TRENER REPREZENTACJI WOJCIECH BARTNIK: POKAZALIŚMY CHARAKTER

Pięć lat czekaliśmy na medal Mistrzostw Europy. W Erywaniu udało się dwóm naszym reprezentantom stanąć na podium. Brązowe medale zdobyli Jakub Słomiński (-48kg) oraz Tomasz Niedźwiecki (-86kg).

- Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom za swoją postawę. Pokazaliśmy charakter i coraz lepszy boks. Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty. Podziękowania kieruję do wszystkich trenerów klubowych. Wspólnymi siłami będziemy zdobywać medale największych imprez, głęboko w to wierzę. Dziękuję też trenerom kadry, Ireneuszowi Przywarze, Szymonowi Bartnikowi i prezesom Grzegorzowi Nowaczkowi oraz Maciejowi Demelowi. Tworzymy wszyscy zgrany zespół. Będzie tylko lepiej, do boju Polsko - napisał w mediach społecznościowych Wojciech Bartnik, od niedawna główny trener męskiej reprezentacji.

Poniżej przypominamy Wam wygrane walki Słomińskiego i Niedźwieckiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: garylinker
Data: 31-05-2022 14:38:30 
Gratulacje szczególnie dla Tomasza Niedźwieckiego, który wygrał dwie walki z przeciwnikami na swoim poziomie. Nie róbmy jednak z tych dwóch medali nie wiadomo jakiego sukcesu. Było dużo kategorii wagowych (jeden zdobyliśmy w najsłabiej obsadzonej). Nie był ruskich i białorusinów, Ukraińcy byli pod formą. Te dwa krążki to było absolutnie minimum. Bardziej martwi kolejna impreza przez zdobyczy Damiana Durkacza, któremu pomimo naprawdę dobrego boksu brakuje czegoś w tych najważniejszych walkach. Kroku do przodu nie zrobili też Brach i Bereźnicki. A reszta zawodników pojechała ładnie przegrać, co niektórym i tak nie udało. Zawodnicy mieli regulane problemy konkdycyjnego w ostatniej rundzie. Żadnego przełomu nie widzę.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-06-2022 08:53:24 
Gratulacje ale...
Biorąc pod uwagę że:
-Nie ma ligi WSB,
-W turnieju Stamma (w 2022 roku nie powinien być tak nazywany ze względu na formułę rozstawienia po jednej walce z Litwinami, Węgrami itp.)
-cowid który miał wpływ na przygotowania,
to było ok.

Czego moim zdaniem brakuje:
-meczy z silnymi reprezentacjami,
-turniejów (takich jak w czasach przed covidowych był Turniej Stamma),
-ligi bokserskiej - moim zdaniem Trener Bartnik ma autorytet i osiągnięcia aby jakoś wpłynąć na PZB w tym zakresie. Promotorzy bokserscy też mogliby się dołączyć. W ich interesie jest jak najwyższy poziom pięściarstwa amatorskiego.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 01-06-2022 10:14:45 
za medale gratulacje, przekaz dobry, zobaczymy co będzie dalej,
jak chce się walczyć na najwyższym poziomie trzeba min. zacząć walczyć mecze np. międzypaństwowe regularnie z WLK. Brytanią, Kubą, Ukrainą itd. najlepszymi na świecie, tak jak nie da się ciągle grać z Łotwą i San Marino a później wygrać z Brazylią na mistrzostwach świata, pięściarze i trenerzy muszą widzieć ile brakuje do poziomu międzynarodowego, lepiej przegrać z faworytami niemal do zera niż wygrać z Turcją, liga mogłaby wystartować nawet z 6 zespołami, mecz i rewanż 10 spotkań to już dużo, w porównaniu do niczego od 20 lat, muszą być wymogi, sprawdzone finansowanie, warunki hale itd., po powiększeniu do 8 zespołów następne mogły by tworzyć może 2 ligę gdzie wymagania organizacyjne nie muszą być duże, a perspektywa awansu i spadku jest solą sportu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.