TAYLOR I SERRANO NA DZIEŃ PRZED WOJNĄ W NOWYM JORKU

Jutro w nowojorskiej Madison Square Garden dojdzie do pojedynku Katie Taylor (20-0, 6 KO) z Amandą Serrano (42-1-1, 30 KO), być może największej walki w historii boksu kobiet. Oto jedne z ostatnich wypowiedzi obu zawodniczek przed jutrzejszą konfrontacją.

- Amanda Serrano nigdy nie walczyła z zawodniczką zbliżoną do mojego poziomu. Nie została naprawdę przetestowana. Ja zostałam. Zetknęłam się z problemami i to pomoże mi w sobotę - powiedziała Taylor.

- W dużych walkach zwycięża bardziej zdeterminowana. Jestem dumna z faktu, że zdołałam wygrać tak trudne walki jak pojedynki z Delfine Persoon czy Natashą Jonas. Musiałam w nich pokazać wiele serca. Tylko prawdziwe mistrzynie potrafią poradzić sobie w takich starciach - dodała Irlandka.

- Zawsze byłam pewna, że dojdzie do mojej walki z Taylor. Byłyśmy o nasz pojedynek wielokrotnie pytanie, media wywierały taki nacisk, że musiało do niego dojść. Nie spodziewałam się jednak, że skala tej konfrontacji będzie tak duża. Od czasu, gdy w jej promocję zaangażował się Jake Paul (niezwykle popularny youtuber i bokser - przyp.red.), zainteresowanie wystrzeliło do góry - stwierdziła Serrano.

- Udział w tym pojedynku to zaszczyt, zarobimy przy tym największe pieniądze w karierach. Jesteśmy z Katie w mekce boksu, czujemy wielką ekscytację - dodała Portorykanka.

Stawką walki Taylor vs Serrano będą należące do 35-letniej Irlandki pasy WBC, WBA, IBF i WBO wagi lekkiej. Taylor - mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni świata w boksie olimpijskim i zawodowa mistrzyni świata w dwóch kategoriach - jest liderką rankingu The Ring najlepszych zawodniczek na świecie bez podziału na kategorie. Mistrzyni świata siedmiu kategorii wagowych, 33-letnia Serrano zajmuje w tym zestawieniu trzecie miejsce, ale to właśnie ona jest faworytką bukmacherów.

Na koniec sprawdźcie transmisję z dzisiejszego ważenia przed wojną w Nowym Jorku. Oprócz walki wieczoru na gali Taylor vs Serrano zobaczymy tak ciekawe pojedynki jak Jessie Vargas vs Liam Smith i Austin Williams vs Chordale Booker.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Gazun
Data: 29-04-2022 20:30:55 
Kurs na Taylor wyższy niż na Serrano :) przy równej walce na punkty wygra raczej Taylor. Chociaż mam wrażenie że Irlandka wielokrotnie w swoich walkach pływała przez wchodzenie w bójkę a Amanda ma czym uderzyć.
 Autor komentarza: Gazun
Data: 29-04-2022 20:31:49 
Kurs zależenie od bukmachera w okolicach 2,20
 Autor komentarza: marcinm
Data: 29-04-2022 22:30:19 
Nie jestem fanem boksu kobiecego ale to chyba jedna z lepszych walk do zrobienia (pomijam ta Shields bo ona jednak jest duzo wieksza od tych kobitek). Wydaje mi się jednak, że Taylor jest już troche stara (nie mowie tutaj o wieku stricte bo tego sie u kobiet nie komentuje), mimo wszystko irlandka zawsze mi imponowala tym, ze w ringu naprawde boksuje - nie naparza sie jak wiekszosc pan-bokser tylko pokazuje umiejetnosci
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 29-04-2022 22:48:00 
Walka praktycznie 50/50. Madison Square Garden podobno wyprzedane ma byc. kibicuje Katie Taylor ale minimalnie bym obstawial Serrano, walka powinna byc dosc bliska, zobaczymy. Duza gala, 20tys kibicow a main event walka kobiet, 5 lat temu byloby nie do ponyslenia.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 30-04-2022 09:35:15 
Taylor ostatnio ciągnięto już za uszy, czego nie znoszę. Kibicuje Amandzie.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 30-04-2022 15:28:52 
Serrano wygra, boksuje bardziej po męsku niż Taylor.
 Autor komentarza: pankracy
Data: 30-04-2022 15:57:58 
Serrano wygra na punkty.Taylor jest już bardzo wyeksplatowana a ostatnie dwa lata to już zniżka formy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.