SERGIO GARCIA - PRZEZ WYGRANĄ NAD HARRISONEM PO REWANŻ Z FUNDORĄ

Sergio Garcia (33-1, 14 KO) przegrał pod koniec zeszłego roku z Sebastianem Fundorą (18-0-1, 12 KO). W sobotę wystąpi na jego gali i ma nadzieję, że jeśli obaj wygrają w Las Vegas, wkrótce dojdzie do rewanżu.

Za pięć dni rywalem Hiszpana będzie Tony Harrison (28-3-1, 21 KO), były mistrz świata wagi junior średniej. Z kolei Fundora skrzyżuje rękawice z Ericksonem Lubinem (24-1, 17 KO).

- Dałem Fundorze najtrudniejszą walkę w jego dotychczasowej karierze. Werdykt był ciasny i tak naprawdę mógł pójść w obie strony. On boksował na swoim terenie, dlatego też wszystkie równe rundy poszły na jego korzyść. Na szczęście zostałem zauważony przez amerykańską publiczność i znów chciano mnie tam zobaczyć. Jestem przekonany, że dam w starciu z Harrisonem dobre widowisko. Ten facet ma duże doświadczenie na tym najwyższym poziomie, a ja potrzebuję walk właśnie z takimi rywalami, żeby samemu urosnąć i zostać w przyszłości mistrzem świata - mówi Garcia.

- Harrison ma szybkie ręce i dobrze pracuje na nogach. Postaram się narzucić jednak jak najwyższe tempo. Bardzo ostro pracowałem do tej walki i wierzę, że końcowy rezultat będzie tego odzwierciedleniem. Nigdy dotąd nie mierzyłem się z kimś tak dobrym jak on. A kiedy już wygram, bardzo chętnie wyjdę do zwycięzcy z walki wieczoru, czyli potyczki Fundory z Lubinem. I będę ściskał kciuki za Fundorę, któremu chętnie się zrewanżuję - dodał niespełna 30-letni Garcia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-04-2022 17:48:00 
Garcia nie jest bokserem wybitnym, ale bardzo dobrym i trzymającym poziom w każdej walce. Natomiast Harrison w przeszłości miał przebłyski wybitności, ale miał też kompromitujące wpadki i dorobił się już 3 porażek przed czasem w bilansie. Trzymam kciuki za Hiszpana (generalnie kibicuję bokserom z Europy na terenie USA, gdzie gospodarskie sędziowanie jest prawie równie częste, jak w Polsce) i liczę, że wysokie tempo i pressing będą kluczami do jego zwycięstwa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.