DOBRY POCZĄTEK NASZYCH W KOWNIE - 3 ZWYCIĘSTWA

Wszyscy trzej polscy bokserzy - Mateusz Goiński (-80kg), Mateusz Bereźnicki (-92kg) i Damian Durkacz (-67kg), odnieśli zwycięstwa w pierwszym dniu turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. Goiński i Bereźnicki awansowali do finału, Durkacz do półfinału.

W półfinałach Mateusz Goiński wygrał z Łotyszem Tomsem Limbensem 5:0 i Mateusz Bereźnicki z Litwinem Simonasem Urbonaviciusem 5:0, zaś w ćwierćfinale Damian Durkacz pokonał Szkota Seana Spence'a 5:0.

- Zwyciężyłem w walce z Simonasem Urbonaviciusem, którego pokonałem także pod koniec stycznia w Chęcinach koło Kielc. Tym razem triumfowałem jeszcze wyraźniej, to był jednostronny pojedynek - mówi Bereźnicki.

W półfinałach z losowania są (-63,5kg) Jarosław Iwanow, (-86kg) Tomasz Niedźwiecki, (+92kg) Oskar Safaryan, zaś w finałach (-57kg) Paweł Brach, (-75kg) Elżbieta Wójcik i (-81kg) Agata Kaczmarska.

Wyniki - czwartek, 31 marca
1/4 finału 67 kg: Damian Durkacz (Polska) – Sean Spence (Szkocja) 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 29-28, 29-28)
1/2 finału 80 kg: Mateusz Goiński (Polska) – Toms Limbens (Łotwa) 5:0 (29-27, 29-25, 29-27, 29-28, 29-27)
1/2 finału 92 kg: Mateusz Bereźnicki (Polska) – Simonas Urbonavicius (Litwa) 5:0 (30-27, 30-27, 30-27, 30-27, 29-28)

Turniej na Litwie poświęcony jest pamięci wspaniałego miejscowego boksera Algirdasa Socikasa, który wywalczył 2 złote medale Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej, a pierwszy z nich w 1953 roku w Warszawie. Był sześciokrotnym mistrzem Związku Radzieckiego.