MŚ KOBIET W STAMBULE: TOBOREK W FINALE, FIDURA Z BRĄZOWYM MEDALEM

Oliwia Toborek (81 kg) w finale mistrzostw świata w Stambule! Polka wygrała dziś w półfinale z Australijką Jessicą Bagley i stanie jutro do walki o złoto. Natomiast Lidia Fidura (+81 kg) kończy turniej z również niezwykle cennym brązowym medalem. 

81 kg: Oliwia Toborek vs Jessica Bagley 3:2

Zgodnie z zapowiedziami trenera kadry Tomasza Dylaka Oliwia wydała dużo wyższej rywalce ringową wojnę, co okazało się idealną receptą na zwycięstwo. Polka wywierała nieustanny pressing za podwójną gardą i lewym prostym, regularnie trafiając uderzeniami z obu rąk. Australijka miała swoje momenty, ale z minuty na minutę radziła sobie coraz gorzej, oddając Oliwii inicjatywę. 

Po dwóch rundach Bagley potrzebowała nokautu, by wygrać. W trzeciej odsłonie Toborek była już mocno zmęczona i tempo nieco spadło, a rywalka poczynała sobie śmielej. Nie mogło to jednak zmienić ostatecznego werdyktu. Oliwia wygrała niejednogłośną decyzją sędziów i jest w wielkim finale.

+81 kg: Lidia Fidura vs Sennur Demir 0:5

Fidura bezpardonowo zaatakowała od początku, ale wyższa, walcząca z odwrotnej pozycji Turczynka dobrze pracowała na nogach i raz po raz trafiała. Polka przegrała pierwszą rundę na kartach czterech z pięciu sędziów. W drugim starciu nie zwalniała tempa, jednak Demir zachowała spokój i wytrzymała presję Fidury kondycyjnie. Polka kilka razy trafiła pod koniec rundy, ale wyraźnie przeważała rywalka, wciąż lokująca precyzyjne ciosy.

By wygrać walkę, Lidia potrzebowała w ostatniej rundzie czegoś spektakularnego. Boksowała w niej skuteczniej niż w poprzednich i wciąż szaleńczo nacierała, lecz to nie wystarczyło na świetnie dysponowaną Turczynkę, której sędziowie przyznali jednogłośne zwycięstwo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 19-05-2022 10:25:38 
Brawo dziewczyny !!
 Autor komentarza: Sikso4
Data: 19-05-2022 12:56:23 
No i jakoś potrafią Dziewczyny zrobić wynik a gdzie Panowie ? wstyd ale duże brawa dla zawodniczek oby tak dalej
 Autor komentarza: wasylek1
Data: 19-05-2022 18:49:17 
poziom kobiecego boksu amatorskiego stoi na niskim poziomie, więc to jest przyczyną sukcesów w/w
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.