RUIZ JR: JOSHUA MOŻE ZREWANŻOWAĆ SIĘ USYKOWI, MUSI BYĆ AGRESYWNY

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) zanotował dwie porażki. Za pierwszą - z Andym Ruizem Jr (34-2, 22 KO), zdążył się zrewanżować. Za drugą - z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), będzie miał szansę zrewanżować się już w lipcu.

Pierwszy w historii meksykański mistrz wszechwag wierzy, że AJ-a stać na odzyskanie pasów IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Nie ukrywa jednak, iż będzie ściskał kciuki za Ukraińca.

- Joshua może zrewanżować się Usykowi, stać go na to. Musi po prostu być agresywniejszy, tak jak był na początku kariery. Musi toczyć walkę na swoich zasadach. Dopóki będzie wywierał pressing, wyprowadzał dużo ciosów połączonych w kombinacje i sprawi, że Usyk nawet przez moment nie będzie czuł się komfortowo, na pewno może go pokonać i udanie się zrewanżować. Ale osobiście będę trzymał za Usyka - mówi "Niszczyciel".

Przypomnijmy, że Ruiz w najbliższej walce ma spotkać się w lecie z Luisem Ortizem (33-2, 28 KO). Niedługo powinniśmy poznać konkretną datę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Scross
Data: 28-04-2022 13:37:38 
Słuchanie smalca raczej nie jest drogą dla Joshuy inna sprawa, że murzyn nikogo nie słucha.
 Autor komentarza: Tommmy
Data: 28-04-2022 13:42:40 
Ta wypowiedz Ruiza moznaby kopiowac jako frazes do zastosowania w przypadku 99% walk rewanzowych.
Oto probka do rewanzu Joshua-Ruiz:

"Joshua może zrewanżować się Ruizowi, stać go na to. Musi po prostu być agresywniejszy, tak jak był na początku kariery. Musi toczyć walkę na swoich zasadach. Dopóki będzie wywierał pressing, wyprowadzał dużo ciosów połączonych w kombinacje i sprawi, że Ruiz nawet przez moment nie będzie czuł się komfortowo, na pewno może go pokonać i udanie się zrewanżować."

:)
 Autor komentarza: Marduk
Data: 28-04-2022 14:08:10 
Pytanie czy AJ ma na tyle dobrą szczękę, żeby wchodzić w półdystans wywierać presję. Druga sprawa to wywieranie presji jest dość męczące, a AJ przez chwilę robił z siebie kulturystę z nadmierną ilością mięśni. Z Ruizem w pierwszej walce wchodził w półdystans i jak to się skończyło wszyscy widzimy, nawet Usyk potrafił nim wstrząsnąć. AJ szklankę ma taką samą jak Władek Kliczko co musiał się przerzucić na styl - cały czas dystansuje przeciwnika jabem, a jak skróci dystans to klincz i wieszanie się na przeciwniku. Nic dziwnego, że po walce z Povietkinem przezywali ko Klinczko
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 28-04-2022 15:05:51 
Scross
inaczej - tak mocno zaangażował się w słuchanie wszystkich doradców z całego świata, że nikogo nie słyszy.
Marduk
może i robił z siebie kulturystę ale to ten typ. Nawet jeśli będzie pląsał na rzęsach to nie przygotuje się kondycyjnie aby dotrzymać kroku Usykowi na pełnym dystansie, zwłaszcza przy ciągłym pressingu. Dżoszua w tej walce musi zaryzykować - to jego jedyna szansa. Tak więc agresja i pressing zapewne doprowadzą go do zguby ale są jedyną drogą dającą jakieś małe szanse na sukces. I ta droga będzie mu się drastycznie zwężać w miarę jazdy... a jazda będzie przednia.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 16:32:47 
Joshua nie wiele umie, ani nic w klinczach, ani żadnego brudnego boksu. Teraz widać jak jest on ograniczonym bokserem np w porównaniu z Furym, który mógłby walczyć z Usykiem w zasadzie na każdy sposób, z jakim skutkiem? Moim zdaniem wygrałby, choć pewnie nie bez problemów.
Joshua może pójść na wybitkę, moim zdaniem skończy się to nokautem na nim, albo boksować tak jak potrafi, czyli jak w ostatniej walce. Biorąc pod uwagę że Usyk raczej będzie przygotowany gorzej niż w pierwszej walce, przez sprawy z wojną a Aj trochę się poprawi + pomoc sędziów to uważam że ma naprawdę szanse i wybitka to nie jest jedyna opcja dla niego
 Autor komentarza: Tommmy
Data: 28-04-2022 16:42:42 
@Ziomus, z tym twierdzeniem, ze A.Joshua niewiele umie to bym nie przesadzal. W koncu dal kilka dobrych walk i deprecjonowanie go nie ma sensu.
Prawda jest, ze w zetknieciu z rywalami boksujacymi niewygodnie (klincze, presja) A.Joshua sie gubi i traci rezon, co rywale sprytnie juz wykorzystywali. Ale zawsze jest grozny i moze latwo odwrocic losy pojedynku. On ma ewidentnie problem z koncentracja po mocnych ciosach i pewnie teraz po walce z Usykiem (bez wzgledu na wynik) beda mu dobierac ostrozniej rywali.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 16:55:50 
Może się źle wypowiedziałem, nie chodziło mi że nie wiele umie, tylko zakres jego umiejętności jest bardzo wąski w porównaniu do tego co prezentuje Fury czy Usyk i sposób w jaki może rozegrać walkę ograniczony do 1-2 stylów, gdzie taki Tyson może zawalczyć na każdy sposób.
 Autor komentarza: Tommmy
Data: 28-04-2022 17:00:32 
Moim zdaniem A.Joshua ma szeroki wachlarz umiejetnosci, tylko po mocnych ciosach sie usztywnia i traci pewnosc, a przy klinczach traci zupelnie pomysl jak "ugryzc" rywala. Po walce z Kliczka wydawalo sie sztabowi Joshuy, ze maja swiat u stop, ale okazalo sie, ze tak nie jest. Najpierw meksykanski grubasek (z silnym kopytkiem) pokazal, ze mozna go ograc, a pozniej szybszy i bardziej sprytny Usyk pokazal, ze waga ciezka to tez dobre nogi, a nie miesnie.

Poczekajmy na rewanz, to przyszlosc Joshuy bedzie jasniejsza.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 17:01:40 
w zasadzie po Aj możemy spodziewać się tylko 2 sposobów w jaki rozegra tą walkę, albo zawalczy tak jak ostatnio, albo pójdzie na wybitkę. Nie jestem w stanie odgadnąć innych scenariuszy, bo raczej w inny sposób już nie nauczy się walczyć
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 17:07:20 
Tommmy to że byli przekonani że mają świat u stóp, to był poważny błąd bo wielu obserwatorów widziało masę błędów Joshuy w tej walce i elementów do poprawy. Częściowo te poprawy zostały wprowadzone ale dopiero po walce z Ruizem. Osobiście nie widziałem w Antosiu po tej walce z Kliczką, dominatora na lata, tak jak to było przedstawiane np w mediach, bo za dużo tych mankamentów było, a sam Kliczko też już miał bodaj 41 lat. Nie kupuję tego że w tym wieku miał najlepszą formę, po prostu w konfrontacji ich dwóch stylów wyszła bardzo efektowna walka, można by rzec na śmierć i życie. Natomiast Fury pokazał jak bezproblemowo i efektywnie pokonać Kliczkę, gdy ten był niepokonany i 2 3 lata młodszy, co w tym wieku robi ogromną różnicę. A że Kliczko nie wyglądał w tej walce dobrze, to mamy teraz przykład Whyte który wyglądał świetnie w walkach przed Furym, a tak samo został zneutralizowany przez Furego i nie mógł realizować tego co wcześniej. Moim zdaniem ta walka Joshua Kliczko jest niepotrzebnie mitologizowana i przedstawiana jako jakiś życiowy sukces Antka, proszę sobie pomyśleć jakie były by głosy jakby np Mike Tyson tak się męczył z Holmesem
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 17:14:09 
*niepokonany przez prawie dekadę chyba
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 28-04-2022 18:25:42 
Nie przepadam za Antonio ale jednego Nie można mu odmówić.
On nie pęka.
Gdy dostał od Małego Grubaska od razu wziął rewanż.
Teraz podobnie ,dużo osób mu odradzało natychmiastowy rewanż z Usykiem ,chyba nawet Lennox a on i tak aktywował klauzulę

Podobnie Wilder po tym jak Fury ring nim wytarł w drugiej walce.
Mógł wziąść kasę za darmo ale nie chciał.
I dlatego nie zobaczyliśmy jednej z największych walk w historii a napewno na rynku brytyjskim .
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 28-04-2022 18:28:51 
Bo ta z Dyliankiem The BodyHaczerem zgromadziła komplet na Wembley .
A ile by mogła zgromadzić publiczności walka Antonio vs Gypsy?
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 19:17:06 
to prawda stadion pękałby w szwach, rekordy Ppv w Gb. Dlatego Eddzio chyba najbardziej płaczę że Fury na emeryturze, a wiemy jak łasy jest na kasę.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-04-2022 19:19:13 
najlepsze byłoby to jakby Przedłaczek zył znowu marzeniami, do czasu walki a potem bolesna weryfikacja tak jak zawsze
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.