PARKER I JOYCE STAWIAJĄ NA PONOWNE ZWYCIĘSTWO USYKA NAD JOSHUĄ

Wczoraj oficjalnie ogłoszono, że Joe Joyce (14-0, 13 KO) i Joseph Parker (30-2, 21 KO) spotkają się 24 września w Manchesterze w eliminatorze do zwycięzcy rewanżu Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Czyli z kim?

Zarówno Joyce jak i Parker mieli już do czynienia z AJ-em. Anglik w boksie olimpijskim, Nowozelandczyk w unifikacji trzech mistrzowskich pasów. Obaj z nim przegrali, ale spodziewają się, że 20 sierpnia Usyk znów wykaże swą wyższość i obroni pasy IBF/WBA/WBO królewskiej kategorii. Pojedynek numer dwa za piętnaście w Arabii Saudyjskiej.

- Nie do końca wiemy, co Joshua robi teraz z nowym zespołem i jak trenuje. Mam nadzieję, że rozwinie się jako pięściarz, wciąż jednak stawiam na Usyka - mówi Parker.

- Joshua oczywiście ma szansę punchera, bo bije bardzo mocno, ale Usyk już go raz pokonał, co doda mu tylko pewności siebie. Bo puncher najpierw musi trafić, żeby wykorzystać swoją siłę. Joshuę stać na zwycięstwo, stawiam jednak znów na Usyka - stwierdził z kolei Joyce.

Przypomnijmy, że lepszy z dwójki Parker vs Joyce zostanie obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej z ramienia federacji WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: ElTerrible
Data: 05-08-2022 22:59:09 
Przed pierwszą walką byłem przekonany że AJ to wygra. Teraz się nie podejmuję, ale wydaje się że Joyce i Parker mają rację.
 Autor komentarza: Scross
Data: 06-08-2022 05:03:12 
Ja widziałem szansę usyka 45%/55% ale po 3 rundach było wiadomo. Nie chcę się podejmować żadnych obliczeń ale obecnie daję 50/50
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-08-2022 12:03:19 
Dla mnie Usyk jest zdecydowanym faworytem. Obecnie wyglada poteżnie (ostatnie materialy), w pierwszej walce w sporadycznych klinczach wcale nie wyglądał słabo, ma o wiele wieksze ringowe iq wiec to on wiecej sie nauczyl w pierwszej walce niz AJ, roznica szybkosci, kondycja, technika, psychika - wszystko po stronie ukrainca, jedynie sila pierdolniecia ratuje tutaj Antoniego. Wydaje mi sie, że bryt sie szybko spompuje (chcac dojechac ukrainca) i sam dostanie czasówke w okolicach 8 rd.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.