MANNY PACQUIAO MA SIĘ W GRUDNIU ZMIERZYĆ Z YOUTUBEREM

Legendarny, już 43-letni Manny Pacquiao - jeden z najlepszych bokserów wszech czasów - przegrał w sierpniu zeszłego roku z mistrzem świata WBA wagi półśredniej Yordenisem Ugasem i ogłosił zakończenie kariery. Dziś azjatycka prasa informuje o walce pokazowej, do której w grudniu ma przystąpić Filipińczyk.

Rywalem Pacquiao ma być koreański youtuber i instruktor sztuk walki DK Yoo, bardzo popularny w swojej ojczyźnie.

Przypomnijmy, że Manny Pacquiao był mistrzem świata w sześciu kategoriach wagowych (według mniej surowych kryteriów w ośmiu), pierwszym bokserem, który zdobył tytuły w czterech (muszej, piórkowej, lekkiej i półśredniej) z ośmiu najważniejszych, klasycznych dywizji i jest jedynym zawodnikiem, który był mistrzem świata w czterech dekadach. 

Na liście pokonanych przez Pacquiao zawodników można znaleźć takich czempionów jak m.in. Juan Manuel Marquez, Marco Antonio Barrera, Erik Morales, Miguel Cotto, Oscar De La Hoya, Tim Bradley, Ricky Hatton, Keith Thurman, Shane Mosley, Adrien Broner czy Antonio Margarito.

Czy DK Yoo to odpowiedni rywal dla Manny'ego? Biorąc pod uwagę komercyjny charakter pokazowego pojedynku, można ten wybór zrozumieć, tym bardziej, że emerytowane gwiazdy boksu - np. wielki rywal Pacquiao Floyd Mayweather Jr - coraz częściej zarabiają krocie w starciach z youtuberami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SWJar
Data: 07-07-2022 14:18:27 
O pierwszy youtuber jakiego kojarzę, w sumie legenda nawet w środowisku sztuk walki youtuba. Wykonywał pokazowo różne imponujące rzeczy, jakies one inch punche, nadludzki balans. Bruce Lee to nie jest, ale fakt że się nim inspirował i osiągnał niezły poziom, może pobudzić wyobraźnię jak mniej więcej poradziłby sobie Bruce z zawodowcem... bo choć DK nie jest Brucem to jest od niego większy i cholernie szybki, przynajmniej w tych swoich technikach pokazowych.
Nie napisali w jakiej formule ma się odbyć ten pojedynek i czy pokazowy charakter znaczy jedynie tyle że walka nie będzie sie wliczać do rekordu(ów), czy może nie będzie wolno bić na serio?
 Autor komentarza: marcinm
Data: 07-07-2022 17:53:32 
Ciężko okreslić ten ruch, trzeba zapytać psychofanów pacmana i hejterów fmj :D, ja tam nie mam nic przeciwko, nie mam pojecia kim jest ten ytber ale jak ktos chce za to placic to wolny rynek - niech tam sie pacaja. Kto wie, moze memy ktore pojawialy sie przed starciem MP vs FMJ kiedys zostana prorocze (chodzi mi o memy jak walka sie odwlekala i robiono brechte ze sie spotkaja na starosc) w przypadku walki nr 2

https://pl.pinterest.com/pin/still-the-best-medicine-pacquiao-vs-mayweather-memes-ii--467881848762147622/
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 07-07-2022 18:53:56 
Bardzo lubię Pacquiao, chociaż kiedyś go nieznosiłem, pokonał moich ulubieńców: Moralesa, Barrerę, Marqueza. Dzień, w którym ten ostatni rzucił go na deski, był dniem pięknym ;-)
Zastanawiało mnie zawsze, co sprawia, że Filipińczyk odnosi takie spektakularne zwycięstwa? Bił najlepszych, nieraz przelatywał przez ring i walkę jak tornado, niestrudzony jak króliczek Energizera. Zauważyłem, że tym, co stanowi jego największą przewagę wcale nie jest szybkość, kombinacje, nogi, czy siła. Nawet nie umiejętności, do uważam, że i Morales i Barrera byli lepsi w tym względzie. Sądzę, że Pacquiao przewyższał wszystkich o kilka poziomów wydolnością i wytrzymałością. W późnych rundach nacierał tak, jakby były one pierwszą. W tym czasie rywale byli już "nieżywi", nie byli w stanie nadążyć za nim.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 07-07-2022 18:54:54 
* nie znosiłem.
@Furmi, dodaj wreszcie możliwość edycji postów, proszę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.