK , dziadek AK , Ojciec internowany przez rząd komunistyczny, w pudle rok, wujek internowany od 30 lat w USA.. więc jakby korzenie patriotyczne mam..i dobro Pl jest mi bardzo bliskie..co do wojny ojczyźnianej.. Tylko debil przejdzie obojętnie wobec ofiary jaka poniósł ZSRR aby odeprzeć Hitlera.. ofiary to głównie Rosjanie..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 10-08-2022 16:58:32 
I nie nazywam Cię debilem tak btw bo jesteś jednym z Tych co tu o boksie piszą z sensem ale naprawę życzę otworzyć trochę szerzej oczy..bo to co Ygnac pisał dużo w tym prawdy tylko forma podania ciężko strawna..
 Autor komentarza: canislupuscampestris
Data: 10-08-2022 19:30:34 
Na tym forum onuca onucą pogania, jak chyba nigdzie indziej. Ciekawe tylko, czy to pożyteczni idioci, czy opłacani trolle? Kreml niektórym płaci 2k euro miesięcznie. Dla niektórych życiowych oferm taka kasa może być propozycją do nieodrzucenia.
 Autor komentarza: madmatt69
Data: 10-08-2022 19:59:35 
@poszukiwacz

O czym Ty piszesz?
Znasz jakieś inne źródło o tej wojnie oprócz tego z tvn i wyborczej?
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-08-2022 11:30:03 
lukaszenko
"dziadku dezerterze z armii" no i już manipulujesz, nie był dezerterem tylko kombinował, żeby jako Polak póś do II armii.
"pradziadek AK , dziadek AK , Ojciec internowany przez rząd komunistyczny, w pudle rok, wujek internowany od 30 lat w USA.. więc jakby korzenie patriotyczne mam" nie chodzi o chwalenie się patriotycznymi korzeniami - wiem, że niektórzy AK, Powstanie Warszawski uważają za TOP patriotyzmu a taką służbę w II armii za nic szczególnego ale ja mógłbym się pochwalić ułańskimi korzeniami i przodkami walczącymi z bolszewizmem w 20 roku. Nie o to tu chodziło. Chodziło o to ,że twój dziadek najprawdopodobniej z AK nie widział z bliska tyle tego co wyprawiali ruscy co napatrzył się mój dziadek służący w II armii czy np pradziadek w I amii - oni raczej więcej widzieli w wykonaniu sołdatów. Tu nie chodzi o chwalenie się wszystkim ile fabryka dała tylko przykłady w kontekście obserwacji ruskich sołdatów. I nie odmawiam ofiary sowietom ale tak naprawdę wielu sowietów wcale sowietami nie było. I ponownie odsyłam do wspomnień rosyjskiego żołnierza w książce "Sołdat" obalającego mit "wojny ojczyźnianej" okaże się, że to nie było głównie poświęcenie tylko brutalna i bezwzględna walka o życie już wtedy nakręcana propagandą i dobita kacapskim, bezdusznym i tępym marnotrawstwem wszystkiego i wszystkich.
madmatt69
a o czym ty piszesz? Jaki tvn i jaka wyborcza? A co ty za inne źródła masz, że polemizujesz z tym co napisałem - rosyjskie?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.