ANDRZEJ GOŁOTA GOŚCIEM SPECJALNYM GALI W JĘDRZEJOWIE

Andrzej Gołota będzie gościem specjalnym gali Suzuki Boxing Night 16, która w najbliższy piątek odbędzie się w Jędrzejowie koło Kielc. Legenda polskiego pięściarstwa znów zawita na Kielecczyznę na zaproszenie Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland. Transmisja w TVP Sport.

Mieszkający w USA brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu interesuje się działaniami PZB kierowanego przez Grzegorza Nowaczka. Kilka dni temu uczestniczył w Kielcach w wyjątkowym wydarzeniu, jakim były dwudniowe Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej połączone z Ogólnopolskim Dniem Boksu Olimpijskiego i Forum Boksu.

Wziął udział w ustanawianiu rekordu Polski w liczbie osób ćwiczących jednocześnie boks. Wcześniej spotkał się z władzami Związku w siedzibie PZB w Warszawie.

Na galach SBN walczą najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, nie tylko seniorzy, ale również młodzież. W Jędrzejowie dojdzie do meczu Polska vs Norwegia, a walczyć będą między innymi Tomasz Niedźwiecki, Damian Durkacz, Paweł Brach, Daria Parada i Oliwia Araszewska.

Jako młody pięściarz Andrzej Gołota był wicemistrzem świata juniorów i mistrzem Europy juniorów. Później odnosił sukcesy seniorskie w boksie olimpijskim i zawodowym. W jego sportowym życiorysie zapisane są także Kielce, gdzie w 1988 roku - jeszcze przed wyjazdem na igrzyska do Korei Południowej - został mistrzem Polski wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 15-06-2022 17:31:35 
Wspaniała sprawa.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 15-06-2022 20:37:48 
Warto docenić że Andrzej Gołota pojawi się na amatorskiej gali.
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 15-06-2022 21:24:41 
Dokładnie. Moje 15 rund mi się marzy z naszą legendą.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.