FUNDORA OPOWIADA O WCZORAJSZYM ZWYCIĘSTWIE

Minionej nocy Sebastian Fundora (19-0-1, 13 KO) odniósł swoje największe zwycięstwo, wygrywając przed czasem z Ericksonem Lubinem (24-2, 17 KO). Opromieniony zwycięstwem Amerykanin opowiedział co nieco o swoim pojedynku.

- W siódmej rundzie zostałem trafiony mocnym uderzeniem i czułem, że nie chciałbym otrzymać kolejnem więc uklęknąłem, by nieco odetchnąć i doszedłem do siebie.

- Myślę, że był to mój najlepszy występ w życiu. Walka była wyrównana. Podbródkowe wchodziły jak nigdy. Wchodzą w zasadzie z każdym, z kim walczę. Mańkut. Prawa ręka. To nie ma znaczenia. Gdy już trafiam, czuję, że zadanie jest wykonane.

- Moim zdaniem Kevin Cunningham podjął dobrą decyzję o przerwaniu walki. Twarz Lubina zmieniała się od pierwszej do ostatniej odsłony. Całkowicie się zmieniła i wypłynęło z niej dużo krwi. Lubin to twardy zawodnik. Był cały czas w walce, ale nie ma potrzeby, by doznawać aż takich obrażeń.

Dzięki zwycięstwu wysoki pięściarz został tymczasowym mistrzem WBC w kategorii junior średniej, co oznacza, że może już oczekiwać na pojedynek ze zwycięzcą rewanżu pomiędzy Jermellem Charlo a Brianem Castano. W pierwszej walce był remis, teraz Fundora skłania się w kierunku zwycięstwa tego pierwszego.

- Wydaje mi się, że Charlo wygra. Tym razem będzie dla Castano zbyt silny - podsumował mierzący 197 centrymetrów 24-latek.

Poniżej prezentujemy jeszcze statystyki ciosów, opracowane jak zwykle przez Compubox.

Ciosy ogółem:
Fundora 255/706 (36%) - Lubin 149/368 (41%)

Ciosy mocne:
Fundora 233/541 (43%) - Lubin 116/243 (48%)

Ciosy proste:
Fundora 22/165 (13%) - Lubin 33/125 (26%)

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-04-2022 16:45:11 
Wybryk natury, może ma kości jak u ptaka?
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 10-04-2022 17:38:09 
Wybryk, faktycznie. Z takimi warunkami ma szansę, nie mówię, że tak się stanie, ale ma szansę, jak nikt inny, być mistrzem kilku kategorii. Co do walki, to powinni te masakrę zatrzymać rundę lub dwie wcześniej, bo Lubin wyglądał jak Rocky Balboa po walce z Creedem. Natomiast Fundora, co ciekawe, też sporo przyjął. Ciosy Lubina wydawały się bardziej soczyste, ale rywal ma chyba łeb z betonu.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 10-04-2022 20:03:50 
Mi sie wydaje, ze niektorzy tutaj na forum pierwszy raz uslyszeli o Fundorze, a juz 4 lata temu bylo o nim glosni, wlasnie ze wzgledu na swoje gabaryty i to w jakiej kategorii startuje, ale on naprawde jest sredni, Lubin byl przeceniany od poczatku, a zderzenie ze sciana w postaci Charlo nie bylo przypadkowe. Fundora meczyl sie z gorszymi od Lubina, co pokazuje dobitnie, ze Lubin nie byl zadbym kozakiem, obejrzyjcie prosze kilka walk wstecz Fundory. Pisanie, ze ma szanse byc msitrzem kilku kategorii.. Come on.. On nawet ma male szanse na zdobycie pasa w swojej wadze. Ma warunki ale nie umie z nich w ogole korzystac.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 10-04-2022 21:03:53 
No dobra, nie wyraziłem tego, co miałem na myśli, jasno. Chodzi mi o możliwości. O to, że bardzo niewielu pięściarzy miało warunki takie, jakie ma Fundora i że przy wzroście 197cm startuje w tak niskiej wadze, a przecież to wzrost niejednego "ciężkiego". Nie mówię, że on te pasy pozbiera, ale że ma szanse, jak nikt inny, bo jak nikt inny ma warunki.
A, znowu zamotałem...
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-04-2022 21:30:41 
@MacGyjwer
Ma wzrost, nie nalezy go mylic z warunkami. Tak czy siak na pewno z czasem pojdzie wyzej (chociaz jak tutaj wskazano - piesciarzem nie jest wybitnym). Podobnym freakiem byl Guillermo Jones [193cm], ktory najbardziej znany jest z walk w CW (z Cunnem, Arslanem i mocarnej wojny z Lebiedewem) i konczyl kariere w HW mimo, ze zaczynal w welter (147lbs) i zaliczal porazki w super welter (154)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-04-2022 21:49:41 
Nowy Williams, a jak przytyje będzie Jones. Niezła bijatyka, dobrze się oglądało obopólne ubijanie kotleta, zwyciężył świeższy, natomiast zleżały pojechał do Lubina:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 11-04-2022 07:53:14 
Czy jest wybitny, czy nie jest, to się dopiero okaże. Chłopak ma 24 lata i czyni duże postępy. Z walki na walkę boksuje lepiej. Jest fenomenem nie tylko ze względu na warunki fizyczne, ale i sprawność przy takich warunkach. Podziw budzi zwłaszcza jego umiejętność walki w półdystansie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.