HRGOVIĆ: NAJPIERW ZHILEI, POTEM JOSHUA LUB USYK

- Najpierw wygram tę walkę, a potem zabiorę się za zwycięzcę rewanżu Usyka z Joshuą - mówi Filip Hrgović (14-0, 12 KO), który 20 sierpnia na rozpisce gali Joshua vs Usyk II w Arabii Saudyjskiej podejdzie do eliminatora do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF.

To będzie starcia dwóch medalistów olimpijskich, bo Chorwat zdobył brąz w Rio (2016), a osiem lat wcześniej Zhang Zhilei (24-0-1, 19 KO) sięgnął po srebro - obaj w wadze super ciężkiej. Z kolei podczas igrzysk w Londynie (2012) po złoty medal w wadze ciężkiej i super ciężkiej sięgnęli odpowiednio Aleksander Usyk (19-0, 13 KO) i Anthony Joshua (24-2, 22 KO). I właśnie ich rewanż będzie daniem głównym gali w Arabii Saudyjskiej. A tuż przed nimi Hrgović oraz Zhilei wyłonią między sobą kolejnego pretendenta do tytułu.

- Mam dla Zhanga dużo szacunku, bo przyjął walkę, choć wielu innych odmówiło. Szacunek i respekt jest jednak tylko poza ringiem, w ringu natomiast będę miał robotę do zrobienia. Stawka jest wysoka. Należę do światowej czołówki i gdy rozprawię się z najbliższym rywalem, potem wezmę się za Usyka lub Joshuę. To najlepszy z możliwych momentów, bo wchodzę właśnie w najlepszy okres swojej kariery. Wkrótce zostanę mistrzem świata wagi ciężkiej - odgraża się Hrgović.

- Nie mogę się już doczekać. To będzie najtrudniejszy przeciwnik w mojej zawodowej karierze, będę jednak w życiowej formie, a wygrana zapewni mi walkę mistrzowską - mówi w podobnym tonie dwumetrowy Chińczyk, który w ramach przygotowań sparuje między innymi z Damianem Knybą (7-0, 4 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: OldShatterhand
Data: 27-07-2022 16:07:44 
Nikt mu marzyć nie zabroni... Ale niech wygra najpierw z kimś poważnym a potem dopiero ustawi w kolejce. Zhilei z resztą to samo
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 27-07-2022 17:44:00 
Niech juz skonczy pieprzyc i zacznie walczyc z kims z czolowki, bo nudny sie robi. Jak beda proponowac ochlapy to nikt nie zawalczy, ale jakos Joyce czy Joshua jak wchodzil na salony, nie mial problemow zeby znalezc normalnego rywala, a w swojej 16 nastej walce siegnal po tytul, obecnie nawet Dubois czy Yoka ma duzo lepszy resume on chorwata, jego zweryfikuje prawdziwy boj z kims z top10. Na dzien dzisiejszy to jest on dla mnie mocno przereklamowany, chcialbym sie przekonac, czy naprawde tak latwo przejechalby sie po Babicu, bo miala byc walka o Chorwacje.
 Autor komentarza: Scross
Data: 28-07-2022 00:44:43 
Ja go już nie uważam za prospekta.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.