NIKOLAS PAWLIK SREBRNYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW

Nikolas Pawlik (-48kg) odniósł wielki sukces i został wicemistrzem Europy juniorów (do lat 18). W dzisiejszym finale w Sofii polski pięściarz niestety przegrał z Azerem Kananem Babajewem 0:5. W czwartek o złoto ME powalczy jeszcze Aleksandra Jankowiak (-66kg).

Zawodnikowi Bytomskiej Akademii Boksu nie udało się zdobyć trzeciego dla Polski złotego krążka w historii MEJ. Na najwyższym stopniu podium stanęli Krzysztof Pierwieniecki w 1972 roku i Andrzej Gołota w 1986 roku.

Po dwóch rundach pojedynku Nikolas przegrywał 18-20, ale nie rezygnował i zaciekle walczył do końca. W trzeciej rundzie zwyciężył 4:1 i należy żałować, że rywalizacja nie potrwała dłużej. Ostateczny werdykt 0:5 (28-29, 28-29, 28-29, 28-29, 27-30).

Srebrny medal Pawlika jest wspaniałym osiągnięciem. Młody bokser powtórzył sukces m.in. Kamila Offmana (91 kg), który był dotąd ostatnim polskim finalistą ME Juniorów - w 2016 roku.

Jutro o tytuł mistrzowski powalczy jeszcze Aleksandra Jankowiak (Sporty Walki Rawicz). Spotka się z Rumunką Crinutą Sebe.

Po brązowe medale sięgnęły: Aleksandra Cyrek (60 kg/BKS Jastrzębie-Zdrój), Julianna Rutkowska (63 kg/Sporty Walki Piła), Oliwia Czerwińska (70 kg/Wda Świecie) i Weronika Bochen (+81kg/Berej Boxing Lublin).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.