WALKA BENN vs EUBANK JR PLANOWANA NA 8 PAŹDZIERNIKA W LONDYNIE

Na 8 października w Londynie planowana jest hitowa walka gwiazd brytyjskiego boksu, która jeszcze niedawno wydawała się mało prawdopodobna. Mowa o pojedynku 25-letniego, rywalizującego w wadze półśredniej Conora Benna (21-0, 14 KO) z boksującym obecnie w wadze średniej 32-letnim Chrisem Eubankiem Juniorem (32-2, 23 KO).

Walka Benn vs Eubank Jr miałaby się odbyć w umownym limicie 156 funtów (70,76 kg), czyli pomiędzy wagą junior średnią i średnią.

Benn zdemolował w kwietniu tego roku Chrisa Van Heerdena, natomiast Eubank pewnie wygrał w lutym na punkty z Liamem Williamsem.

Październikowe starcie Benna z Eubankiem Juniorem byłoby na Wyspach wielkim wydarzeniem, m.in. dlatego, że obaj mają mistrzowskie ambicje i należą do światowej czołówki. Główny podtekst jest jednak historyczny.

Nigel Benn - legendarny ojciec Conora - dwukrotnie walczył z Chrisem Eubankiem Seniorem, legendarnym ojcem Chrisa Juniora. Pierwszą walkę, w 1990 roku wygrał przed czasem Eubank, zdobywając pas mistrzowski WBO wagi średniej, a w 1993 roku stawką były pasy mistrzowskie WBC (należący do Benna) i WBO (należący do Eubanka) wagi super średniej. Rewanż zakończył się remisem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 13-07-2022 19:27:23 
Szkoda. Conor dobrze się zapowiadał i za parę lat mógłby rządzić w kategorii welter. Zamiast tego dostanie jednorazową większą wypłatę i ciężki łomot od Eubanka, który do ringu wniesie z osiem dych, jak nie lepiej. Nie wiem o co chodzi. Czy na tych Wyspach wszyscy mają Alzheimera? Mało im jednego "zepsutego" Brooka? To teraz muszą wykończyć obiecującego prospekta. Bez sensu.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 13-07-2022 19:35:21 
Stieczkin

Oj nie wiem czy tak bardzo by rządził welter, bo Spence'a i Crawforda IMO zastąpią Ennis i Ortiz jr. Ale zgodzę się że Conor zapowiada się bardzo dobrze i tez nie bardzo wiem po co taka walka z dużo większym Jubankiem juniorem. Junior powinien spróbować zrewanżować się Saundersowi, który z tego co gdzieś czytałem wraca, a Benn spotkać się za walkę z kimś mocniejszym, np Thurmanem.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 13-07-2022 19:41:48 
@Introwertyk
Benn powinien zbierać doświadczenie. Thurman? Ciut za wcześnie. Ale taki Broner już jak najbardziej. Dobre nazwisko w rekordzie plus kilka rund nawet z ochłapem dawnego mistrza piechotą nie chodzi. Zamiast tego będzie egzekucja. W imię jakichś durnych sentymentów. I oczywiście kaaaaaasy. Walki ich ojców śledziłem jako smarkacz i były znakomite. Ale tatusiowie byli takich samych rozmiarów. A tutaj mamy różnicę dwóch kategorii. No idiotyzm.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 13-07-2022 20:22:06 
Zgadzam się, że młody Benn musi się najpierw sprawdzić w welter. Dwie (półtora) wagi wyżej? Nie ma to sensu. Może moja opinia nie jest tak radykalna jak Stieczkina - nie wiem, czy ta walka to tak piramidalna bzdura jak wrzucenia Brooka pod Gołowkina, ale bzdura jest to na pewno. Chociaż Eubank to nie Gołowkin, ale i Benn jeszcze nie potwierdził, że jest graczem kalibru Brooka.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-07-2022 21:10:31 
Kolejna durnota z bokserami kompletnie nie pasującymi do siebie gabarytami. Trudno tylko przewidzieć, komu bardziej zaszkodzi ten umowny limit. Przecież Eubank jeszcze niedawno z powodzeniem boksował w SMW, więc przy 156 funtach to może kompletnie zarżnięty zbijaniem wagi.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 13-07-2022 21:47:22 
@Hugo
Eubank zbije bez większych problemów. To jeszcze nie ten wiek, żeby organizm mocno się buntował. Poza tym to sportowiec, z czołówki swojej kategorii. Taki Saunders zbijał do średniej z 94 a Eubank na co dzień prowadzi się zdecydowanie lepiej. Tyle że w ringu będzie osiem dych, może z kawałkiem. A młody Benn po prostu nie będzie nic zbijał. Ale dosyć już o tym. W końcu to nie ja zbiorę wpierdol :)
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 13-07-2022 21:48:05 
A ja Wam mowie, zw Benn to kocur i to wygra.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 13-07-2022 22:05:08 
Mayweathery przydusiły Canela 2 funtami to tym bardziej 4 funty mogą zrobić wrażenie na Eubanku. Moim zdaniem właśnie ten limit umowny daje szanse Bennowi, że walka wcale nie musi wyglądać źle z jego perspektywy jeżeli Eubank będzie tak zduszony jak Alvarez z Floydem.
 Autor komentarza: LowBlow
Data: 13-07-2022 22:05:44 
eubank moze dostac becki
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.