BIWOŁ: CHCĘ WALKI Z LEPSZYM Z DWÓJKI BETERBIJEW vs SMITH O 4 PASY

Dmitrij Biwoł (20-0, 11 KO) sprawia wrażenie, że bardziej niż na rewanżu z Saulem Alvarezem (57-2-2, 39 KO) zależy mu teraz na zunifikowaniu wszystkich pasów wagi półciężkiej.

Rosjanin pokonując w sobotę sławnego Meksykanina - króla kategorii super średniej, obronił po raz kolejny pas federacji WBA. A już 18 czerwca poznamy zunifikowanego championa trzech pozostałych federacji. Artur Beterbijew (17-0, 17 KO) - mistrz IBF i WBC, spotka się z zasiadającym na tronie WBO Joe Smithem Jr (27-3, 21 KO). Lepszy z tej dwójki mógłby spotkać się pod koniec roku z Biwołem w walce o wszystkie cztery trofea.

Pierwszeństwo ma jednak Canelo. Jego ekipa zabezpieczyła się klauzulą o rewanżu, który powinien odbyć się w przeciągu pół roku.

- Przed nami ciekawa walka, w której moim faworytem jest Beterbijew. Umie więcej, wydaje się trochę silniejszy fizycznie, a przemawia za nim również dużo większe doświadczenie wyniesione z ringów olimpijskich. Smith przeciwstawi się swoim sercem do walki i mocnym uderzeniem, stawiam jednak na Beterbijewa. Na pewno jednak chciałbym potem spotkać się ze zwycięzcą tej walki. Moim celem jest zunifikowanie wszystkich tytułów wagi półciężkiej - nie ukrywa Biwoł.

Mistrz WBA wraz ze swoim menadżerem Wadimem Korniłowem mają zasiąść za kilka tygodni w pierwszych rzędach w Madison Square Garden, by na własne oczy obejrzeć walkę Beterbijewa ze Smithem. A potem być może rozpoczną się rozmowy w sprawie unifikacji...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 11-05-2022 13:36:13 
I bardzo dobrze.
Żeby były jeszcze podstawy do rewanżu, a tu mieliśmy wpierdol 10-2. Karzeł niech wraca do 168 obijać Yldrimów i Fieldingów.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 11-05-2022 13:40:48 
Wszystko tak naprawdę zależy od Canelo, jeśli uzna, że Bivol jest mu na tym etapie do czegokolwiek potrzebny to weźmie rewanż, ale może też być tak, że wróci na chwilę do super średniej i będzie czekał na rozwój sytuacji i wtedy walka Bivol vs Beterbijew może być jednocześnie eliminatorem do walki o 4 pasy z Canelo w kategorii półciężkiej.

Po za tym mam wątpliwości czy Bivol vs Beterbijew się zmaterializuje. Przecież obaj są już dość długo mistrzami świata, z tym, że obaj raczej dosyć niechętnie dążą do wyzwań, ale trzymam kciuki.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 11-05-2022 13:51:47 
@Polakos
Przepraszam nie zrozumiałem chyba dobrze Twojej myśli...

"...walka Bivol vs Beterbijew może być jednocześnie eliminatorem do walki o 4 pasy z Canelo w kategorii półciężkiej. "?

Jak to eliminator? Przecież to będzie pełna unifikacja. I w takiej sytuacji to Canelo będzie mógł zawalczyć z dominatorem tej kategorii o wszystkie pasy.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 11-05-2022 13:53:26 
No i mam nadzieję, że tak właśnie się stanie. Bardzo liczę na to że się dogadają w temacie unifikacji. Nie sądzę, że oni obawiają się siebie nawzajem. Raczej kalkulują co im się bardziej opłaci.
Moim faworytem byłby Bivol.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 11-05-2022 13:54:22 
No tak, chodzi o skrot myślowy, że wygrany spotka się po prostu z Canelo.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 11-05-2022 13:56:10 
Pisałem już że w przypadku walki Bivol vs Beterbijew, że Bivol nie mógłby popełnić błędu Gvozdyka, który z Arturem walkę wygrywał, ale dał sie trafić i złamać.. Jeżeli tego nie będzie, Dimitrij pokaże tak mocną psychikę i plan na walkę jak w sobotę, to dla mnie jest faworytem.
 Autor komentarza: VVD
Data: 11-05-2022 19:32:29 
Canelo niech zejdzie na ziemie i odetnie się od tych co mu słodzą i niech przyzna się do błędu i arogancji, rezygnując z rewanżowej potyczki z Bivołem bo znowu przegra a może walczyć z Charlo, Benavidezem, Andrade czy GGG. Biwoł go nie stłamsił fizycznie on go pokonał lepszym wyszkoleniem technicznym, lepszą pracą nóg, zarządzaniem sytuacją na ringu, kontrolowaniem walki, Biwoł był niedoceniany, niby dobry technicznie ale boi się pójść na całość... tak mówili. Alvarez to żaden wirtuoz, on potrzebuje z 6 rundy by rozpracować przeciwnika, Floyd potrzebował jednej. Było wiele takich pojedynków np. z Kowalem czy Khanem gdzie do czasu nokautu to jego przeciwnicy wygrywali te pojedynki, żaden wirtuoz z Meksykaniana i teraz po porażce nie może zrobić nic co mogło by sprawić że pokona Bivoła w rewanżu, może go skorumpować.
 Autor komentarza: VVD
Data: 11-05-2022 19:34:03 
Biwoł vs Beterbijew, Biwoł wygra łatwo na punkty.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 11-05-2022 23:02:56 
Tylko Charlo, Benavidez czy Andrade moga mu zrobic podobne kuku co Bivol a tam w gre wchodza 4 pasy. Dla Canelo chyba najrozsadniejsza opcja to 3 walka z 40letnim kazachem, powinien sobie poradzic choc pare mocnych ciosow przyjmie na pewno. Z tych wszystkich rywali GGG ma najmniejsze szanse wygrac 9/10 rund zeby go nie oszukali.
 Autor komentarza: Scross
Data: 11-05-2022 23:21:44 
Myślę, że z Charlo i GGG by sobie by sobie poradził. Z Benavidezem może być problem, a Andrade sam nie wiem.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 11-05-2022 23:23:24 
Biwoł Beterbijew, napiszę to co pisałem poprzednio, lekkim faworytem Beterbijew. I nie, że nie doceniam Biwoła - od bardzo dawna uważam go za wielkiego kozaka i tak też pisałem o nim przed Canelo, uważając go za faworyta w ringu. Po prostu są na tę walkę dwa realne scenariusze, jeden taki jak standardowa walka Biwoła, może trudniejsza niż przeciętna, ale tak na 116-112. No i drugi scenariusz, wspomniana wyżej walka Beterbijew Gwozdyk. Na chwilę obecną zaryzykowałbym obstawienie tej drugiej możliwości, co innego za rok-dwa. Jeśli mają walczyć, fajnie byłoby nie czekać aż Beterbijewowi stuknie 50-ka...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.