BENAVIDEZ ROZJECHAŁ LEMIEUX W WALCE O PAS WBC

David Benavidez (26-0, 23 KO) rozjechał Davida Lemieux (43-5, 36 KO) i po raz trzeci sięgnął po pas WBC kategorii super średniej, choć tym razem tylko w wersji tymczasowej. Ale jeśli Canelo zostanie w półciężkiej, bombardier z Phoenix zostanie przemianowany na pełnoprawnego championa na granicy 76,2 kilograma.

Wiadomo było, że obaj biją bardzo mocno i może to być krótki pojedynek. Potrwał niespełna trzy rundy, ale to był popis jednego aktora.

Kanadyjczyk ruszył swoim firmowym lewym sierpem, lecz Benavidez przepuszczał te akcje, sam trafiał ciosami prostymi, a 15 sekund przed końcem pierwszej odsłony skontrował swoim lewym sierpowym. Zamroczony Lemieux poleciał na liny. David dopadł go tam i okładał z obu rąk. Sędzia wkroczył do akcji, prawdopodobnie chcąc przerwać potyczkę, lecz w tym samym momencie zabrzmiał zbawienny dla Lemieux gong. Było to jednak tylko odroczenie wyroku.

W drugiem starciu Benavidez posłał przeciwnika na deski lewym hakiem na szczękę. Znęcał się nad dawnym mistrzem wagi średniej, ten jednak dzielnie odpowiadał obszernymi sierpami, próbując wrócić do gry. Ale Amerykanin nie dał mu nawet na moment odetchnąć.

- Pokaż mi coś - mówił do Lemieux w przerwie pomiędzy drugą a trzecią rundą sędzia Harvey Dock. Kanadyjczyk wyszedł po przerwie w wymiany, ale to Benavidez trafił akcją lewy-prawy sierp. Wtedy też z narożnika Lemieux poleciał ręcznik na znak poddania.

- Znokautuję każdego w limicie wagi super średniej, tylko te sk...y nie chcą podpisać kontraktu na walkę ze mną - powiedział po szybkiej i efektownej robocie Benavidez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Furmi
Data: 22-05-2022 07:08:27 
Spodziewałem się wygranej Benavideza przed czasem, nie myślałem jednak, że będzie to tak jednostronny wp..... Canelo miałby z nim duży problem w 76,2 kg.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 22-05-2022 07:14:10 
Lemiuex zgodnie z przewidywaniami - rozbity i zmęczony bokserskim życiem, a szkoda bo miałem do niego jakiś tam sentyment bo gwarantował sporo emocji w ubiegłej dekadzie. Naturalny wydaje się być eliminator z Charlo o możliwość walki z Canelo, dla jednego i drugiego byłaby to pierwsza sensowna weryfikacja. Jednak gdybym miał obstawiać to w obu przypadkach rudy koks by zaserwował widzom tłuczone ziemniaczki.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 22-05-2022 07:34:33 
Benavidez ze swoja siłą rażenia mógłby nawet zranić i skończyć koksa przed czasem. Siła Bivoła robiła wrażenie na canelo, a królem nokautu to on nie jest. Z wielką przyjemnością zobaczę jak robi z canelo puree..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-05-2022 08:31:02 
Zastanawiam się, jak Benavidez robi limit SMW, bo w ringu wygląda na cruisera na pograniczu z Bridgerweight. To musi być jakiś meksykański patent, bo w przeszłości z postury nieadekwatnej do wagi na ważeniu słynęli Chavez Jr i Canelo (jak jeszcze boksował w junior średniej), a potem dołączyli do nich Benavidez, Munguia (w średniej wygląda na solidnego półciężkiego), a ostatnio także Gilberto Ramirez (w półciężkiej o wyglądzie bridgera)
 Autor komentarza: fighter777
Data: 22-05-2022 08:51:43 
Pamiętacie jak Canelo oddał pas żeby nie walczyć z GGG i go przeczekać ? Historia lubi się powtarzać. Zobaczycie że Canelo odda pas WBC aby nie walczyć z Benavidezem. Zrobi absolutnie wszystko by nie walczyć z Benavidezem ponieważ David może zakończyć mu karierę. Będzie go unikał jak ognia bo wie że z nim przegra. Dla mnie Canelo nigdy nie był bezdyskusyjnym mistrzem superśredniej ponieważ nie pokonał najlepssego zawdonika tej kategorii, prawdziwego mistrza a nie jakiś Sandersów czy Plantów. Chciałbym żeby teraz Benavidez zawalczył z Plantem. Fani Canelo będą mieli porównawczy obraz Benavideza z Canelo i będą przerażeni tym obrazem. I nie będą mu zarzucać że walczy ze słabymi bo skoro walczył z byłym przeciwnikiem Canelo to wszak musi być niejako "z urzędu" mocny ten przeciwnik.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 22-05-2022 08:59:39 
Plant po walce z koksem już nie będzie tym samym zawodnikiem więc tutaj analogiczny przypadek jak Lemieux. Chcesz go zestawiać z kolejnym porozbijanym zawodnikiem? Jeśli chce udowodnić przynależność do czołówki to powinien zawalczyć z Charlo i dla obu byłaby to pierwsza sensowna weryfikacja więc kibicuje takiemu pojedynkowi.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 22-05-2022 09:22:41 
@Hugo
Sposoby są różne, wszystko to kwestia ceny. Jeśli ma się przyjaciół w strukturach "antydopingowych", to można korzystać z diuretyków i "dopingu krwi". Czyli - przed ważeniem "wypompowujemy" litr krwi z kawałkiem, tuż po ważeniu wpompowujemy go z powrotem. Wygląd "wczesnego Canelo" na ważeniu jest ewidentną poszlaką :) Tyle że jest to zabronione, bo w przypadku takich praktyk w organizmie naturalnie tworzą się substancje zabronione. W ramach słodkiego bonusu.

Można też zrobić płukanie jelit. W ten sposób można zbić naprawdę mnóstwo kilogramów, ale trzeba bardzo uważać, żeby czegoś nie uszkodzić. I przy okazji nie osłabić zawodnika. Ostatecznie można zastosować najprostszy możliwy sposób. Uśmiechnąć się do ludzi dostarczających/obsługujących wagę. W końcu w kasynach od początku ich istnienia dzieją się różne cuda, zarówno w przypadku urządzeń mechanicznych, jak i elektronicznych. Tutaj ograniczeniem jest już wyłącznie wygląd zawodnika. Podsumowując, z Jarrella Millera średniego się raczej nie zrobi, ale z Benavideza super średniego już bez problemu.
 Autor komentarza: heatbeat
Data: 22-05-2022 09:38:25 
Walczył Benavidez z Lemieux - a wszystkie komentarze piszecie o Alvarezie :D

Nawet mi was nie żal.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 22-05-2022 09:48:08 
^

Już o tym pisałem jakiś czas temu w przypadku jednego typa - nawet Ci którzy go nie lubią to i tak na okrągło o nim piszą :D
 Autor komentarza: TerrenceCrawford
Data: 22-05-2022 09:58:44 
Canelo z Benavidezem miałby znacznie łatwiej niż z Biwołem. "El Bandera Roja" prowadzi walkę w sposób pozwalający na jego częste kontrowanie, jest przy tym dziurawy w obronie. Pojedynek dwóch Meksykanów to dużo lepsze dla Alvareza zestawienie stylów niż poprzednie starcie Saula.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 22-05-2022 12:35:52 
Benavidez zrobil to co do niego nalezalo. Ruszyl od poczatku bardzo agresywnie, lewy prosty soczyscie wchodzil, Lemieux trzeba pochwalic bo probowal odpowiadac mocnymi ciosami ale roznica klas i warunkow fizycznych byla widoczna. Ciekawe kto nastepny dla Benavideza ktorego sie swietnie oglada. Zobaczylbym jak rozbija Planta ale ten potrzebuje jakiejs latwiejszej walki na przetarcie, moze Jacobs albo Ryder?
 Autor komentarza: fighter777
Data: 22-05-2022 16:50:23 
Nie widzę żadnego sensu walki Charlo vs Benavidez. Benavidez jest nr 1 rankingu WBC więc po co ma walczyć z mistrzem wagi średniej ? Oczywiście Canelo marzy o ich pojedynku ponieważ pozbyłby się jednego groźnego rywala nie wchodząc nawet do ringu. Canelo kalkulował i wolał Biwoła niż zestaw Charlo i Benavidez i się przeliczył. Z całym szacunkiem ale Canelo od 3 lat wybierał łątwe walki z gośćmi z którymi był murowanym faworytem. Smith, Saunders i Plant to średniacy i Canelo budował swój ?mit niepokonanego" na bazie wygranych z przeciętnymi bokserami. Wielu fanów i ekspertów dało się na to nabrać ale prawda wyszła na jaw. Poczekajmy na walki Canelo z Charlo i Benavidezem a zobaczycie ile Canelo jest wart. Jeszcze raz powtarzam że canelo nie pokonał najlepszego zawodnika w superśredniej. Gdyby Benavidez nie stracił pasa WBC za problemy wagowe to dzisiaj on dzierżyłby wszystkie pasy po wygranej w unifikacyjnej walce z Canelo o wszystkie pasy. Canelo nie pokonał najlepszego w superśredniej więc jak dla mnie nie jest niekwestionowanym czempionem tej wagi. Pasy nie zawsze są wyznacznikiem wielkości danego boksera. Plany to nie Lemieux, który jest pst prime i przegrał wszystkie ważne walki. Plany jest młody i tylko jedną porażkę na koncie po dobrej walce.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 22-05-2022 17:50:33 
Skoro Smith, Sanuders czy Plant to średniacy to co powiedzieć o dotychczasowych rywalach Benavideza? Tak naprawdę nie dał do tej pół argumentu żeby określać go mianem zagrożenia dla Canelo - nokautowanie zawodników rozbitych jakoś nie robi na mnie szczególnego wrażenia. Podejrzewam, że Canelo ma w dupie zarówno Charlo jak i Benavideza, będzie chciał to sobie z nimi zawalczy, a nie będzie chciał to sobie pójdzie inną drogą. To on zdobył 4 pasy i nic nie musi za bardzo udowadniać w tej kategorii (pewnie też ogólnie już nic nie musi udowadniać), a ma taką pozycję w boksie że w dalszym ciągu rozdaje karty.
 Autor komentarza: essa7
Data: 22-05-2022 18:39:08 
fighter777 ale ty jesteś kretyn to brak mi słów xD
 Autor komentarza: Ogar
Data: 22-05-2022 19:53:01 
Benavizdez jest dobry ale ja na miejscu Canelo dałbym kolejną szanse Gołowkinowi. Mimo że nie zasłużył na kolejną dużą wypłatę, to trzeba przyznać, że po słabym występie Canelo z Biwołem, jakieś barany uwierzyły, że Gołowkin ma szanse z Canelo. Więc pieniądze dosłownie leżą na ulicy i tylko trzeba się po nie schylić.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.