KAMIL GORZĄD: GŁÓWNYM CELEM MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIOREK I EUROPY KADETEK

- Mistrzostwa Świata Juniorek i Mistrzostwa Europy Kadetek będą naszymi głównymi imprezami drugiego półrocza - mówi Kamil Gorząd, główny trener młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet.

ME Kadetek odbędą się na przełomie września i października w Montesilvano we Włoszech, a z kolei MŚ Juniorek w listopadzie w Alicante w Hiszpanii.

- Najbliższe zgrupowanie kadetki mają od 31 lipca do 11 sierpnia, a później, tj. w końcówce chcę przeprowadzić konsultacje sparingowe obu kadr narodowych. Poprzedzą one start w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w dniach 4-10 września w Gliwicach - powiedział trener Gorząd.

Przed wyjazdem na mistrzostwa kontynentu reprezentacja kadetek U-16 ma zaplanowany jeszcze obóz we Władysławowie.

- Kadra juniorek U-18 wystąpi w turnieju z udziałem kilku państw w Niemczech, a także będzie trenowała na obozie przed MŚ w Hiszpanii - dodał szkoleniowiec.

Podczas kwietniowych Mistrzostw Europy Juniorek w Sofii srebrny medal zdobyła Aleksandra Jankowiak (Sporty Walki Rawicz) w wadze 66 kg, a po brązowe sięgnęły: Aleksandra Cyrek (60 kg/BKS Jastrzębie-Zdrój), Julianna Rutkowska (63 kg/Sporty Walki Piła), Oliwia Czerwińska (70 kg/Wda Świecie) i Weronika Bochen (+81kg/Berej Boxing Lublin).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.