WALKA NA SZCZYCIE W JUNIOR CIĘŻKIEJ - 30 WRZEŚNIA MAKABU vs MERHY

Przed nami unifikacja (?) w wadze junior ciężkiej, którą ogłosił sam Ilunga Makabu (29-2, 25 KO), mistrz świata federacji WBC na granicy 90,7 kilograma.

Makabu poinformował o sprawie w swoich mediach społecznościowych. Jego najbliższym rywalem będzie (wice)mistrz według WBA, posiadacz pasa "regularnego" Ryad Merhy (30-1, 25 KO).

Pojedynek odbędzie się 30 września w Kinszasie, czyli na terenie championa World Boxing Council.

"30 września w Kinszasie unifikacja pasów WBC i WBA" - napisał Makabu. Problem w tym, że - jak pisaliśmy wyżej, Belg to mistrz "regularny" WBA, a pełnoprawnym championem pozostaje Arsen Goulamirian (26-0, 18 KO), który zresztą zadał Merhy'emu jedyną porażkę w karierze (TKO 11). Jeśli nic się nie zmieniło, nie będzie to więc unifikacja, chyba że władze World Boxing Association pozbawiły w międzyczasie Goulamiriana tytułu, wszak pozostaje on nieaktywny od grudnia 2019 roku!

MCHUNU I GEVOR WYZNACZENI DO ELIMINATORA WBC >>>

Tak czy siak w ostatnio dzień września bardzo ciekawe starcie Makabu vs Merhy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-07-2022 20:53:17 
Mchunu i Gevor wyznaczeni do eliminatora, a Makabu będzie walczył z Merhym. Burdel na kółkach. No, ale sama walka zapowiada się ciekawie. Merhy jest rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej, więc zapewne w Kinshasie będzie się czuł lepiej, niż Cieślak. Makabu faworytem na własnym ringu, ale niespodzianki nie można wykluczyć. Znając styl walki obu bokserów, to będzie ostre mordobicie.
 Autor komentarza: hms
Data: 13-07-2022 21:01:41 
WBA chyba lubi mistrzów widmo w cruiser. Wcześniej mistrzem był tam Guillermo Jones, który też walczył raz na 3 lata. O ten pas to chyba od 2000 roku z 6 razy walczono ;)
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 14-07-2022 08:42:12 
Jones to był bardzo dobry pięściarz ale i panamczyk, a siedziba WBA była właśnie tam. Nie dziwota że kisił pas i walczył tak rzadko.

Co do waki to Mehry to dobry pięściarz, ale Makabu co by nie mówić dośwoadczony bokser i to on jest faworytem zwłaszcza w tym swoim kurwidołku. Inna sprawa że Makabu w tej chwili nie powinien być mistrzem..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.