DAMIAN JONAK: MUSZĘ BYĆ OSTRY JAK BRZYTWA

- Muszę być ostry jak brzytwa i ostatecznie rozwiać wątpliwości, kto jest lepszym pięściarzem. Najlepiej zwyciężając przed czasem - mówi Damian Jonak (41-1-2, 21 KO), który 22 kwietnia w rodzinnym Bytomiu po raz trzeci w karierze spotka się z Andrew Robinsonem (26-5-2, 7 KO). Na razie bilans jest korzystny dla Brytyjczyka - wygrana i remis. Transmisja w TVP Sport. Bilety na ebilet.pl.

- Po raz trzeci i ostatni wchodzę do ringu z Andrew Robinsonem. Jestem przekonany, że w magicznym miejscu, jakim jest Hala na Skarpie, wyjaśnimy wszelkie niedomówienia związane z naszymi dwoma wcześniejszymi pojedynkami, w katowickim Spodku i w Radomsku. Bokserska trylogia to coś pięknego. Fajnie, że udało się do niej doprowadzić, a co więcej każda nasza walka jest pełna emocji i... niepewności co do werdyktu. Kibice oczekują takich starć, dlatego znów się zmierzymy - powiedział Jonak.

Galę w Bytomiu, rodzinnym mieście Damiana, organizuje Tymex Boxing Promotion we współpracy z Queensberry Polska i MB Promotions.

- W historii boksu niewiele było trylogii. I ja, i Andrew mamy swoje lata, ale boksujemy na dobrym poziomie, dlatego zgodziliśmy się na definitywny bój. Raz na zawsze rozstrzygniemy nasze spory, najlepiej w momencie aż któryś padnie na matę ringu. Byłoby wspaniale wygrać przed czasem - dodał polski bokser.

Jonak wychował się w dzielnicy Szombierki, czyli tam gdzie znajduje się Hala na Skarpie. - Przeprowadziliśmy się tam, kiedy miałem 10 lat i wkrótce zacząłem treningi w klubie Szombierki. Cieszę się, że znowu powalczę w hali, do której mam ogromny sentyment. To w niej uczyłem się boksu, przepięknej sztuki walki. Mieszkałem kilkaset metrów w linii prostej od tego obiektu.

Dla Damiana to będzie 45. walka w profesjonalnej karierze. Dwa dni po gali skończy 39 lat. Jest jednym z najstarszych czynnych bokserów w naszym kraju.

- Czasem eksperci przypominają mi, że jestem po najlepszym okresie kariery, ale zapominają też, że nigdy nie dostałem prawdziwej szansy, nie otrzymałem możliwości stoczenia walki życia. Dlatego jest mi miło, że będąc na sportowej emeryturze mogę rywalizować z solidnej klasy rywalem, jakim jest Robinson. Wiem, że w międzyczasie wygrał walkę w Birmingham, ale ja muszę przede wszystkim skupić się na sobie. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony - ocenił Jonak.

Przed pojedynkiem zaplanowanym na 22 kwietnia mówi wprost: - Muszę trzymać się swojej taktyki, walczyć konsekwentnie, to jest szczelna garda i krótkie, ale mocne serie uderzeń. Frajersko dostałem kilka ciosów, nie wyłapałem ich i to było dla mnie niezrozumiałe. Andrew jest twardym zawodnikiem, ale nie uważam go za super technicznie wyszkolonego, do tego jego ruchy między linami są takie spowolnione, jakby spóźnione. Nie zmienia to faktu, że to bokser niewygodny stylowo. Myślę, że czuje się znacznie młodziej niż na 38 lat. Ja także zdaję sobie sprawę ze swoich błędów. Koniecznie trzeba je wyeliminować. Nie mogę opuszczać rąk i zbytnio się rozluźniać. Ciężko pozbyć się pewnych przyzwyczajeń, lecz nie ma wyjścia.

Gala na Śląsku będzie gratką dla kibiców miejscowych bokserów, ale nie tylko. W Bytomiu wystąpią również Tomasz "Zadyma" Gromadzki (11-4-1, 3 KO), Stanisław Gibadło (7-0), Martin Gottschall (3-0, 1 KO), Remigiusz Smoliński (3-1, 1 KO), Aleksander Jasiewicz (3-1), Kamil Młodziński (15-5-4, 7 KO) i Wiktor Szadkowski (3-0, 2 KO). Warto przypomnieć, że prezydenta miasta Bytom Mariusz Wołosz jest byłym bokserem. Razem z nim Damian Jonak, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2001 roku, trenował w Szombierkach u Mariana Łagockiego i Marka Okroskowicza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-04-2022 11:56:07 
i jak Polsilver, w dodatku zalatuje Brutalem:)

lokalnie może poszaleć i przy dobrym matchmakingu będą to interesujące widowiska.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 20-04-2022 15:03:33 
Teraz z Jonakiem na solo nie wygrasz. On bardzo dużo czyta, odświeża umysł i będzie k... jak brzytwa!
 Autor komentarza: garylinker
Data: 20-04-2022 16:37:16 
Z chęcię obejrze. Pierwsze dwie walki zacięte i emocjonujące. Jak na nasze ringi to stały również na wysokim poziomie sportowym.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 20-04-2022 17:03:21 
PS: dla młodszego pokolenia, warto sobie wpisać Oleksy + brzytwa :)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-04-2022 17:06:44 
Druga walka była ciekawa.
No gdyby Jonak miał lepszą kondycję (lub nie zebrał czegoś na schaby co go osłabiło) to wyglądałby lepiej.
Liczę na fajną walkę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.