DURKACZ I NIEDŹWIECKI WYGRALI TURNIEJ W USTI NAD ŁABĄ

Bardzo dobrze spisali się polscy pięściarze w Usti nad Łabą, turnieju będącym sprawdzianem przed majowymi Mistrzostwami Europy w Armenii. Złote medale zdobyli Damian Durkacz (-67kg) i Tomasz Niedźwiecki (-86kg).

Srebrne krążki dołożyli Jakub Słomiński (-51kg), Paweł Brach (-57kg), Mateusz Goiński (-80kg) i Mateusz Bereźnicki (-92kg), a brązowy Bartosz Gołębiewski (-75kg).

W dzisiejszych walkach finałowych Damian Durkacz, olimpijczyk z Tokio, wygrał z reprezentującym Czechy Kelvinem Sequessą, zaś Tomasz Niedźwiecki pokonał Węgra Petera Tallosiego.

W innych czwartkowych pojedynkach o złote medale - również zakończonych na punkty, Polacy przegrywali z Brazylijczykami - Słomiński z Ruanem Pablo de Jesusem, Brach z Gabrielem Luizem Oliveirą i Bereźnicki z Keno Machado, aktualnym wicemistrzem świata w wadze -86kg.

Niestety do finału kategorii -80kg nie mógł przystąpić Mateusz Goiński. Powodem była kontuzja. Bez walki po złoto sięgnął Walijczyk Taylor Bevan.

Łącznie na czeskim ringu, od poniedziałku, polscy pięściarze stoczyli 19 pojedynków (nie licząc walkowera), z których wygrali 12.

Z grona podopiecznych trenera kadry narodowej Wojciecha Bartnika w Usti zabrakło - ze względów zdrowotnych, Oskara Safaryana (+92kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.