KOWALIOW LEPSZY OD PULEWA, WIĘKSZY PULEW POKONAŁ FORRESTA

Bracia Pulew na remis. Ten większy i lepszy nie zawiódł. Mniejszy i mniej znany przegrał, ale on miał trudniejsze zadanie. Udany debiut w kategorii cruiser Siergieja Kowaliowa (35-4-1, 29 KO).

Rosjanin był trzykrotnie mistrzem świata wagi półciężkiej, jednak jak sam przyznaje, w ostatnich latach bardziej niż z rywalami walczył ze swoimi słabościami i zbijaniem ostatnich kilogramów do limitu. Być może było coś na rzeczy, gdyż "Krusher" wyglądał dziś dobrze ważąc niewiele ponad 89 kilogramów. Doświadczony i solidny Terwel Pulew (16-1, 13 KO), brązowy medalista olimpijski z Londynu, przegrał z Kowaliowem u wszystkich sędziów - 97:93 i dwukrotnie 98:92.

Wcześniej Kubrat Pulew (29-2, 14 KO) ograł mającego dobrą serię Jerry'ego Forresta (26-5-2, 20 KO). Dwukrotny pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej ze swoim europejskim stylem i dobrym lewym prostym okazał się niewygodny dla Amerykanina. "Kobra" wygrała na kartach sędziów 98:92 i dwukrotnie 99:91.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 15-05-2022 09:35:49 
Starszego Pulewa nie widziałem, ale chyba niewiele straciłem, Natomiast młodszego oglądałem od 6 rundy i z tych pięciu rund dałbym mu co najmniej trzy. A tymczasem u jakiegoś "eksperta" 10:0 dla Kowalowa, u sędziów trochę mniej, ale też zdecydowanie dla niego, w Compuboxie dla Bułgara katastrofa. Na portalach teksty o dużej przewadze technicznej Kowalowa (nad utytułowanym amatorem? Ja tego nie widziałem). Terweł Pulew po walce zachowywał się, jakby wygrał, a po werdykcie opuścił ring demonstracyjnie bez pożegnania. Nie wiem, co o tej walce myśleć. Niech oświeci mnie ktoś, kto widział całą.
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 15-05-2022 10:58:00 
Teraz Masternak vs Kovalev w eliminatorze do pasa WBA. Było by pięknie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-05-2022 16:28:29 
Kubrat walczył nieźle. Był ostry i zdecydowany. W pewnym momencie nawet zapachnialo wygrana przed czasem ale coś Bułgar za mocno odpuścił i Forrest zaliczył wręcz powrót z zaświatów w 2 ostatnich odsłonach. Szkoda ze Kubrat nie ma tego ciosu z 20% mocniejszego bo byłby z jego innymi parametrami wtedy naprawdę bardzo groźnym piesciarzem.

Co do Terwela vs Kowaliow to Sergiej był bardziej zdecydowany, więcej bil i robił to wyraźniej i dotkliwiej. Porozcinał twarz młodszego z Bułgarów i z całą pewnością wygrał walkę. Wydawało mi się po zdjęciach z konferencji że Kowal będzie sporo mniejszy ale aż tak to się nie rzucało w oczy. No i lewy jak to u Sergiusza działał lepiej.

Gala cholernie się przeciągnęła albo mi się tak wydawało.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 15-05-2022 17:49:07 
No to nie trafiłem z Forrestem, bo byłem skłonny zaryzykowac, że dla Puleva to już 'ten moment', kiedy masz 41 lat i solidność przestaje wytarczać. Najwyraźniej jeszcze trochę na takim poziomie poboksuje.
 Autor komentarza: Scross
Data: 16-05-2022 00:23:45 
Cieszę, się że dobrze wytypowałem Pulewa, Charlo, Bakole teraz czekać na Ortiza, Huntera
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.