OSTATNIE SZLIFY BIAŁO-CZERWONYCH PRZED MISTRZOSTWAMI EUROPY

W Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu rozpoczęło się ostatnie, dwutygodniowe zgrupowanie kadry narodowej mężczyzn przed Mistrzostwami Europy w Erywaniu.

W międzyczasie część reprezentantów zaboksuje 13 maja w kolejnej gali cyklu Suzuki Boxing Night, organizowaneJ przez Polski Związek Bokserski.

- Mamy zaplanowane w Wałczu sparingi w międzynarodowym gronie, przyjadą na przykład Norwegowie. W naszym składzie są i zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Europy w Armenii, ale i zawodnicy, którzy rywalizują o miejsce w reprezentacji. Kilku z nich otrzyma szansę na SBN w Kielcach - mówi Wojciech Bartnik, trener polskiej kadry.

Powołania od selekcjonera otrzymali: Jakub Słomiński 48 kg, Paweł Brach 57 kg, Dawid Litke 57 kg, Jarosław Iwanow 60 kg, Ilia Bader 60 kg, Damian Durkacz 67 kg, Daniel Piotrowski 71 kg, Mateusz Urban 71 kg, Dominik Kida 71kg, Bartek Gołębiewski 75 kg, Mateusz Goiński 80 kg, Jakub Maścianica 80 kg, Tomasz Niedźwiecki 86 kg, Klemens Szczepaniak 86 kg, Mateusz Bereźnicki 92 kg i Oskar Safaryan +92 kg.

- Skład na Mistrzostwa Europy już się niemal wykrystalizował, ale cały czas monitorujemy formę i zdrowie zawodników. Chyba najlepiej aby przygotowani reprezentowali Polskę w Erywaniu - dodał Bartnik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992) i Mistrzostw Europy w Vejle (1996).

W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy biało-czerwoni walczyli z sukcesami w turniejach w Kownie i Usti nad Łabą. Dwa złote medale - w Litwie i Czechach, zdobył Damian Durkacz, olimpijczyk z Tokio.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.