BIWOŁ: TO SMUTNE, ŻE KLICZKO MIESZA SPORT Z POLITYKĄ

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Ukrainiec Władimir Kliczko domagał się bojkotu hitowej walki Saul Alvarez vs Dmitrij Biwoł, która czeka nas w najbliższą sobotę w Las Vegas. W Rosjaninie Biwole apele Kliczki budzą jednak smutek.

ANKIETA THE RING: CANELO 19, BIWOŁ 0, REMIS 1 >>>

- Nic nie mam przeciwko rosyjskim sportowcom, tu chodzi o politykę. Każdy, kto reprezentuje Rosję, powinien być w jakiś sposób ukarany i zawieszony. Tylko w ten sposób pokażemy Rosji, że świat jest przeciwko tej głupiej wojnie - powiedział kilka tygodni temu Kliczko.

- Kibicowałem Kliczce przez całą jego karierę. Lubię jego styl walki. Jako były sportowiec powinien jednak wiedzieć, że sport różni się od polityki. On teraz jest politykiem, to smutne, że miesza sport z polityką... Najważniejsze jest to, że kibice chcą zobaczyć moją walkę z Canelo - stwierdził Biwoł, mistrz świata WBA wagi półciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 05-05-2022 20:11:11 
A do tego bracia Kliczko to teraz bardziej celebryci. Zwykli ukraińcy giną, a im włos z głowy na tej wojence nie spadnie podobnie jak wychwalanego pod niebiosa Zełeńskiego. Zełeński sobie wczesniej z Putkiem piony zbijał, a swołocz niech się przejmuje tym teatrzykiem gdzie giną niewinni ludzie.
 Autor komentarza: Scross
Data: 05-05-2022 20:36:10 
A co mają robić jako bohaterowie narodowi i mężowie stanu? Putina jakoś pajacu na froncie nie widzę. Nie wyobrażam sobie aby kłyczki czy zełeński poszli na front i zmarli.
 Autor komentarza: DrX
Data: 05-05-2022 21:07:51 
na wojnie giną ludzie, którzy się nie znają, walcząc o interesy ludzi, którzy się doskonale znają
 Autor komentarza: BOXER
Data: 05-05-2022 21:14:15 
To są geny Banderowskie i jak jest wojna to Kliczko by wszystkich rozpruwał .Genów nie zmienisz.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 05-05-2022 21:39:31 
Wszyscy na tej wojnie swietnie zarabiaja, takze to sie szybko nie skonczy. USA, UK, Francja nie wysylaja dziesiatek tysiecy sztuk broni za darmo. Tam juz poszly setki miliardow oficjalnie i nieoficjalnie. Dlatego zamiast wymuszania pertraktacji pokojowych...nie, one nie sa nikomu potrzebne. A co do Biwola, to jest arcyciekawe, ze pozwalaja mu walczyc, acz tez mam mieszane uczucia gdzie jest granica niesienia odpowiedzialnosci za szefostwo swojego kraju przez np sportowcow zyjacych za granica, ciezko harujacych na SWOJE ZYCIE, przyszlosc...
 Autor komentarza: Scross
Data: 05-05-2022 21:40:03 
Myślę, że akurat Rosjanie dużo lepszych genów nie mają jak i Wesley94 jak i te nowe konta.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 05-05-2022 22:05:36 
Boxer

Tumanie to poczytaj o akcji Wisła. Każdy człowiek bez względu na flagę czy kolor skóry jest taki sam. Kiedy się go okłamuje, wpędza w nędzę, wpuści na front zmienia się w bestię wojny.
Powiesz chwalą Banderę, a my co robimy ze zbrodniarzem Łupaszką ? To samo, inna skala trochę ale czcimy morderców i bandziorów.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 05-05-2022 22:18:33 
"to smutne, że miesza sport z polityką"

Smutne to jest to ze ten cwel ktorego nazywacie w Rosji prezydentem, to zwykly zlamany chuj.....
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 05-05-2022 22:47:05 
Smutnym jest to, że ludzie giną w tej gównianej wojnie, panie Biwoł.
 Autor komentarza: pikawa
Data: 05-05-2022 23:30:20 
Smutne jest to, że sport koreluje z polityką. Już dawno pisałem, że ta walka nie powinna się odbyć, tak by ten parszywy chuj putler nie miał czym się pochwalić. To jedna z niewielu walk Cynamonu w której będę trzymał jego stronę.
 Autor komentarza: bokserowyznafca
Data: 05-05-2022 23:37:40 
@babyfat - w sumie specjalnie dla ciebie sie zajerestrowalem, bo smutna jest ignorancja.
Nie wiem czy ty sobie zdajesz sprawa z bestialstwa, ktore sie wydarzylo na Wolyniu? NIKT w taki sposob nie zabijal: 326 sposoby mordowania ludzi (https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331)
, tak zmyslne, ze do tej pory po 15 latach od przeczytania, jezy mi sie wlos na glowie. Robiono to wszystkim, dzieciom 5 letnim, kobieta, ciezarnym itd. Do tej pory zyja swiadkowie tych czasow, ktorzy cale zycie nosili ta traume jak widzieli jak im maltretura najblizszych. I teraz taki gosc jak ty pisze, ze "oj tam oj tam wszyscy sa bestiami" - no wlansie nie wszyscy, bo nie bylo takich rzeczy na taka skale, gdzie robili ci to twoi sasiedzi, ktorzy wydawali sie byc ok. Zydzi do tej pory pamietaja o swoich zameczonych przodkach, a ty tu wyskakujesz, ze olac, co tam. Smutne jest to, ze Ukraina ma takich bohaterow i ich czci! Nie bede juz nawet wspominam o SS Galizien i do tego do czego nawiazuje Azov...
CBOS robil badania od 1994 kogo lubia, a kogo nie lubia Polacy (https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2021/K_030_21.PDF). Wysoce prawdopodobe, ze z powodu Kresow, najbardzej po Cyganach Poacy nie lubili Ukriancow. Przez lata (przed odpowiednia polityke) stosunek ten znacnzie sie poprawial)
Wiec tak, rozumiem, ze teraz Ukriancy sie bronia, Rosja wywraca porzadek w Europie do gory nogami i jestesmy szlachectni i im pomagamy - jestesmy naprawde wielcy. Ale nie nalezy przy tym beszczescic pamieci szatansko pomordowanych, ktorzy przezyli pieklo na ziemi.. tak wiec prosze, daruj sobie takie komentarze, poczytaj, poszukaj archiwalnych zdjec i mam nadzijee, ze poruszy cie to do glebi duszy tak jak poruszylo mnie kiedy zobacyzlem to pierwszy raz. Bierzmy przyklad z Zydow, ktorzy tak szanuja swoich pomordowanych i dzieki ich podejsciu caly swiat oddaje im nalezy szacunek.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 05-05-2022 23:57:15 
bokserowyznafca

Ide juz spać serio. Ale zadałeś sobie trud więc, który doceniam.

Jestem przeciwnikiem nieustannej martyrologii. Porównywanie próby ZGLADZENIA całego narodu do oczywistej bestialskiej agresji pogromu.... cóż uważam że nie należy porównywać śmierci ze śmiercią, to nie wypada. Podałem przyklad który jak jeden z tysięcy zalewa historię konkluzją... To nie glaga, śni kolor skóry. To nie Niemcy są okrutnikami, nie Ukraincy tylko ludzie, człowiek zmanipulowany, mszczący się, okłamuje, biedny, zraniony. Jestem z tych tęczowych co chcą by ludzie soe szanowali niezależnie od barw, koloru skóry czy orientacji.
Pamięć tak, ale nie jako oręż w potyczkach przyszłości. Choc Jestem ateistą to wyznaję znane "przepraszam i proszę o wybaczenie ". Pozdrawiam serdecznie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 06-05-2022 07:58:07 
Typowe ruskie pitolenie: dla nich wojna to tylko polityka
 Autor komentarza: holy
Data: 06-05-2022 08:26:39 
A na wojnie świszczą kule
Lud się wali jako snopy
A najdzielniej biją króle
A najgęściej giną chłopy
 Autor komentarza: Boban81
Data: 06-05-2022 09:11:03 
@babyfat
Jesteś ignorantem i debilem. Ale niestety świat też takich nosi, niestety.
 Autor komentarza: mpjzb
Data: 06-05-2022 10:34:30 
Jasne, że na wojnie giną najczęściej zwykli ludzie. Jasne, że Zełeńskiemu, Kliczkom czy Putinowi i jego świcie włos z głowy nie spadnie. Ale takie gadanie Biwoła jest odrażające. Jak gościa lubiłem oglądać, a Cynamona szczerze nie trawiłem, tak w tej walce mam nadzieję że Meksykanin zamknie mu tą mordę.

Głos mera Kijowa jest słyszalny na świecie tylko i wyłącznie dlatego, że mówi nim tak słynny sportowiec. Ukraina jest dzień po dniu niszczona przez bestialskie siły Putina. Co z tego że Rosja traci bardzo wiele na tej wojnie, jak sporo ukraińskich miast zostało praktycznie zrównane z ziemią? Odbudowa będzie trwała latami. A życia wielu ludzi już nikt nie przywróci.

Kliczko ma rację. Rosję trzeba wykluczać gdzie tylko się da, a każdego sportowca który jawnie popiera Putina wykluczać z rankingów by świat o nich zapomniał. To oni sławią Rosję na swiecie. Zaczną potepieć reżim i dzialania Rosji na Ukrainie, to wtedy i ich głos będzie słyszalny. Tylko tak można zatrzymać tego chorego człowieka, bo sankcje ma w dupie, on na tym nie zbiednieje, tylko jego ciemny, zwykły lud.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 06-05-2022 10:49:10 
mpjzb
po takich tekstach Bawoła, również zaczynam trzymać kciuki za Canelo.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 06-05-2022 11:57:29 
@mpjzb
I tyle w temacie. Uderzać gdzie się da, żeby się opamiętali ... jako naród.


@Boban81
Twoja opinia napisana w tym stylu nic dla mnie nie znaczy.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-05-2022 11:59:39 
Temat dla mnie :D ale nie będę tutaj karcił dzieci pedałEnu ;p. Odsuwając emocje na bok Bivol ma racje. Tj. dlaczego osoba niezależna ma ponosić konsekwencje za czyny innych? Posiadanie obywatelstwa X,Y,Z nie jest równoznaczne z popieraniem decyzji na szczeblu państwowym. A pozbawianie kogoś majatku, możliwości zarobkowania z tutuły posiadanego obywatlestwa, wyznania, pogladow politycznych - to typowa segragacja, pierdolona komuna. Zupelłnie innym jest piętnowanie pewnych zachowań na arenie politycznej a zupełnie innym uderzanie w jednostke. Wyobraźmy sobie hipotetyczna sytuacje gdzie taki Kaczynski/Tusk/Czarzasty/JKM [niezaleznie kto podejmuje decyzje] nagle napada na Litwe/Slowacje - czy jego wyborcy (ktorzy kierowali sie przy wyborze jego programem wyborczym) winni odpowiadac finansowo (byc ograbiani - jak w przypadku jachtów lub pozbawiani możliwości zarobkowania - jak w przypadku sportowców) za jego decyzjee? Tak, ale tylko w przypadku jeżeli miał to w "programie", jeżeli nie miał to sam oszukaj swój elektorat, który był naiwyny ale nie powinien ponosic odpowiedzialnosci. Sam co prawda zawsze glosuje na niszowe partie (zgodnie z sumieniem), ktore nie maja wplywu na decyzyjnosc. Mimo wszystko zakladam, ze czesc userow jest zwolennikami wielkich partii (a wszystkie z nich juz rzadzily na przestrzeni ostatnich 2-3 dekad) - czy chcielibyscie odpowiadac za 1. Rozdawnictwo PiS ? 2. Zajebane 150 mld z OFE za rzadow PO ? 3. Kontrakt (najdrozszy) Pawlaka z PSLu? 4. Skrajne bezrobocie za rządów Lewicy ?
 Autor komentarza: Scross
Data: 06-05-2022 12:52:58 
@Marcinm, oczywiście. A dlaczego osoby niezależne z Ukrainy nie mogą trenować u siebie np w Kijowie czy Mariupolu? Skoro nie mogą trenować na równi z zawodnikami agresora, to tamci również powinni być wykluczeni według mnie. Sport to równość i współzawodnictwo. W przypadku Bivola sytuacja jest inna, jak wiemy Kanada.
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 06-05-2022 13:51:39 
Czy Biwoł popiera agresję?
Czy biega tam z karabinem ?
A może winni też byli paraolimpijczycy rosyjscy którzy trenowali do najważniejszego startu w życiu a też ich wykluczono z Tokio

Co innego Powietkin pieprzył głupoty.
Takich Rosjan należy potępiać a nie zwykłych ludzi Czy sportowców.
Żyją w państwie opresji gdzie za byle co można trafić za kratki .Jak pewien 16letni dzieciak który w minecrafcie symulował atak na siedzibę FSB i dostał 5 lat więzienia.
Ciekawe czy mieszkając tam byli byście tacy wyszczekani .

Zgadzam się całkowicie z Babyfat
 Autor komentarza: marcinm
Data: 06-05-2022 15:43:22 
@Scross
Mogą tam trenować, na własne ryzyko. Ten argument jest szczerze mówiąc śmieszny bo nie wydaje mi się, żeby reguła był trening rosyjskich zawodników w Rosji, ukraińskich na Ukrainie itd. Ja poruszam tutaj problem odpowiedzialności (głównie finansowej) a nie decyzyjności i możliwości osoby prywatnej (sportowca) za decyzje struktur państwowych. Grabienie lub ograniczanie obywateli kraju X (nawet jeżeli jest agresorem) tylko i wyłącznie ze względu na poglądy i obywatelstwo jest czymś na zasadzie jest skurwysyństwem. Kliczko to celebryci którzy wykorzustuja swoje niewatpliwe dokonania sportowe do gry politycznej, Bivol trzezwo zauwaza ze cos takiego jest niesprawiedliwe. Jeżeli międzynarodowy kongres żydów/murzynów/homseksualistów/demokratow/komunistów/faszystów/XXX uzna, że Polska to kraj antysemicki/rasistowski/homofobiczny/antydemokratyczny/antykomunistyczny/antyfaszystowski/antyXXX to Ty nie bedać jednym z ww (zwolennikow danej ideologii/
 Autor komentarza: Scross
Data: 06-05-2022 16:02:28 
I tak przecież ponosimy konsekwencję naszego rządu od kiedy wojują z szabelką w każdą stronę, jakby nie patrzeć podobny przypadek.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 06-05-2022 20:08:40 
Marcin, wojna to nie polityka. Napaść armii jednego państwa na drugie, czy Rosji na Ukrainę, czy USA na Irak, to agresja zbrojna a nie polityka, co dopiero jeśli tak jak teraz mamy udowodnione ataki na cywilów i zbrodnie wojenne. Sport powinien się trzymać z dala od sporów politycznych, ponieważ spory polityczne zależą od punktu widzenia i nie są rozstrzygalne w sposób obiektywny, natomiast tutaj sytuacja jest jasna i oczywista, jest jasna deklaracja OZN, itd. Obywatele Rosji niestety popierają tę agresję, dane niezależne pokazywały ok. 80%, teraz 70 parę %. Żołnierz rosyjski dokonujący przestępstw i zbrodni jest tylko zbrojnym ramieniem ruskiego społeczeństwa, które za to co zrobiło właśnie powinno być izolowane od cywilizowanego świata. Biwoł, pośrednio popierając inwazję, zasłużył sobie na ostracyzm.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 06-05-2022 20:56:34 
PS: daleko mi do lewactwa, którego nie lubię, ale bliski jest mi lewicowy sentyment jak np. u Babyfata. "Jestem z tych tęczowych co chcą by ludzie soe szanowali niezależnie od barw, koloru skóry czy orientacji." Gdyby wszyscy mieli takie podejście, nie byłoby ani tej inwazji, ani Wołynia.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 07-05-2022 23:08:51 
@marcinm aleś mnie kurwa zapętlił, no ja pierdole, ale serio @@@@@@ wczoraj miałem 40 urodziny i nie bardzo do teraz. Mało komu się to udaje :D gratuluję :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.