HAYE: JOSHUA NIE POWTÓRZY TYCH BŁĘDÓW, NIE MOŻE BOKSOWAĆ Z USYKIEM

Walczyć na krawędzi, momentami nawet przekraczać reguły, a przede wszystkim wykorzystać przewagę warunków fizycznych - oto rady Davida Haye'a dla Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) przed rewanżem z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

Brak wciąż konkretów, na ten moment wydaje się jednak, że druga walka pomiędzy mistrzami olimpijskimi sprzed dekady odbędzie się 23 lipca w Arabii Saudyjskiej. Oni dają najwięcej.

- AJ zrobi w rewanżu to, co powinien zrobić w pierwszej walce. Musi boksować na granicy, do tego stopnia, by sędzia musiał go upominać. Momentami walczyć nawet nieczysto, on nie może drugi raz boksować z Usykiem, to był błąd. Jest przecież dużo większy, a w ogóle tego nie wykorzystywał. Zrobił wszystko odwrotnie niż zakładałem. Poza rozmiarami powinien być zbyt silny fizycznie i za mocno uderzać dla tego rywala. Powinien przejść do półdystansu i wykorzystać swoje atuty. Wierzę, że tym razem zawalczy inaczej i odzyska pasy. Nie popełni drugi raz tych samych błędów - uważa "Hayemaker".

Pod koniec września ubiegłego roku po dwunastu rundach sędziowie punktowali na korzyść Ukraińca 115:113, 116:112 i 117:112. Tym samym Usyk odebrał Joshui pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 15-04-2022 12:44:32 
Boże, już mdli mnie, kiedy kolejny raz eksperci mówią o tych strasznych błędach, które popełnił Joshua, a których musi się wystrzegać, by wygrać.
Czyli rozumiem, że Anthony J. całą walkę "tkwił w błędzie", nie potrafiąc go: a) dostrzec i b) skorygować? A dlaczego tego nie zrobił?
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 15-04-2022 13:23:10 
trener od czego jest ?
 Autor komentarza: Marduk
Data: 15-04-2022 13:30:38 
Niestety, ale Antek ma za słabą szczękę, on się niektórych ciosów Usyka bał, w drugiej walce z Ruizem unikał półdystansu jak ognia. On nie wjedzie w niego w półdystans jak dzik w żołędzie, bo po prostu będzie zbyt duża obawa o nokaut. Choćby się zesrał to szczęki nie poprawi. Stał się takim słabszym Władkiem. Władkowi zarzucono, że walczy asekuracyjnie - jab na dystans i od razu klincz jak ktoś się zbliży no sory, ale po prostu Władek Kliczko nie chciał zaliczać kolejnych desek.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 15-04-2022 14:10:20 
Niektórzy po prostu nie chcą widzieć, że w pierwszej walce Usyk go wyprzedzał w akcjach i kontrował. Ustawiał się sprytnie pod takimi kątami, że Antoni chuja mógł mu zrobić. A kontra z końcówki 3 rundy ustawiła obraz reszty walki. Joshule ugięły się tam nogi, zrobił minę kota srającego na pustyni w czasie gradobicia i na resztę walki zamknął się w sobie.
Jedyna szansa lalusia jest w tym, że wojna odcinęła na Ukraińcu większe piętno niż on sam myśli i nie przygotuje się w pełni. Dziwne jest też to, że rewanże po przegranych walkach tego prześlicznego murzynka odbywają się w kraju Szarej Mordy.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 15-04-2022 14:25:13 
brawo sekundant, w końcu ktoś z obiektywnym podejściem do sprawy, prawda w 100 %, szkoda że na tym forum zamiast jakiejś analizy większośc potrafi tylko obrażać Furego. Walczy się tak jak przeciwnik pozwala, to nie Antoś "nie był sobą", albo "źle zawalczył taktycznie" tylko przy jego ograniczeniach, Usyk na tyle mu pozwolił
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 15-04-2022 14:26:32 
analogicznie do walki Fury Kliczko, tam też to nie było żadne że "Kliczko nie był sobą" tylko jego atuty zostały zneutralizowane przez Furego
 Autor komentarza: Scross
Data: 15-04-2022 16:12:14 
@Ziomus
Myślę, że Joshua chciał grać kartą "nokautu" ale po 2-3 rundach już wyczuł szybkość Usyka i jak ciężko mu zrealizować swój plan, a po 8 już był tylko workiem do obijania.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 15-04-2022 16:37:07 
bardzo chciałbym zobaczyć Antka nacierającego, wykorzystującego swoje warunki fizycznie, wieszającego się na rywalu. Tylko jest jeden problem nigdy nie widziałem żeby w ten sposób walczył. Ja obstaje przy tym że musi robić to co potrafi najlepiej, ale żeby to było bardziej efektywne powinien jeszcze schudnąć. Może jak będzie mógł sobie pozwolić na więcej przyśpieszeń to w końcu czymś trafi, a uderzyć ma czym, choć nie jest to jakieś dewastujące pojedyncze uderzenie. Z drugiej strony wygląda jednak na to że Usyk też ma czym przyłożyć, a wobec niezbyt dużej odporności na ciosy Aj i faktu że czasami gdy już otrzyma cios, to potem myślami znajduje się już po za walką to może wystarczyć. Mam tylko nadzieję że czynniki poza sportowe nie będą mieć wpływu na występ Usyka i zobaczymy najlepszy boks Antosia I Oleksandra
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.