HAYE: JOSHUA MUSI WALCZYĆ Z USYKIEM NA GRANICY DYSKWALIFIKACJI

Były mistrz świata wagi cruiser i wagi ciężkiej, Brytyjczyk David Haye twierdzi, że jego rodak Anthony Joshua (24-2, 22 KO) musi walczyć w rewanżu z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) w brudny i fizyczny sposób, by odzyskać pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. Pojedynek Joshua vs Usyk II czeka nas 20 sierpnia w Dżeddzie.

- Stawiałem na Joshuę przed pierwszą walką i stawiam na niego przed rewanżem. W pierwszej walce nie walczył tak, jak powinien. Zastosował najgorszą możliwą taktykę. Pozwalał mańkutowi na walkę w dystansie i nie walczył ostro w półdystansie i zwarciu. Sędzia nie musiał go upominać, bo AJ nie narzucał swoich warunków - powiedział Haye.

- Myślę, że oglądał to na spokojnie i wie, co ma teraz robić. Ma wokół siebie ludzi, którzy zaprogramują go w ten sposób, żeby nie uważał rewanżowej walki za pojedynek bokserski, tylko za brutalną wojnę. Powinien balansować na granicy dyskwalifikacji, bo jego fizyczna supremacja nie sobie równych w wadze ciężkiej. Musi po prostu użyć tego atutu, wkomponować go do swojego stylu. I wierzę, że to zrobi - dodał Brytyjczyk.

Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek z Joshuą - we wrześniu zeszłego roku w Londynie - Usyk wygrał jednogłośnie na punkty. Ukrainiec świetnie zaczął, a potem utrzymywał korzystną dla siebie sytuację, choć Joshua miał kilka dobrych rund i wydawało się, że wraca do gry. W ostatnich czterech starciach Usyk potwierdził jednak swoją wielkość, znakomicie finiszując.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: babyfat
Data: 03-08-2022 19:07:50 
Super rada. Może niech go w jajca kopnie!? Takie rady to wstyd zwłaszcza dla osoby pracującej jako ekspert w studio. Przede wszystkim to boks powinien wygrać! Kibicuję rękami i nogami Usykowi, a jeśli wygra Antek uczciwie i czysto to też nie będę mieć z tym problemu. Dlaczego? Bo brudny Box to bardzo często krzywdzący werdykt to często kontuzja nie chcę takiego finału dwóch tak wspaniałych sportowców.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 03-08-2022 22:43:31 
Moze powinien rozegrac pojedynek jak Andre "Son of Judges" Ward w drugim pojedynku z Kowaliowem. Bic ponizej pasa na granicy dyskwalifikacji? Wtedy nawet punktowi nie beda potrzebni jak w pierwszym pojedynku.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-08-2022 08:46:27 
Tutaj gościowi rodacy dali "dyspensę" aby mógł trenować/boksować a nie walczyć z karabinem w ręku. Cały świat o tym wie i patrzy a Dawidek radzi Dżoszule aby ten rozpętał skandal w ringu niczym Breja.dis. Niepoważny gościu z Heya. Oczywiście jeśli chodzi o skuteczność takich rad to ma pewnie rację - zamienić walkę na coś gdzie atuty będzie miał AJ. Ale to na samym końcu po biznesie, szemranych zależnościach w końcu też sport a sprawa Ukraińca, co prosto z wojny wychodzi do ringu aby bronić pasów jest zbyt medialna aby takie "pomysły" wygłaszać publicznie a co dopiero wcielać w życie. Tylko.. no cóż, w boksie zarówno łotewska chluba policji jak i wspomniany syn sędziów udowadniali, że wybranym wiele może ujść na sucho.
 Autor komentarza: Scross
Data: 04-08-2022 13:06:00 
Kogo obchodzi, że Usyk wrócił z wojny @poszukiwacz? To nie powód aby traktować Upadlińca ulgowo. To walka bokserska, a nie konkurs współczucia.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 04-08-2022 14:18:12 
Scross

Upadlińca? Polska to tolerancyjny, katolicki kraj, pełen miłosierdzia. Popierdolonych hipokrytów. Czego te nacjonalistyczne bezmózgi nie wymyślą, żeby obrazić mniejszość czy sąsiadów.
Na marginesie czytaj ze zrozumieniem sensu wypowiedzi @poszukiwacza.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-08-2022 15:10:36 
Scross
pewien staruszek Robert Byrd ostatnio ma bardzo podobne podejście do twojego odnośnie "walk bokserskich" no i z dwóch walk sędziowanych przez niego szczególnie zrobił absolutną farsę - i to z walk mistrzowskich, w tym jednej na szczycie wagi półciężkiej zapowiadającej się jako gratka dla kibiców na całym świecie ... "walka bokserska, a nie konkurs współczucia" kurwa, ale mądrość :) rzuciłeś nią jak łysy warkoczem o kant stołu.
A z tym twoim "upadlińcem" to widać żeś człowieczek, zgryźliwy, który ma w dupie przyszłość potomnych (może ich nie masz). Część mojej rodziny dotknęły zbrodnie UPA na Tarnopolskiej ziemi (w skrócie np brat pradziadka obdarty żywcem ze skóry i wrzucony do studni). Jednocześnie uważam jednak, że musiałbym być największym baranem aby teraz celebrować z tego powodu nienawiść do Ukraińców - zwłaszcza teraz - kiedy oni realizują koncepcję Piłsudskiego. Może mi być przykro ale wiem, że trzeba pomagać dzisiejszym Ukraińcom. Oczywiście pamiętać, upomnieć się o pamięć w odpowiednim momencie ale... kurwa trzeba być debilem jeśli myśli się o budowaniu bezpieczeństwa na przyszłość dla własnych dzieci - aby tak jątrzyć. Przyszłość się buduje nie samemu jak jakiś onanista tylko ze wszystkimi naokoło (w kosmos nie polecimy) a my przez taki debilizm onanistów prezentowany również przez ciebie nawet z Bałtykiem będziemy mieli na pieńku :) Widać, że pis /TVPis to twoi ziomale. Twoje jątrzenie to język putina, rosjan, którzy by nas w szklance wody utopili jakby mogli.
 Autor komentarza: Scross
Data: 04-08-2022 18:59:08 
Nie mam nienawiści, są mi kompletnie obojętni, jedynie chciałem wywołać dyskusję. Praktycznie nie odniosłeś się w ogóle do meritum tylko zrobiłeś wywód na pół strony A4 odnośnie jednego słowa xD. Mają mieć równe szanse, a nie jakieś litowanie nad Usykiem bo coś tam. A co do tvp nie trafiłeś bo nie oglądam tv.

@babyfat nie jestem nacjojalistą ale widzę, że zamiast do meritum odniosłeś się do upadlińca, nie jestem ani katolikiem ani narodowcem więc dwa pudła.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 04-08-2022 19:44:33 
Scross

Nie jesteś narodowcem ALE ... nienawidzę Ukraincow. Zawsze to jebane ALE ..

Nie odniosłem się do meritum? A co jest niby tym w meritum? Nikt nie zamierza się w ringu zastanawiać nad wojną, a już na pewno nie Antek więc nie wiem po co takie durne tezy stawiasz. Ludzie się zwyczajnie troszczą i martwią o innych ludzi, których spotkało Piekło na Ziemi. Antek chciał rewanż i go dostanie, ale mowa o tym żeby wygrać za wszelką cenę uciekając do brudnych zagrywek jest dla mnie zwyczajnym kurestwem, ale skoro pałasz taką niechęcią do Ukraińców to znaczy że za grosz nie masz empatii. I zgadzam się z poszukiwaczem ze przed nami PL i UA wielka szansa na partnerstwo i przyjaźń. Szkoda tylko że tyle tuków w PL.
 Autor komentarza: Scross
Data: 04-08-2022 20:02:37 
Nigdzie nie napisałem żadnego ale, sam sobie dodałeś. To co wyżej napisałem - są mi obojętni więc nie dodawaj sobie poraz kolejny. Też widzę szansę na partnerstwo ale do tego długa droga, a najpierw to musi się skończyć wojna. Według mnie gadanie, że brudne zagrywki to kurestwo, skoro połowa gra brudno jest trochę zaskoczenie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.