MURAT GASIJEW WRACA W SIERPNIU

Murat Gasijew (28-1, 21 KO) może wrócić na ring już w przyszłym miesiącu. Jego sztab pracuje nad dopięciem walki byłemu zunifikowanemu mistrzowi kategorii cruiser.

Gasijew szedł jak burza przez ringi zawodowe, aż nagle zaczęły się problemy zdrowotne. Do finału turnieju WBSS z Aleksandrem Usykiem wychodził z kontuzją, lecz pieniądze były na tyle duże, że zaryzykował. Potem postanowił przenieść się do wagi ciężkiej, ale od punktowej porażki z Usykiem minęły cztery lata, a Rosjanin wystąpił tylko dwa razy.

Szereg urazów, zabiegów i rehabilitacji już podobno za nim. Gasijew ma wystąpić w sierpniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub w Serbii. Taką informację przekazał Witalij Słanow, trener byłego championa od przygotowania fizycznego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Cwelus
Data: 04-07-2022 10:29:24 
O, wreszcie jakas nowina on w bridger czy w hw?
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 04-07-2022 10:33:49 
Niech wraca w CW. Ewentualnie w BW. W ciężkiej nie jest potrzebny.
Natomiast w CW nadal byłby znaczącą siłą. Oczywiście w formie i przy pełnym zdrowiu.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 04-07-2022 10:36:00 
Na bridger byłby on imo idealny. Już sobie wyobrażam napierdalankę z Rivasem.
 Autor komentarza: selik
Data: 04-07-2022 11:16:17 
Intro ....
Wagowo tak, BW może jako przystanek i ciekawostka, natomiast dla Murata w Formie nie ma tam przeciwnika. Zanim ciało odmówiło Gasijewowi posłuszeństwa Rivas nie byłby poważnym zagrożeniem ....
Moim zdaniem zdecydowanie ciężka .... Do CW już nie da rady zejść ( 105 kg. i kark o obwodzie mojego uda ) I nie wyobrażam sobie wdrapywania się na pozycje pretendenta obijając ... kogo ? ... Balskiego ? Różańskiego ? ( sorki, nie znam innych brdgerów ... )
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 04-07-2022 11:24:46 
@Selik
Faktycznie on może być już za duży na CW. Ale naprawdę chciałbym aby zasilił tą kulejącą dywizję.

Natomiast w HW on nic nie zdziała. Tak kategoria jest tak różnorodna i mocna, że on będzie jedynie zapleczem. I wątpię czy uda mu się ustawić dobrą walkę.
Może z Briedisem jakby w końcu przeszedł do HW.
 Autor komentarza: hms
Data: 04-07-2022 11:55:10 
Spokojnie, jeszcze 3 razy przesuną walkę że względu na kontuzje
 Autor komentarza: DzejsonDeRulooo
Data: 04-07-2022 12:13:32 
co ten rusek, po co on się pcha, na polsacie go wyłączą i nie dostanie kasy i tak się skończy
 Autor komentarza: selik
Data: 04-07-2022 12:22:19 
Bonnte
Gassiev idzie do HV, że by zostać mistrzem. Tak ma być, tak ma mieć zaprogramowany mental. Realnie nie każdy prospekt nim zostanie, pomimo ilości pasów. Doceń bardzo dobrego, nowego pięściarza w tej kategorii, on podniesie jej jakość.
A pobicie White'a Małego Furego, Huntera, może Bakole, leży jak najbardziej w zasięgu Gassieva, nie chciałbyś tego zobaczyć ... ? zdrowego Gassieva ...
 Autor komentarza: GrzeIak
Data: 04-07-2022 12:33:30 
Niech wraca tylko niech ma świadomość tego, że z taką nieestetyczną klatą będzie miał pod górkę. Pozostaną mu tylko gale dla podobnych mu drwali w Rosji. Choć i tam coraz mniej osób to toleruje.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-07-2022 12:57:23 
@REDAKCJA

JEST TU KTOŚ KTO MOŻE ZAPANOWAĆ NA KOMENTARZAMI ??????????

@REDAKCJA
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 04-07-2022 13:03:48 
selik

Zdrowy Gassijew to był w zasadzie kompletny pięściarz. Ciężkie obie ręce, betonowa szczena, silny, znakomite doły. Trochę szybkością odstaje, ale na wojenki, to idealny przykład. Na cruiser nie jego waga, ale ten brigder skrojony pod niego. No, ale nie ma zdrowia.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 04-07-2022 13:41:17 
@Selik
Oczywiście, że bardzo chętnie zobaczę każdą z tych walk. Zwłaszcza jak ubiłby na przykład H. Furego. Z Hunterem takim wyraźnym faworytem by nie był. Amerykanin jest ruchliwy, a już Usyk pokazał jak Murat nie radzi sobie z szybkimi zawodnikami.
Ale to jest moim zdanie max jego możliwości w HW. On czołówki nie przejdzie. Do pasów kolejka długa. W CW dostałby pewnie z marszu walkę o jakiś pas. Z drugiej strony rozumiem, że nie chce katować organizmu, który jest duży jak na tą kategorię.
Ciekawe na co on liczy? Albo na co liczy Briedis po przeniesieniu do HW?
Raczej nie czekają ich wielkie walki. Nie mają wpływowych promotorów, medialnie słabo rozpoznawalni.
HW to kraina innych olbrzymów.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 04-07-2022 18:31:18 
Briedisa interesują tylko pieniążki i już dawno powinien za nimi pójść do HW, bo w CW nie udało mu się zrobić żadnych kasowych walk, a teraz bez pasa i porażce z de facto anonimem nie ma już argumentów.
Gassijew to niezwykle ciekawy zawodnik, dał świetne walki w CW jako bardzo młody zawodnik, potem z Usykiem podobno już miał problemy zdrowotne. Także kompletnie nie wiemy, w jakim momencie jest teraz. Jeśli zaleczył wszystkie kontuzje i zrobił postępy, może być gdzieś blisko czołówki.
Nie zgodzę się tylko co do bridger. To jest sztuczna kategoria nierozpoznawana przez federacje poza WBC i wykreowana czysto komercyjnie, żeby walki drugo- jeśli nie trzecioligowych ciężkich sprzzedać jako pierwszoligowe. Jaki sens ma kategoria, jeśli bokserzy na co dzień (bez zbijania) ważący w jej limicie wolą boskować w kategorii wyżej?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.