MISTRZOSTWA ŚWIATA: OLIWIA TOBOREK Z MEDALEM! PORAŻKA PARADY

Dziś odbywają się ćwierćfinały Mistrzostw Świata w Stambule. O medale walczą cztery Polski. Dwie mają już walki za sobą, pozostałe dwie startują w serii wieczornej. Ale najważniejsze, że mamy pierwszy medal!

Najpierw między linami pokazała się Daria Parada (-70kg). Jej rywalką była Sema Caliskan. Nie dość, że dobra zawodniczka, to jeszcze zawodniczka gospodarzy. Po sześciu minutach sprawa była już tak naprawdę rozstrzygnięta. Turczynka prowadziła na kartach wszystkich sędziów 2:0 w rundach i w ostatniej odsłonie spokojnie dowiozła wygraną do końca.

Przed momentem między linami zameldowała się Oliwia Toborek (-81kg). Jej przeciwniczką była Alexandra Maria Petcu. Nasza reprezentantka lepiej weszła w walkę i wygrała pierwszą rundę 3:2. W drugiej Rumunka została ukarana odjęciem punktu za klinczowanie, ale Polka zamiast spokojnie boksować swoje, nie wiedzieć czemu wchodziła w wymiany z większą i cięższą rywalką w półdystansie. Efekt? Wygrała u jednego z sędziów po raz drugi, u drugiego wyrównała straty z pierwszej rundy, a przegrała ten odcinek na kartach trzech pozostałych arbitrów. Wydawało się, że Oliwia ma wszystkie narzędzia do zwycięstwa - była szybsza, lepiej wyszkolona, niestety ponosiły ją emocje i boksowała... niemądrze. Walka stała się brzydka i zażarta. Gdy zabrzmiał ostatni gong, w napięciu czekaliśmy na werdykt. Sędziowie stosunkiem 3:0, przy dwóch remisach, wskazali na Polkę!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Siemano
Data: 16-05-2022 19:29:44 
Brawa dla Pani
 Autor komentarza: Siemano
Data: 16-05-2022 19:32:10 
Chopy kaj wideo?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.