JUSTYNA WALAŚ vs MARIANNE AHLBORG 20 SIERPNIA W SZWECJI

W październiku ubiegłego roku Justyna Walaś (2-0) zadebiutowała na ringach zawodowych, a już 20 sierpnia w szweckim Ystad przejdzie pierwszy test. Była mistrzyni świata kadetek skrzyżuje rękawice z Marianne Alhborg (5-1, 1 KO). Pojedynek został zakontraktowany na dystansie sześciu rund. Kontrakt został podpisany. 

DO POLSKIEGO BOKSU WRACA DIAMENT, KTÓRY TRZEBA OSZLIFOWAĆ >>>

Walaś to utytuowana na ringach olimpijskich zawodniczka, która po kilku latach przerwy wróciła do boksu i szybko przeszła na zawodostwo. Dotychczasowe dwa zawodowe występy tarnowianka zaliczyła na galach grupy KnockOut Promotions. O podpisanym kontrakcie na walkę w Szwecji poinformował na Twitterze Aleksander Maciejowski, trener grupy Global Boxing Tarnów i szkoleniowiec 25-letniej zawodniczki. Projekt Global Boxing Tarnów wspiera mocno również dobrze znany polskim kibicom Mariusz Kołodziej, polski przedsiębiorca na stale mieszkający w Stanach Zjednoczonych, który przez kilka lat z sukcesami zarządzał grupą promotorską Global Boxing, a teraz wspiera tarnowski projekt. 

- Wiele osób nam zaufało, mając w pamięci wcześniejsze dokonania Justyny w boksie olimpijskim. Kiedy mówimy o zawodowym mistrzostwie świata, myślimy o tym bardzo realnie. W tym małym klubie udało mi się stworzyć takie warunki, aby w ciągu czterech lat zdobyć złoty medal mistrzostw świata. Uważam, że dziś przy tej samej ambicji i zaangażowaniu Justyny, moim oraz grona przyjaciół, jesteśmy w stanie powtórzyć ten wynik w profesjonalnym boksie - mówił po zadowodowym debiucie Walaś jej trener oraz wychowawca, Aleksander Maciejowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.