ANDY RUIZ JR vs LUIS ORTIZ 13 SIERPNIA W LOS ANGELES

Niemal dokładnie w siedemnastą rocznicę powstania ORG-a - prawdopodobnie ramach prezentu dla Was (...), na gali z serii PBC dojdzie do kolejnej walki na szczycie wagi ciężkiej.

A tak już poważniej - wiedzieliśmy wcześniej, że Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO) musi spotkać się z Luisem Ortizem (33-2, 28 KO). Bo kiedy ogłoszono jego walkę z Tyrone'em Spongiem, do akcji wkroczyli przedstawiciele PBC i okazało się, że Ruiz już wcześniej podpisał umowę na starcie z mocno bijącym kubańskim mańkutem.

Teraz Ruiz senior - ojciec byłego mistrza świata wagi ciężkiej, potwierdził datę. Jego syn i "King Kong" mają skrzyżować rękawice 13 sierpnia w Los Angeles.

- Mój syn jest bardzo zmotywowany. Ten facet nazwał go tchórzem, więc Andy go uciszy i pokaże światu, że wciąż należy do elity i nikogo się nie boi - zapowiada Ruiz Sr.

Ortiz w ostatnim występie pokonał przed czasem Charlesa Martina (TKO 6) w półfinale eliminatora do pasa IBF. Nie przystąpił jednak do ostatecznego eliminatora, właśnie przez ten pojedynek. Ruiz Jr pauzuje od niemal dokładnie roku, gdy wypunktował Chrisa Arreolę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 29-04-2022 11:50:27 
Trzymam kciuki za Andiego. Ortiza dopada już wiek. Andy fajny chłopak, choć sylwetką nie grzeszy to jednak pokazał Edzio i Antosiowi gdzie jest ich miejsce gdy ci chieli wepchnąć się na amerykański rynek. Na szczęście w Ameryce są więksi koneserzy boksu jak w europie i nie dali się nabrać na te Edziowe gadki. Oni mieli już kiedyś np takiego Granta, więc nie dali się nabrać na kolejnego kulturystę, natomiast z całym poważaniem potrafią docenić klasę Tysona Furego, widać że pojęcie w Ameryce o boksie jest o wiele wyższe jak u nas
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 29-04-2022 11:52:26 
Edzio to był w Kiepskich..
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 29-04-2022 12:12:56 
Super informacja. Wygrany z pojedynku powinien zostać wyznaczony do walki o wakat WBC, bo rozumiem że wielka gęba odda tytuł, skoro zakończył karierę. Co do faworyta, to stawiam na młodość, ale więcej powie mi waga Ruiza dzień przed pojedynkiem.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 29-04-2022 13:14:52 
to nie ta sama gala co rózanski -rivas ?
 Autor komentarza: bolos
Data: 29-04-2022 13:22:19 
Różański- rivas to ma być w Kolumbii
 Autor komentarza: Hugo
Data: 29-04-2022 13:54:04 
Dobre zestawienie. Ze względu na styl stawiam na Ruiza pod warunkiem, że nie przekroczy 275 funtów.
 Autor komentarza: Szymon2M
Data: 29-04-2022 14:34:27 
Przy Ceteris Paribus Ortiz go brutalnie znokautuje. Styl robi walkę. Kubańczyk uwielbia przeciwników którzy na niego idą jak np. Jennings. Przerażająca kontra lewym podbródkowym przy pójściu Ruiza do przodu z lewym prostym z nóżkami z tyłu i bach. Ortiz dostaje mandatory.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 29-04-2022 15:59:29 
@Szymon
Ortiz uwielbia przeciwników, którzy na niego idą, ale zwłaszcza takich z dziurawą obroną. A gruby skurczybyk Ruiz ma znakomitą obronę, na która składają się bardzo szczelna garda i świetny balans. Popierdala taki świńskim truchtem jednostajnie do przodu, kiwając się na boki i nie bardzo wiadomo, jak się do niego dobrać. Generalnie sposoby są dwa. Albo szybko go obskoczyć i przyłożyć z boku albo obszernym sierpowym ominąć gardę i w ucho. Potrzeba jednak do tego albo szybkich nóg albo bardzo długich rąk, a Ortiz nie ma ani jednego ani drugiego. Pozostaje metoda walki "na zajączka" pozytywnie wypróbowana przez Joshuę w rewanżowej walce, ale do tego z kolei potrzebna jest kondycja, której 43-letniemu (lub starszemu) Kubańczykowi w pewnym momencie może zabraknąć. A wtedy hipopotamek dopadnie go gdzieś w narożniku, przyciśnie brzuchem do lin i utłucze bądź zamęczy. Tak widzę tę walkę, choć oczywiście mogę się mylić.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 29-04-2022 20:19:05 
Z tą walką jak dla mnie ciężko do typowania, jakoś jestem za Orizem, mimo, że wiem, że to już dziadzia :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.