NASI 'CIĘŻCY' SPARUJĄ

Czołowi polscy zawodnicy wagi ciężkiej szykują się do ważnych walk za oceanem, a w ramach przygotowań toczą ciekawe sparingi.

Adam Kownacki (20-2, 15 KO) już 30 lipca zmierzy się z Alim Demirezenem (16-1, 12 KO). Póki co sparuje z byłym pretendentem do mistrzostwa świata, Bryantem Jenningsem (24-4, 14 KO).

Damiana Knybę (7-0, 4 KO) czeka sierpniowa walka. Z kim? Jeszcze nie wiadomo, choć w kuluarach przewija się nazwisko solidnego Emilio Salasa (7-3-1, 3 KO). Knyba sparuje z Zhangiem Zhilei (24-0-1, 19 KO), wicemistrzem olimpijskim sprzed czternastu lat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 17-07-2022 12:04:57 
Fajnie że Knyba sparuje ostatnio z naprawdę dobrymi zawodnikami..
 Autor komentarza: bison0516
Data: 17-07-2022 12:47:58 
Z Knyby nie będzie nic. Szkoda jego czasu i zdrowia...
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 17-07-2022 13:04:01 
Sparingi... eh sparingi xD Pamiętacie jaka tu była mega podnieta, że nasz wschodzący ciężki Ajtuj miał jechać do Włada Kliczko na sparingi i jaka krytyka Andrzeja Wasilewskiego, który powiedział 'veto'? "Przecież mu to pomoże, przecież zobaczy jak się trenuje, przecież on się rozwinie". Tak kurwa, rozwinie xD Z Władem, który by go lewą ręką zatłukł jak psa i tam upokorzył. Jakby jeszcze nie daj boże prawą od czasu do czasu dołożył to by Szpilka latał jak szmata po ringu wycierając wszystko co przed nim poprzedni sparujący zostawili. Trzeba być naprawdę podłą osobą żeby takich sparingów życzyć. Szczególnie, że Wład (z tego co opowiadali) sparingpartnerów nie oszczędzał i szedł na 100%, a nawet więcej będąc już blisko walki w ostatnich tygodniach. Nawet w kasku i tych poduchach kogoś takiego jak Szpilka "defence happy" to by bolało jak jasny chuj i na sparingach by się kariera skończyła (na pewno mentalnie).

Powiem tak, jakby pojechał na te sparingi to walki z Jenningsem, którą sobie wykrzyczał na twitterze bazując na swoim narcystycznym samopostrzeganiu by nie było. Jakby pojechał do Kliczki wtedy to by zamknął mordę jak mała suka czy tam pumba, którą ma i zrozumiał, że jednak do boksu, w który zainwestował całe swoje życie i czas tak po prawdzie się nie nadaje. Takie zderzenie ze ścianą. Reality check tak zwany.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-07-2022 13:26:49 
Knyba z Zhileiem, fajna wiadomość. Czy coś będzie, nie wiem, na pewno ma połączenie warunków i motoryki, które jak ktoś napisał, zapewni mu przynajmniej przyzwoite gaże w roli sparingpartnera. W roli zawodnika jestem sceptyczny wobec ogólnej podnietki, gdybym miał obstawiać to raczej drugi Sokołowski niż drugi Wach.

Co do Kownackiego - Jennings jest zawodnikiem o zupełnie innych parametrach i stylu, niż Demirezen. Taki sparing miałby więcej sensu, gdyby przygotowującym się na Turka był Jennings.
 Autor komentarza: DevonPL
Data: 17-07-2022 15:30:08 
Ten cały Emilio Salas w żadnym wypadku nie jest solidnym zawodnikiem a jedynie osobą mająca 37 lat, zero konkretnych wygranych i wiele długich przerw (02.2012-08.2014, 05.2016-03.2019, 06.2019-03.2022). W dodatku jest to zawodnik z cruiser, który jak na tą kategorię ma ciekawe warunki fizyczne, ale to jedynie tyle zalet. Dla Knyby powinna to być kolejna wygrana i zdecydowanie przed czasem.

Same sparingi rzadko odzwierciedlają rzeczywistość, więc to, że Knyba sparuje sobie z tym i z tym za wiele nie znaczy. Liczę, że uda mu się coś ugrać. Nie rokuje on jednak specjalnie obiecująco.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-07-2022 15:51:28 
Salas nie jest bumem. Stoczył niezłe walki z ongiś całkiem przyzwoitymi amatorami, którzy nie sprawdzili się na zawodowym ringu. Z Ytalo Pereą zremisował, a z Nkosi Solomonem wygrał. Jak na 8 walkę Knyby jest rywalem OK.

Jennings też nie jest złą imitacją Demirezena. Owszem, stylem trochę się różnią, ale mają zbliżony wzrost i małpio długie ręce. Jak Kownacki poćwiczy na gibbonie (213 cm zasięgu), to z szympansem (203 cm zasięgu) pójdzie mu łatwiej.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-07-2022 18:00:21 
Nie znam czowieka, nie odbieram mu, może jest solidny. Ale 37-letni cruiser z końca trzeciej setki boxreca to nie brzmi za dobrze. To już (na papierze) lepiej wylądał nawet ten Jamal Woods, mimo rekordu -20 to jednak przegrywał z naprawdę solidnymi zawodnikami.

Kownacki - no i w tym własnie cały myk, że gibon bazuje na gibkości, a szympans na agresji. Nie wiem jak teraz, ale Jennings w swoich ostatnich wlakach ważył w okolicach 100kg, a Demirezen pod 120 i stylowo to są bardzo różni zawodnicy. Już lepszą imitacją Demirezena jest sam Kownacki.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-07-2022 18:32:44 
Największym problemem Kownackiego może być przebicie się przez długie ręce Demirezena, ciężkiego człapaka, ale nieźle wyszkolonego technicznie i raczej trudnego do trafienia. To nie jest bokser w typie Arreoli lub Chisory, ale raczej Hammera, który chyba byłby najlepszą jego imitacją. Jak Adam nie zdoła go zmusić do półdystansowej bójki, to na dystans Turek go porozbija, jak Helenius w drugiej walce. Dlatego sądzę iż wybór Jenningsa z jeszcze dłuższymi rękami, a przy tym szybszego i ruchliwszego od Demirezena był dobry. Podejrzewam, że na tych sparringach Kownacki zbiera cięgi, ale może trochę się uczy, jak dobrać się takiemu typowi do skóry.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 17-07-2022 19:11:25 
Autor komentarza: Hugo Data: 17-07-2022 18:32:44
Podejrzewam, że na tych sparringach Kownacki zbiera cięgi, ale może trochę się uczy, jak dobrać się takiemu typowi do skóry

*
*
*

Jennings to jest late starter, ale to też "Philly fighter", a przy takich ludziach obytych w gymach i niepękających można się sporo nauczyć nawet jeśli wybitni nie są. Schody i Rocky, Philly gyms. Kultowe sceny. Hopkins, same dobre rzeczy dla boksu. Jennings go w tych poduchach nie skrzywdzi, a mając ten silnik może to iść na 15 rund. Niech nasz grubasek popracuje.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 17-07-2022 19:20:29 
Niech popracuje i tu też się z Darkiem zgadzam, bo Demirezen żadnego tam nokautującego ciosu nie ma, ale lubi zamęczać, zmiękczać, przełamywać. Do takiej wyniszczającej i męskiej walki Jennings jest idealny jako sparingpartner nawet majac zupełnie inne warunki i predyspozycje.

Sorry za link z sprzed lat z innej strony, ale zobaczcie jaki to jest "pushy skurwysyn" na przykładzie naszego Krzysia. To jest twardy, naciskający, nieustępliwy gość. W sam raz żeby zrobić rundy i kondycję na podobnego Turasa. Naciskaj kiedy on odpoczywa, odpoczywaj kiedy możesz i on ci na to pozwala.

https://youtu.be/08BpjIWP6R4?t=86
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 17-07-2022 20:06:39 
I jak oglądacie linka czujecie jak tam musi pięknie pachnieć? xD Wdech-wydech, taka sala ma niesamowity zapach i klimat. Mmmm... przychodzą jacyś czarni ludzie, ojcowie chłopców tam trenujących i sobie opierając się na liny komentują, jest trener, który trenuje, ale na eksluzywność ma swojego chłopaka, typu Jennings, który tam w tym gymie praktycznie żyje. Przyjeżdża nasz Krzysio z Białegostoku, który za walki krzyczy milion złotych, a wchodzi do ringu do murzyna, który robi z niego swoją kobietę. Krzysiu, tak czy siak jestem z Ciebie dumny, że Ci jaj nie zblokowało i ładnie tam na nogach chodziłeś w miarę. Mam nadzieję, że poprosiłeś Jenningsa o pieniądze żeby wrócić do Polski i wreszcie wybudować ten dom przez który odmawiałeś walk. Wiem, że sam "wykańczałeś" z wujkiem i mam nadzieję, że dobrze wyszło Krzysiu. Wszystkiego dobrego.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 17-07-2022 21:26:38 
Demirezen wygrał 3 ostatnie walki z Kevinem Johnsonem, dał cały dystans z Efe Ajagba, wygrał z Washingtonem i zdobył WBO Europan z Milaciciem. To solidny rywal, który w wadze ciężkiej może zdobyć jeszcze parę cennych skalpów i miejmy nadzieję, że Kownacki efektownie bądź skutecznie upora się z tym rywalem. Dla Polaka wygrana otworzy mu starcia z takimi zawodnikami jak Ortiz, Ruiz Jr czy Whyte.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 17-07-2022 21:50:52 
NietrzezwyTomasz

Jennings to facet, który dał remisowe starcie Wladimirowi Klitschko czego nikt się nie spodziewał. Wladimir miał odjęty do tego jeszcze punkt za przetrzymywanie, a przegrać punktem bądź dwoma z wieloletnim dominatorem samemu będąc late starterem bez kariery amatorskiej to żadna ujma na honorze.

Zresztą dał też świetny pojedynek z Ortizem, który na tamten moment spokojnie by zdetronizował młodszego z braci. Przez wybuch pandemii jego kariera została przystopowana, ale przecież dał w 2019 pełen dystans z Joe Joyce nie przegrywając wysoko na punktacji i do czasu technicznego nokautu wygrywał z Rivasem na punkty.

Bardzo solidny zawodnik, taki ciężki do boksowania z nim i twardy jak Holyfield. Resume też pomimo niewielu pojedynków miłe dla oka Fedosov, Liakhovich, Szpilla, Dawejko,Koval, Tupou, Muralimov, Collins, Byarm, Dimitrienko, Mike Perez. Taki resume zaledwie po 2-3 latach startów.
Nie wykracza w rywalach daleko poza swój średni poziom by nie być workiem bokserskim, ale też jest na tyle solidny, że po wyczerpujących treningach daje fajne pojedynki z absolutnym topem.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-07-2022 01:12:01 
Fajny link, strasznie go obił Jennings. Zimnocha naliczyłem jeden lewy, który wszedł absolutnie na czysto, no ok może coś pominąłem, ale niewiele - reszta prawie wszystko garda.
 Autor komentarza: Flakon
Data: 18-07-2022 01:18:38 
Knyba to naprawdę talent, jest jeszcze ten taki niski Licz jakoś tak on też niezły ale dopiero raczkuje i ne jest na miare Knyby talentem
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-07-2022 15:16:10 
@Flakon

Knyba ma świetną koordynację jak na takiego konia z rękami do podłogi (zasięg większy niż Tyson Fury).
Do tego dobrze bije.

Niestety to tyle co mogę zobaczyć na filmikach.

Nie wiem skąd opinie że jest kiepski.
Rekord amatorski ktoś wklejał że kiepski - nie wiem, mnie odniosę się.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.