JARRELL MILLER vs ARIEL BRACAMONTE 23 CZERWCA W BUENOS AIRES

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych zawodników wagi ciężkiej ostatnich lat, niepokonany pogromca m.in. Tomasza Adamka i Mariusza Wacha, przyjaciel Adama Kownackiego Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) wraca po prawie czterech latach przerwy. 23 czerwca w Buenos Aires zmierzy się z Arielem Estebanem Bracamonte (11-7, 6 KO).

Pięściarska kariera 33-letniego Millera długo rozwijała się bardzo ciekawie. W 2018 roku pokonał Johana Duhaupasa, wspomnianego Tomasza Adamka (przez nokaut) i Bogdana Dinu (również przez nokaut) i był bliski pojedynku o pas mistrza świata. Potem sprawy potoczyły się jednak w złym kierunku.

W kwietniu 2019 roku oficjalnie ogłoszono wykrycie w organizmie Millera endurobolu, a potem poinformowano, że Amerykanin brał również HGH (hormon wzrostu) i EPO. Nie dopuszczono go do czerwcowej, mistrzowskiej walki z Anthonym Joshuą w Nowym Jorku (został zastąpiony przez Andy'ego Ruiza i Meksykanin sensacyjnie wygrał, a w grudniowym rewanżu stracił pasy), ale federacja WBO zawiesiła go tylko na pół roku. Amerykanin miał wrócić na ring w lipcu 2020, ale ponownie wykryto u niego endurobol. 

Ostatecznie Miller został zdyskwalifikowany na dwa lata i wydawało się, że możemy go już nie zobaczyć w ringu. W październiku 2021 roku zapowiedziano jednak, że "Big Baby" szykuje się do powrotu i jak widać za chwilę stanie się on faktem. Jarrell sparował notabene niedawno z samym Tysonem Furym, a także ze swoim dawnym polskim rywalem - Mariuszem Wachem - podczas wizyty w naszym kraju.

Ariel Esteban Bracamonte, z którym Miller skrzyżuje w przyszłym tygodniu rękawice, w swojej ostatniej walce przegrał w lutym 2022 roku na punkty z Demseyem McKeanem. Jak wypadnie na tle Argentyńczyka "Big Baby"? Mimo wszystkich wybryków Millera, wielu kibiców będzie śledzić ten pojedynek z pewnego rodzaju zainteresowaniem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Flakon
Data: 16-06-2022 17:21:01 
No fakt pokonał Adamka tylko był wtedy zapewne na tylu substancjach niedozwolonych że dziwie się że nie świecił wchodząc do ringu.
Ciekaw jestem jakby to wygladało gdyby Miller grał czysto tak jak Góral
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.