RIAKPORHE PÓJDZIE W STRONĘ MAKABU I PASA WBC?

Richard Riakporhe (15-0, 11 KO) wygrał dopiero półfinał eliminatora IBF, ale promująca go grupa BOXXER już teraz zamierza wystawić go do walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej.

Jeszcze kilka tygodni temu Riakporhe był łączony z Lawrence'em Okolie, championem WBO. Teraz jednak obrano inny kierunek - Ilungę Makabu (29-2, 25 KO) i jego pas WBC. Pięściarz z Kongo miał nadzieję na grudniową walkę ze sławnym Canelo, lecz po jego porażce z Dmitrijem Biwołem temat umarł śmiercią naturalną. Makabu pozostał na lodzie, a w połowie lipca sam ogłosił walkę z Ryadem Merhym (30-1, 25 KO). Pojedynek ma odbyć się 30 września w Kinszasie.

W międzyczasie federacja World Boxing Council wyznaczyła Noela Gevora (26-2, 11 KO) i Thabiso Mchunu (23-6, 13 KO) do eliminatora. Ciężko więc będzie upchać w kolejkę Riakporhe'a, choć promotor Ben Shalom wierzy w powodzenie takiego projektu.

- Chcemy zorganizować Richardowi walkę z Makabu i wierzę, że możemy to dopiąć jeszcze w tym roku. Na tym się skupiamy, bo naszym zdaniem to obecnie najlepsza możliwa walka dla Richarda. Późno zajął się boksem, ale robi ogromne i szybkie postępy. Z każdym następnym pojedynkiem podnosi swój poziom i uczy się czegoś nowego, a przy tym ma wrodzoną siłę. Uważamy, że dziś ma już wszystko żeby zostać mistrzem świata - mówi Shalom.

- Jemu się marzy zdobycie najpierw tytułu mistrzowskiego, a potem unifikacja z Okolie. A potem chętnie przejdzie do wagi ciężkiej. To prawdziwy potwór - dodał brytyjski promotor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-08-2022 18:02:42 
Podobna sytuacja, jak z Masternakiem, którego wyznaczono do eliminatora, a tymczasem Opetaia przymierza się do walki z Billam-Smithem. Z kolei Makabu vs Merhy to unifikacja samowolka (bo nie z mistrzem Super World, a z "regularnym"), której chyba federacje nie usankcjonują. Całościowo to totalny burdel w CW.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 01-08-2022 18:13:04 
Nie do końca. Masternak ma finalny eliminator, Riakporhe wygrał póki co pozycję numer dwa. Poza tym Opetaia ma prawo do dobrowolnej obrony, eliminatora jeszcze nie było przecież. On stoczy sobie walkę w obronie, w międzyczasie odbędzie się eliminator i wszystko pójdzie według programu... Pzdr
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 01-08-2022 20:23:33 
Riakporhe zapowiada się znakomicie i chętnie go obejrzę z którymś z Afrykańczyków. Obaj są trudnymi rywalami, ale chyba z lepszym technicznie Mchunu większe ryzyko - jest po prostu lepszy od Makabu, co pokazał w ostatniej walce, no i główną siłą jest dobra obrona, i mógłby z takim bokserem jak Riakporhe wygrywać rundy i nie dać się trafić.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-08-2022 20:51:02 
@Furmi
A co będzie, jeśli Opetaia przegra z Billamem (lub ewentualnie innym dobrowolnym)? On też będzie miał prawo do dobrowolnej obrony, a Masternakowi pozostaną takie prawa nabyte, jak swego czasu Fresowi Oquendo. Z kolei w WBC w kolejce do Makabu był Papin, ale już spuszczono po nim wodę. Jak rozumieć kolejną szansę dla Mchunu? Jako rekompensatę za przekręt w poprzedniej walce z Makabu? Z kolei w WBA mamy championa Goulamiriana, którego nie widziano od 2 lat i nie wiadomo nawet, czy jeszcze żyje (chodziły słuchy, że poległ na wojnie z Azerbejdżanem).
Przymierzano do niego Riakporhe'a, a teraz podobno ma się zmierzyć z Merhym (więc chyba jednak nie poległ i żyje). Całościowo burdel, w którym przymiarki zmieniają się co kilka dni.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 02-08-2022 00:14:42 
Poszperałem w internecie i już wiem, jak to było z tym Goulamirianem. To jego ojciec poległ na wojnie z Azerbejdżanem i to na tej poprzedniej. Więc jak wybuchła kolejna, to Goulamirian wybierał się do Armenii pomścić ojca, ale nie zdążył, bo wojna się skończyła. W każdym razie jest żywy i zdrowy i ma walczyć z Merhym. Makabu z Riakporhe'em, Mchunu z Gevorem, Opetaia z Billamem, Masternak z Whateleyem. Takie są najnowsze wieści z wagi cruiser. Jutro pewnie będą inne.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-08-2022 11:47:28 
Niech te walki dojdą do skutuku, to już będzie super, a dalej się zobaczy. Za każdą bym się zastanowił nawet nad PPV.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.