ANDY CRUZ PO NIEUDANEJ PRÓBIE UCIECZKI WYKLUCZONY Z REPREZENTACJI

Andy Cruz, jeden z najwspanialszych pięściarzy naszych czasów, ma przechlapane. Nie udała mu się ucieczka, o boksie zawodowym może pomarzyć, a i z boksu olimpijskiego został wykluczony.

Teoretycznie boks zawodowy wrócił na Kubę, ale wszystko musi odbywać się pod bacznym okiem Kubańskiej Federacji Boksu (FCB). Kilka tygodni temu zawodnikowi zarzucono brak motywacji, wykluczono go z zawodowego projektu pod egidą kubańskiej federacji i nic nie wyszło z jego debiutu. Przypomnijmy, że Cruz to trzykrotny mistrz świata w boksie olimpijskim (2017, 2019, 2021) i złoty medalista igrzysk w Tokio (2021).

Potem pojawiła się informacja o jego ucieczce z "Gorącej Wyspy". To był jednak blef. Cruza złapano, próba ucieczki się nie udała, a on dostał najgorszą karę z możliwych. Został właśnie wykluczony ze struktur sportowych Kuby i nie będzie mógł już reprezentować tego kraju na arenie międzynarodowej. Na pocieszenie Cruzowi - i nam, kibicom, pozostaje fakt, że Yordenis Ugas też był kilka razy łapany, zanim udało mu się przedostać do USA...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 21-07-2022 00:34:20 
Złapali go, bo wiosłował w kierunku Florydy, co było łatwe do przewidzenia przez kubańską bezpiekę. A trzeba było zmylić przeciwnika i dymać ile sił do Polski, jak ci Kubańczycy co teraz boksują u Każyszki.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 21-07-2022 16:13:39 
@Hugo - kiedyś rozmawiałem z tym menadżerem "polskich" Kubańczyków i wytłumaczył mi, że ci z pozycji 4-5 w kraju wcale uciekać nie muszą i już mogą wyjechać. Uciekać muszą tylko ci najlepsi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.