PRZETARG NA ELIMINATOR IBF - MASTERNAK vs WHATELEY, 28 CZERWCA!

Federacja International Boxing Federation wyznaczyła 20 maja Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO) i Jasona Whateleya (10-0, 9 KO) do eliminatora do tytułu mistrzowskiego wagi junior ciężkiej. Sprawa jest już na ostatniej prostej.

Grupy Tasman Fighters i KnockOut Promotions dostały czas na negocjacje, ale nie osiągnięto porozumienia. Dlatego teraz IBF wyznaczyła datę przetargu, który wyłoni organizatora tego pojedynku.

Przetarg odbędzie się dokładnie za dwa tygodnie - we wtorek 28 czerwca. Jeśli Andrzej Wasilewski zaproponuje w kopercie więcej niż Australijczycy, walka odbędzie się w Polsce. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że to strona australijska ma większe szanse na zrobienie tej walki u siebie.

Lepszy z eliminatora Masternak vs Whateley nabędzie status obowiązkowego pretendenta dla mistrza świata IBF w limicie 90,7 kilograma, Mairisa Briedisa (28-1, 20 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 14-06-2022 20:52:24 
Mateusz musi sobie wyobrazić w tym australiczyjku, jutuberka wtedy obudzi w nim się agresja i pokona go w pierwszych rundach
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 14-06-2022 21:06:38 
jasne jest jedno jeśli Masternka to przegra to cała jego postać spadnie do d... dość nisko spadnie w każdym razie, trochę walka o całą karierę, co innego dostać bęcki od Łotysza a co innego od szczudła z Australii bez wyrazu, Masternak ma już życie po życiu i chyba nikt tyle razy nie otrzymał szansy, ale też może nikt tak uparcie o nią się nie stara, w każdym wypadku ewentualna walka w Briedisem byłaby wydarzeniem w historii boksu, więc miejmy nadzieję że tym razem Mateusz postawi absolutnie wszytko na jedną kartę i to przeciągnie na swoją stronę
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 14-06-2022 21:07:43 
PS. miałem na myśli oczywiście 'wydarzeniem w historii boksu zawodowego w Polsce' :))
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-06-2022 21:20:01 
Wasilewski nie ma żadnego interesu w tym, żeby ściągać do Polski jakiegoś australijskiego no name'a i płacić mu kasę. A więc Masternak musi zaboksować w Australii za niewielkie pieniądze, co mu się nie podoba. Ale skoro to ma być eliminator do title shota, to powinien walczyć choćby za darmo i nie marudzić.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-06-2022 00:54:32 
To jest dziwna sprawa, ten gość obijał no-nameów i nawet w samej Australii jest dopiero piąty. Może ma jakieś solidne plecy. Czyli walka w Australii. Mimo wszystko trudno sobie wyobrazić przegraną Masternaka, chyba że taką jak z Mullerem, chociaż nawet ten Muller wydaje się bokserem z wyższej półki niż ten Australijczyk.
Jeśli za psie pieniądze, to widze tylko jeden sposób, żeby to miało sens - zaprosić potem Briedisa do Polski i zadzwonić do tych sędziów z Niemiec, co sędziowali Szpilka-Radczenko. Wasilewski na pewno jeszcze ma numer do nich, chyba że kasował w popłochu. Taka walka u nas, z takimi sędziami, należałaby się nam kibicom, Masternakowi i Breidisowi.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 15-06-2022 00:56:04 
Ariosto ciężko będzie narzucić Briedisowi jakieś warunki, no chyba że mu z 20 melnów wysupłacie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.