JUTRO DWIE POLKI WALCZĄ O FINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA

Jutro w Stambule odbędą się pojedynki półfinałowe 12. Mistrzostw Świata Kobiet. Przed szansą awansu do wielkiego finału staną dwie nasze reprezentantki - Oliwia Toborek (-81kg) i Lidia Fidura (+81kg).

- Dzisiaj od rana oglądamy walki rywalek i ustalamy taktykę na półfinały. Najważniejsze, że nasze zawodniczki nie doznały kontuzji w ćwierćfinałach - mówi Tomasz Dylak, główny trener polskiej kadry narodowej. W jego sztabie są też Kamil Goiński, Kamil Gorząd i Jakub Sawicki.

W środowych półfinałach Oliwia Toborek (ur. 11 maja 2002) spotka się z Australijką Jessicą Bagley (27.02.1992), zaś Lidia Fidura (01.07.1990) z Turczynką Sennur Demir (10.08.1982).

Najbardziej utytułowana z tego grona jest pięściarka gospodarzy Sennur Demir, która wywalczyła już srebro i brąz MŚ, odpowiednio w 2018 i 2016 roku.

Mistrzostwa Świata Kobiet rozgrywane są od 2001 roku. Polki zdobyły, wliczając medale Oliwii Toborek i Lidii Fidury, 12 medali, w tym 1 złoty - Karolina Michalczuk w 2008 roku w chińskim Ningbo w wadze 54 kg. Na medale nasza reprezentacja czekała 10 lat.

W strefie medalowej są zawodniczki z 26 krajów, najwięcej Turcja - 7 i Kazachstan - 5, a następnie Indie i Tajlandia - po 3, Polska, Algieria, Brazylia, Kanada, Irlandia, Włochy, Mozambik, Uzbekistan - po 2, Argentyna, Australia, Bułgaria, Tajwan, Kolumbia, Francja, Kosowo, Litwa, Maroko, Holandia, Panama, Rumunia, Hiszpanii, USA - po 1.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.