WASILEWSKI: MASTERNAK WE WRZEŚNIU W ELIMINATORZE IBF W POLSCE?

- Staję na rzęsach, by ta walka odbyła się we wrześniu w Polsce i jesteśmy już chyba blisko - mówi Andrzej Wasilewski. Wygląda na to, że Mateusz Masternak (46-5, 31 KO), który dotąd najważniejsze walki toczył na wyjazdach, w końcu zaboksuje na swoim terenie w eliminatorze do pasa IBF wagi junior ciężkiej. Sprawę rozjaśnił szef grupy KnockOut Promotions, promotor Masternaka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 25-06-2022 12:37:38 
Pan Pinokio kolejny raz wciska kit o tym, że nie zarabia na boksie, tylko dopłaca do interesu. Poza tym sam się wkopał, mówiąc o bardzo dużych pieniądzach dla Koellinga. Jeżeli płaci się bokserowi bardzo duże pieniądze, a ten bokser przewraca się w połowie 1 rundy, to o kim to źle świadczy? Tylko o promotorze, który kupił gówniany towar za wysoką cenę, przy okazji marnując pieniądze podatników (za pośrednictwem TVP).

A co do walki Masternak vs Whateley to chyba zmiana planów jest efektem oporu Masternaka, który nie chciał boksować w Australii za jakieś ochłapy. Wcześniej w Australii walczył Diablo (jedna z 2 najlepszych walk Krzysia w karierze), ale różnica w klasie rywali jest ogromna. Green miał wtedy za sobą 31 walk, był wcześniej mistrzem świata WBA w półciężkiej i IBO w cruiser, pokonał m.in. Otisa Griffina, Roya Jonesa Juniora, Paula Briggsa, BJ Floresa. W Australii był powszechnie znaną autentyczną gwiazdą. A kim jest Whateley, kto go zna i kogo pokonał? Na rozkładzie ma 45-letniego weterana Oganowa (dwukrotnie zresztą), 40-letniego weterana journeymana Valoriego, 2 Australijczyków (chyba braci), 3 bokserów z Fidżi, jednego z Tokelau i jednego z Indii. Na Boxrecu ma 64 miejsce jako 5 z Australijczyków. Z kim do Masternaka?
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 25-06-2022 14:43:42 
Nie lubię Wasilewskiego, ale tym razem naprawdę trudno go winić, że Koelling się przewrócił. Po tym jak wstawał można wnioskować, że przyjechał po wypłatę, ale nawet jeśli tak, to absolutnie nie wynikało to z wcześniejszych walk i rekordu. Walczył na solidnym poziomie pasków kontynentalnych, z przyzwoitymi przeciwnikami i dał się ubić dopiero w ostatniej rundzie z Beterbijewem, co wszyscy podkreślali. Owszem było mocno wątpliwe, czy to zależało od niego, czy Artura, ale pokaż mi jednego gościa, który przed walką narzekał na matchmaking. Sam pisałeś, że walka odpowie nam na pytanie o potencjał Cieślaka...

Co do Masternaka i Whateleya zgoda.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 25-06-2022 15:00:30 
@Ariosto
Ja wcale nie mam pretensji do Wasilewskiego o Koellinga, tylko o obłudę. Po pierwsze nie wierzę, żeby zapłacił Koellingowi "bardzo duże pieniądze", tylko najwyżej ze 25-30 tys. Euro, bo Niemiec więcej nie jest wart. Po drugie, pamiętam jak krytykował Polsat za wybór Kaszyńskiego, twierdząc że wywalili kasę na patałacha, który szybko padł. A prawda jest taka, że Cieślak jest być może aktualnie najmocniej bijącym cruiserem na świecie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.