KLICZKO: NATYCHMIAST POTRZEBUJEMY CIĘŻKIEJ BRONI Z NIEMIEC

Witalij Kliczko (mer Kijowa) i Władimir Kliczko - byli mistrzowie świata wagi ciężkiej - przez lata prowadzili swoje kariery w Niemczech i mają silne związki z tym krajem, ale dziś, podczas wojny, którą putinowska Rosja rozpętała w ojczyźnie braci, nie wahają się i krytykują postawę niemieckiego rządu.

- Natychmiast potrzebujemy ciężkiej broni z Niemiec. Każde opóźnienie kosztuje życie. Jak wielu ludzi nadal musi umrzeć na Ukrainie, dopóki nie zostanie dostarczona ciężka broń? Liczy się każda godzina! - powiedział Witalij Kliczko.

- Kraju nie da się obronić pięściami, potrzebujemy broni, by przywrócić pokój (...) - dodał Władimir Kliczko.

Media donoszą o bezspornych i wstrząsających rozmiarów przedwojennych powiązaniach pomiędzy czołowymi politykami SPD (partii kanclerza Olafa Scholza) a rosyjskimi władzami - chodzi zwłaszcza o byłego kanclerza Gerharda Schroedera, prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera i premier landu Meklemburgia-Pomorze Przednie Manuelę Schwesig.

Niemcy powoli ustępują pod presją zewnętrzną i wewnętrzną, ale robią to w mało przekonujący sposób i tracą pozycję lidera Unii Europejskiej, być może bezpowrotnie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 19-04-2022 19:14:54 
To szkopy w końcu są za ukrainą czy z ruskimi trzymają? Bo już sam nie wiem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-04-2022 19:35:35 
A cu to wiedzieć, Ukraina jest Amerykańska i walczy w imieniu kowbojów, Niemczy czy Francja nie będą skorzy do angażowania się mocniej w ten konflikt, chyba że USA ich jakoś zmusi. Konie pociągowe Europy mają grube interesy z Rosjanami, którzy chcieliby być w systemie europejskim, czerpiąc z niego całymi garściami. Stany walczą o swoje przywództwo, bo jak ich stąd wypchną zastępując Rosją to ich rola ulegnie marginalizacji, tak samo jak i Polski, która jest pod ich protektoratem w tej części świata. Pytanie co mają do zaoferowania Chińczycy z Rosjanami z naszej perspektywy?, bo zawsze powinniśmy mieć na względzie swój interes i kierować się własną racją stanu. To jest fundamentalne pytanie w tworzącym się na naszych oczach nowym ładzie. Niestety nie znam odpowiedzi, ale może ktoś z forumowiczów dysponuje taką wiedzą i się podzieli.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 19-04-2022 21:22:08 
@puncher48
Cholernie nie podoba mi się obowiązujący aktualnie amerykański porządek świata. Buta, arogancja, poprawność polityczna, przyznawanie sobie większych praw (nawet w boksie), niesprawiedliwość, wymuszanie szantażem ustępstw na innych krajach, wywoływanie wojen z lada powodu, kpiny z prawa międzynarodowego, księżycowa ekonomia, globalizacja kulturowa, upadek szkolnictwa, ogłupiająca propaganda itp itd. Jednak bałbym się zamiany tego stanu rzeczy na ład zaprowadzony przez Chińczyków, a tym bardziej "ruski mir" autorstwa Putina, które pachną mi światowym gułagiem. Niech Bóg i Ukraińcy nas bronią przed takimi zmianami.
 Autor komentarza: pikawa
Data: 19-04-2022 21:49:03 
puncher48
Zapytaj pierwszego lepszego Bialorusina czy Czeczenia (nie myl z kadyrowskimi kurwami), co im zaoferowała Moskwa. Zaspokoisz swoją ciekawość. Patrząc chociażby z perspektywy uzbrojenia czy "sztuki wojennej", mają do zaoferowania nic albo bardzo mało.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 19-04-2022 22:01:12 
Szkopy kombinują i próbują nas oszwabić! Klasycznie
Szkopy i Żabojady to sowieckie urwy.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 19-04-2022 23:01:27 
Scholz i niemiecka polityka odnosnie Ukrainy to jest skandal. Po ostatnim przemowieniu po prostu rece opadaja:

- NATO nie wlaczy sie bezposrednio w konflikt
- Bundeswehr'a wyczerpala zasoby i nie ma nic dla Ukrainy
- Ukraina moze kupowac bron od niemieckich producentow (ale Bundestag moze liste zawetowac)
- Nie sprzedamy Ukrainie Marderow (po raz setny) a za chwile probuje je pogonic Grecji za 100m euro
- itd

Ogolnie szczyt skurwysynstwa, wyglada to troche tak jakby celowo przeciagal i gral na zwloke liczac ze rosja szybko wygra i problem sam sie rozwiaze....W kuluarach pewnie po cicho dyskutuje jak tu rosji zbytnio "nie urazic" w prspektywie wspolpracy gazowej po wojnie. Niemcy to zwykle kur...y, od zawsze knuli z ruskimi.

Gardze zarowno jednymi jak i drugimi.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-04-2022 10:11:15 
Elrey, ale nie raz już było mówione, że w skali międzynarodowej liczą się interesy, a wewnętrznie to pobawimy się w wartości. Tak było zawsze, tak będzie i teraz.

Pikawa, akurat w kwestii zbrojenia zaopatrują zarówno Chiny, jak i Indie, a pewnie i mniejsze kraje się znajdą. Dorzucając do tego nośniki energii, czym Rosjanie stoją, to są ważni, w dodatku obrotowi, tak więc, albo odwrócony Kissinger, lub porozumienie chińsko - rosyjskie z czym mamy do czynienia w chwili obecnej(nie mylić z sojuszem) ostatecznie bezstronność, niemniej ich gospodarka jest dosyć monotonna i uzależniona od pewnych kwestii, ale i uzależniająca.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 20-04-2022 10:30:06 
Ale w Mediach UKRAINA wygrywa .Ruskie paplają sie w błocie.
Filmy są na youtubie jak czołgi się ruskch palą .
W Realiach to Rosja ma juz wschód i to było pewne .
 Autor komentarza: ELREY
Data: 20-04-2022 15:37:38 
@BOXER

Rosja ponosi gigantyczne straty, to sa fakty. Pod Kijowem odniesli gigantyczna porazke. Ponad 20,000 tys ruskich nie zyje, tysiace jednostek sprzetu zostaly zniszczone, unierucomione lub przejete.

W realiach rosja wcale nie ma wschodu, ma jedynie czesci separastycznych republik (ktore miala i tak od 2014) i tymczasowa kontrole nad niektorymi wioskami. Reszta to terytoria ktore przechodza z rak do rak i w ktorych tocza sie walki. Poza tym nie zdobyla zadnego znaczacego miasta. Dodatkowo mapy pokazujace "czerwona fale" na wschodzie sa mylace. Tam gdzie cale terytorium jest czesto pokazane na czerwono w praktyce czesto zajete sa tylko glowne drogi i wezly komunikacyjne ktore stosunkowo latwo odbic / zniszczyc.

Poza tym pamietaj o taktyce Ukraincow, ktorzy czesto ruskich "wpuszczaja" na swoje terytorium, rozciagaja cala linie frontu, organizuja zasadzki, odcinaja od zaopatrzenia i powoli wykrwawiaja....Zobaczysz ile z ich "zdobyczy" utrzyma sie po wojnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.