SZPILKA ZE SŁOWAMI WSPARCIA DLA KOWNACKIEGO

Artur Szpilka kilkoma słowami otuchy stara się podtrzymać na duchu Adama Kownackiego (20-3, 15 KO), który w sobotnią noc przegrał po raz trzeci z rzędu.

Adam dał dużo lepszą walkę niż w dwóch poprzednich z Robertem Heleniusem, wyglądał zresztą lepiej fizycznie, ale sędziowie wskazali nieznacznie na Alego Demirezena (17-1, 12 KO).

"Adam, przede wszystkim nie daj sobie wmówić co masz robić. Sam wiesz najlepiej co nie gra, co jest nie tak, ale na pewno rozbity nie jesteś i to było widać w ostatniej walce! Nie jesteś już taki głodny jak byłeś kiedyś, ale to może wrócić. Wszystko zależy od Ciebie. Trzymam kciuki i nie patrz wstecz" - napisał "Szpila" do Adama w swoich mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że duża kariera Kownackiego zaczęła się właśnie od wygranej nad Szpilką. Walka odbyła się niemal dokładnie pięć lat temu, a "Babyface" tryumfował w czwartej rundzie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: slovik
Data: 01-08-2022 12:19:38 
Cóż, Szpilce łatwiej mówić bo on ma więcej możliwości marketingowych, niedługo zawalczy na High League za takie pieniądze jakich przeciętny pięściarz by nie zobaczył w boksie. Adam nie jest taki medialny bo to sportowiec sensu stricte. Ale miło z jego strony.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-08-2022 13:08:03 
Może rewanżyk na zakończenie kariery Adama? W sumie i tak byłby nie małym faworytem, ale ta walka mogłaby się dobrze sprzedać przy rozbuchanej machinie marketingowej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-08-2022 13:19:31 
W ostatniej walce Adam poprawił trochę technikę.
No ale jest sporo do poprawy.
Ale o czym gadać skoro ktoś ze zrobieniem logicznej wagi ma problem....

Adam może w Polsce zawalczyć z Wachem a później przejść do MMA i rewanż ze Szpilką.

Do tego jakieś freakowe gale...
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-08-2022 13:54:09 
Wszystko zależy od tego, jaki pomysł na siebie będzie miał Kownacki. Pomysł w stylu "wracam na salę, jeszcze będę mistrzem świata" się nie uda. Owszem, może zacisnąć zęby, obić kilku kotletów, dokładnie takich, jakich obija jego ziomal Miller. Dostanie za to jakieś grosze, ale wejdzie w rytm treningowy i może uda mu się wskoczyć na jeszcze jedną dużą walkę. Jako "zastępca" albo "kolejna dobrowolna obrona Wildera", jeśli ten odzyskałby tytuł na przykład po zwakowaniu przez Fury'ego. Taka walka będzie porażką w kiepskim stylu.

Może też pójść w stronę dochodowych freak-fightów. Wymagałoby to trochę zachodu i marketingu ale przy takim układzie Adam mógłby robić to, co kocha. Czyli jeść i tyć bez obaw. Być może na walkę bokserską, ale w jakimś trójkątnym ringu albo inaczej udziwnioną dałby się namówić ktoś w stylu Pudziana. Albo jakiś Burneika, ale na zasadach MMA i gaża mogłaby być naprawdę wysoka, jak to w takich cyrkach.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 01-08-2022 14:01:59 
zamiast otuchy lepiej by mu zrobił to co koledze na kadrze
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-08-2022 16:01:26 
Kownacki powinien zająć się rodziną i wspólnie z bratem promowaniem polskich bokserów w USA. Zarobił wystarczająco dużo, by na razie o kasę się nie martwić. Nie wiem, czy najwięcej ze wszystkich polskich bokserów po Gołocie, ale na pewno ma miejsce w ścisłej czołówce obok Adamka i Fonfary.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 01-08-2022 16:51:37 
Aj szkoda że był tak zapuszczozny w walkach z Heleniusem. Nie mówię że wygrałby jakby zrzucił sadło i wzmocnił się fizycznie, ale przynajmniej nie byłoby takiego żalu, że mógł zrobić więcej itp.
W ostatniej walce naprawdę podobał mi się jego boks, ale Turek jest strasznie twardy, Adam nie ma takiego kowadła by w takim stylu wypunktować Demirezena, gdzie nie był w stanie go zamraczać i po swojej kombinacji zostawał w półdystansie bez obrony a przytomny Turek mógł odpowiadać ciosami. To był poważny błąd, no ale Adam tak boksuje. Poza tym boksował bardzo fajnie, ale myślę że z Chisorą by to wyszło lepiej.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 01-08-2022 19:13:46 
Rewanż że Szpilką Wach mma dla Kownackiego co wy wyżej piszecie same durnie na tym forum.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-08-2022 19:51:19 
@deeceWzp
A gdzie on zarobi taką kasiorę?
Boksersko to schyłek. Poprawił trochę technikę ale nóg nie działały bo masa je przytłaczała.
Ciosu nie ma...

Mógły wyzwać Chisorę ale może dostać łupnia.

W KSW czy Freakach zarobi a jego masa będzie atutem.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 02-08-2022 18:06:53 
Mnie dziwi jedna rzecz. Otóż Adaś w ostatniej walce zaprezentował się technicznie lepiej, niż w poprzednich. Szczególnie w obronie. Był balans i chęć unikania przyjmowania wszystkiego na łeb. Tylko , że to wszystko jest za późno. Wysłuchałem jego wywiadu z Kostyrą i myślę, że pierwsze co powinien zrobić to poddać się badaniom neurologicznym, bo już zwyczajnie zaczyna bełkotać, mówić niespójnie i bez sensu. To już chyba encefalopatia bokserska. Po następnej walce na chleb zacznie mówić "bep". Ci , którzy go namawiają na kolejne walki nie mają sumienia...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.