WŁADIMIR KLICZKO: MOJA WDZIĘCZNOŚĆ DLA POLAKÓW NIE ZNA GRANIC

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Władimir Kliczko zwrócił się do Polaków, dziękując nam za wsparcie dla Ukrainy podczas zbrodniczej wojny, jaką prowadzi w ojczyźnie Kliczki putinowska Rosja.

- To, co wydarzyło się w Buczy (mowa o masakrze ludności cywilnej - przyp.red.), przekracza ludzką wyobraźnię. Umarli moi rodacy, w tym kobiety i dzieci, którzy zostali celowo wymordowani przez Rosjan. W sposób wyjątkowo bestialski pozbawiono ich życia: strzałem w tył głowy, ze związanymi z tyłu rękami - powiedział Kliczko w rozmowie z TVP Info.

- Zdrowy umysł nie może tego pojąć. Napaść na nasz kraj nie miała najmniejszego sensu. Gdy jednak słyszy się, że według Rosjan Ukraina jest pomyłką historii, to widać, że mamy do czynienia z sowieckim imperializmem w czystej postaci (...) - dodał Ukrainiec.

- (...) Lepiej jest walczyć, kiedy wiesz, że twoja rodzina jest bezpieczna. Chcę z całego serca podziękować Polakom za pomoc. Jesteście jednym z pierwszych narodów, które zareagowały i wyciągnęły pomocną dłoń. Wiem, że przyjęliście mnóstwo osób z Ukrainy, moja wdzięczność dla was nie zna granic - podsumował temat wybitny czempion.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Musi
Data: 11-04-2022 18:43:04 
Polacy pomagaja normalnym ludziom z Ukrainy a nie Zydowskiemu, Zadowi na Ukraine(podobnie jak w Polsce)Depopulacja Slovian dalej trwa.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 11-04-2022 20:32:22 
Żydowski Zad ?

Czyli koszerna dupa ? :)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-04-2022 10:39:41 
GarbatyPredator
pewnie chodziło mu o "Zydowski Zad" stąd te "Z" na ruskich czołgach :)
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 12-04-2022 12:40:39 
Musi to na rusi..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.