PULEW: JESTEM JAK DZIKIE ZWIERZĘ - FORREST: CHCĘ GO WYBOKSOWAĆ

To nie jest ekstraklasa wagi ciężkiej, ale zwycięzca sobotniej walki Kubrata Pulewa (28-2, 14 KO) z Jerrym Forrestem (26-4-2, 20 KO) znów będzie się liczył w grze o wysoką stawkę.

Amerykanin przystępuje do tej potyczki po dwóch remisach, ale jakże cennych remisach - najpierw z Zhangiem Zhilei, potem z Michaelem Hunterem. Obaj jego rywale teraz mają się bić w eliminatorach, odpowiednio IBF i WBA. Tak więc Forrest w wieku 34 lat w końcu jest wymieniany w gronie najlepszych. Z kolei Pulew wraca po porażce, przegrał jednak z Anthonym Joshuą (KO 9). W stawce walki były aż trzy pasy mistrzowskie. Potem znokautował Franka Mira, byłego mistrza UFC, lecz tego zwycięstwa nie wpisano mu do rekordu.

- To zaszczyt i przyjemność brać udział w takiej imprezie. Dostałem szansę pokazania swoich umiejętności, a wierzę, że moje miejsce jest właśnie na tego typu galach. Nigdy nie opuszczam sali treningowej, więc zawsze jestem w wysokiej formie i gotowy na wyzwania. Mogę wyboksować każdego i zamierzam to zrobić w sobotę - mówi Forrest.

- Mam sporo szacunku do mojego rywala, bo to dobry zawodnik, który dał naprawdę dobrą walkę Hunterowi. Ale nie mierzył się dotąd z zawodnikiem mojego kalibru, jestem na innym poziomie niż jego wcześniejsi przeciwnicy. To będzie dla niego naprawdę trudny pojedynek i jeśli w to nie wierzy, to sam się o tym przekona już wkrótce. Jestem niczym dzikie, ale przy tym inteligentne zwierzę - straszy natomiast Pulew, noszący od lat ringowy pseudonim "Kobra".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 13-05-2022 12:56:47 
Piękna sobota się zapowiada :D

Charlo - Castano
Yoka - Bakole
Gilberto Ramirez
Jaron Ennis.

Najbardziej chyba interesuje mnie Yoka - Bakole i Jaron Ennis :)
 Autor komentarza: Furmi
Data: 13-05-2022 12:58:22 
Ennis wyraźnym faworytem, natomiast również mocno czekam na Yokę z Bakole. Tu też mam swojego faworyta, ale nie tak wyraźnego jak w walce Ennisa.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 13-05-2022 13:13:15 
Jeżeli Yoka chce się liczyć w zawodowym boksie musi przejść Bakole, wydaje mi się, że lepszy i powinien to ogarnąć. Jeśli miałbym na kogoś stawiać to właśnie na niego. Co ciekawe byłem pewien, że Bakole jest starszy od Yoki i się właśnie mocno zdziwiłem :)
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 13-05-2022 13:37:57 
@Shaker1982
Wow to Yoka vs Bakole już jutro?!! Ale bym przegapił. Dzięki.
Bardzo czekam przede wszystkim na tą walkę. To mega test dla Yoki, którego uważam osobiście za najzdolniejszego prospekta. Mega skills ale musi udowodnić jeszcze swoją jakość. Stawiam na jego zwycięstwo UD. Bakole to twardy dzik.
Pulew vs Forrest. Raczej Pulew, ale wcale nie musi być łatwo. Dla mnie Kobra to teraz już bardziej taki dodatek do HW niż znaczący zawodnik. Jeszcze z rok temu umieszczałem go w 10 HW, teraz nie ma tam miejsca. Właśnie Yokę chętnie bym zobaczył z nim w kolejnej walce.
 Autor komentarza: canislupuscampestris
Data: 13-05-2022 13:53:51 
Ennis wygra bez zadyszki. Yoka, tylko w pierwszych 3-4 rundach może mieć problemy z Bakole, później będzie marmolada z Demokratycznego Kongijczyka.

Kowaliow vs Pulew - cóż, tu ciężko coś powiedzieć. Bardzo ciekaw jestem, jak będzie się reprezentował Kowaliow na tle naprawdę dobrego przeciwnika. Przypomnę, że Bułgar to brązowy medalista z Londynu oraz trzykrotny medalista ME. Z drugiej strony w cruiser Tervel do tej pory nie miał, choćby średniego rywala, a tu nagle taki przeskok do Kowaliowa.

Również łatwo nie musi mieć Kubrat, który zmierzy się z naprawdę ostrym gościem, jakim jest Jerry Forrest. Będzie ciekawie!
 Autor komentarza: Scross
Data: 13-05-2022 14:47:23 
Pulewa nie wyboksuje Forrest, Kubrat to bydle. Liczę również na zwycięstwo Bakole, bo wg mnie to dobry pięściarz.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-05-2022 15:30:00 
Sobota rzeczywiście rewelacyjna. Najważniejsze walki już wymieniliście powyżej, ale mamy jeszcze:
Badou Jack vs Hany Atiyo (raczej do jednej mordy)
Ryan Ford vs Bilal Laggoune (dwóch solidnych średniaków)
Mourad Aliev vs Mirko Tintor (bumobicie, ale na mój gust "Biały Wilk" Aliev ma długofalowo lepsze perspektywy, niż jego "rodak" Yoka)
Ciekawy Prizefighter cruiserów w UK
William Zepeda vs Rene Alvarado
Charles Hatley vs Nażmitdinow

Do tego gala w Gdańsku (Szczypior, Kalinowski, Polski, Rivera) i w Niemczech Noras Dąbrowski vs Adam Deines
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 13-05-2022 18:39:55 
@Bonnte, widzisz, czasem na coś się przydam ;P Sam nie wiedziałem, ale wszedłem na Schedule na box recu i już wiem :P Starszy Pulev - niby 2 przegrane z dzikami, ale dla mnie on zawsze był przeceniany. Solidny rzemiślnik, tyle i aż tyle jak dla mnie. Nie widziałem ani jednej jego walki, tak samo jak Franklina, o dziwo z nim wygrał :)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 14-05-2022 01:48:35 
Pulev swego czasu był bokserem o naprawdę solidnej jakości, choć nigdy elitarnym. I jedno i drugie pokazała walka z Kliczką, który go dość łatwo poskładał, ale to właśnie Pulev jako jeden z nielicznych był w stanie dać przeciw Kliczce jakieś emocje. To było jednak 8 lat temu i stawiam, że to już ten moment. Te dwa remisy Forresta też dają do myślenia. Ja bym zaryzykował i obstawił Forresta.
Bakole - Yoka hmm u Bakole zawsze podkreślam KO na Wachu i KJu. Yoka może i jest faworytem, ale tu bym kasy nie postawił.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 14-05-2022 17:33:48 
FORREST - nie widziałem ani jednej jego walki, tak samo jak Franklina, o dziwo z nim wygrał :) tak miało być.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.