TRWAJĄ ROZMOWY W SPRAWIE WALKI MISTRZOWSKIEJ RIAKPORHE vs MAKABU

Richard Riakporhe (15-0, 11 KO) błyskawicznie rozprawił się niecałe trzy tygodnie temu z Fabio Turchim w londyńskiej Wembley Arena i jest blisko walki o mistrzostwo świata wagi cruiser. Trwają już rozmowy w sprawie pojedynku Brytyjczyka z mistrzem WBC Ilungą Makabu (29-2, 25 KO).

MCHUNU I GEVOR WYZNACZENI DO ELIMINATORA WBC KATEGORII CRUISER >>>

- Richard Riakporhe powinien teraz walczyć o mistrzostwo świata. Idealnym rywalem dla niego jest Ilunga Makabu i Richard chce pasa WBC, który należy do Kongijczyka. To wspaniała walka, rozmawiamy o niej od jakiegoś czasu z promotorem Makabu Donem Kingiem i w tym tygodniu mamy rozmawiać ponownie (...) - powiedział promotor Riakporhe, szef projektu BOXXER Ben Shalom.

Walki ze zwycięzcą potencjalnego pojedynku Makabu vs Riakporhe chciałby notabene Chris Billam-Smith, rodak Brytyjczyka. Riakporhe i Billam-Smith mieli już okazję skrzyżować rękawice. W lipcu 2019 roku na gali w Londynie Riakporhe wygrał niejednogłośnie na punkty.

Przypomnijmy, że 30 lipca w Bournemouth czeka nas walka Billama-Smitha z Isaacem Chamberlainem, inny brytyjski hit. Stawką jest tytuł mistrza Europy, który posiada Billam-Smith. Jeżeli wygra w lipcu, będzie zapewne domagał się rewanżu z Riakporhe (lub wspomnianej konfrontacji z lepszym z pary Riakporhe-Makabu) jeszcze głośniej.

Billam-Smith jest obecnie notowany na drugim miejscu rankingu WBO, na trzecim miejscu rankingu IBF, na piątym miejscu w zestawieniu WBA i na siódmym w WBC. Richard Riakporhe jest drugi w rankingu IBF (mistrzem tej federacji jest Mairis Briedis, pierwsze miejsce nie jest obsadzone), ósmy w rankingu WBC i dziesiąty w zestawieniu WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 30-06-2022 22:13:31 
Ostro. Ale ma już Rysiek 32 lata, więc może i czas. Potencjał ma.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 01-07-2022 08:50:17 
A mi się wydaje, że Makabu już powoli szuka, gdzie by tu dobrze opchać pas. Za taką walkę może sobie sporo zażyczyć w UK.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-07-2022 12:22:36 
A perspektywy Cieślaka mętne.
 Autor komentarza: Introwertyk
Data: 01-07-2022 14:05:45 
Cieślaka jak Cieślaka. Jak nie wypali walka Masternaka, najpierw w eliminatorze a potem o pas, to będzie dopiero kompromitacja.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.