KLEMENS SZCZEPANIAK 'ODKRYCIEM' TRENERA BARTNIKA

Kilka tygodni temu mało znany Klemens Szczepaniak pokonał w Białymstoku utalentowanego Sebastiana Kusza. Jego zwycięstwo docenił trener reprezentacji Wojciech Bartnik, który zaprosił pięściarza z Zakopanego na zgrupowanie kadry narodowej. Klemens został wyróżniony podwójnie, bowiem wystąpi 13 maja na Suzuki Boxing Night XV w Kielcach. Transmisja w TVP Sport.

26-letni Szczepaniak w walce w kategorii 86 kg spotka się z Turkiem Erayem-Mertem Gulem. W pojedynku wieczoru gali organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, na zasadach boksu zawodowego Daniel Adamiec (80 kg) zmierzy się z Gruzinem Iago Gedenidze.

- Występ na Suzuki Boxing Night XV jest dla mnie ważnym wydarzeniem w życiu sportowym. Cieszę się, że idę do przodu i spełniam swoje marzenia. Zacząłem późno walczyć, bo od seniora, ale staram się wszystko nadrobić. Dziękuję, że dostałem szansę zawalczenia w Kielcach. Trener Wojciech Bartnik odkrył mnie po dobrej walce z Sebastianem Kuszem. Wygrałem jednogłośnie z utytułowanym, młodym zawodnikiem i odezwał się do mnie selekcjoner reprezentacji - powiedział Szczepaniak.

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Wałbrzychu zakopiańczyk był blisko zdobycia medalu. W ćwierćfinale wagi 86 przegrał 0:3 (dwóch sędziów oceniło walkę jako remisową) z Jakubem Stępińskim.

- O mojej porażce zadecydowało odjęcie punktu przez arbitra. Gdyby nie jego strata, to ja znalazłbym się na podium. Wcześniej trzykrotnie wygrałem Mistrzostwa Małopolski i dwa razy wygrałem turniej o Złotą Rękawicę Wisły - dodał.

- Trenuję od pięciu lat. Wcześniej trenowałem biegi narciarskie. W pięściarstwie od samego początku moim trenerem jest Krzysztof Prażuch. Choć mieszkam w Zakopanem to pojawiam się w Krakowie 4-5 razy w tygodniu, aby potrenować ze swoim szkoleniowcem.

W piątek w Kielcach wystąpią młodzieżowi wicemistrzowie świata - Barbara Marcinkowska (70 kg) i Jakub Straszewski (92 kg). Oto program walk:

71 kg: juniorzy Dominik Przywara (Polska) vs Eric Adjokoh (Niemcy)
71 kg: Barbara Marcinkowska (Polska) vs Tiffany O'Reilly (Irlandia)
71 kg: Mateusz Urban (Polska) vs Cian Reddy (Irlandia)
75 kg: Karol Pawlina (Polska) vs Aleksander Bukriev (Niemcy)
75 kg: Dominik Kida (Polska) vs Christopher O'Reilly (Irlandia)
86 kg: Klemens Szczepaniak (Polska) vs Eray-Mert Gul (Turcja)
92 kg: Jakub Straszewski (Polska) vs Dmytro Bulgakov (Ukraina)
walka zawodowa, 80 kg: Daniel Adamiec (Polska) vs Iago Gedenidze (Gruzja)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.